Projekty i ich rezultaty » [B4 COUPE] Projekt mocnego Coupe Quattro
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 
Wszystko w swoim czasie najpierw muszę ogarnąć hamulce bo to mnie przeraża przy takim potencjale silnikowym .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wojtek_gtx napisał/a:
przeraża przy takim potencjale silnikowym .

Hebelki masz wzmacniane hydraulicznie ma się rozumieć?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tam jest serwo ale trzeba było przerobić troszeczkę układ wspomagania hamulca - przy seryjnym serwie nie mieści się motor .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
BOMBA :) ;audi;
spełniasz marzenie wielu z nas :) pełen podziw :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Uaktualnię troszkę temat bo do końca tyg nic się nie dzieje i mam chwilę czasu .

Kilka zdjęć z budowy nowego układu hamulcowego - przeniesienie serwa w miejsce po akumulatorze ( mega żmudne i trzeba było się troszkę pogłowić jak to zrobić )... Bo to w brew pozorom nie jest prosty układ .

Kilka zdjęć ze składania












A tak wyszło ;-)

WSZYSTKO świetnie zadziałało ;-) za pierwszym razem - ciężko było odpowietrzyć układ ale się udało ;-)


Zdjęcie z pod maski - jeszcze trzeba do ładu doprowadzić ale na testy było super ...


Testy układu hamulcowego


A tu delikatne spotkanie z S4


Generalnie auto jeździ zostało kilka pierdułek do zakończenia ...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
przyszły dzisiaj takie gadżeciki - dla mnie na jakiś pierwsze upalanko ;-)





No i jeszcze przewód wodny który muszę wymienić bo stary jest cały popękany i w każdym możliwym miejscu cieknie ... ale będzie miodzio ;-)



W poniedziałek robimy finisz prac i prowadzę autko na wymianę zawiasu na twardszy zestaw ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wczoraj wieczorkiem o 23 odbyły się testy układu hamulcowego ;-)







I jednak wyszło że coś jest nie tak jak powinno ... ;-( już mnie to zaczyna drażnić, ale się nie poddajemy . Nie da się zablokować hamulców z prędkości 80-100 Km/h
Nie wiem czy to ma znaczenie i chyba będziemy musieli z tym podłubać - servo i pompa hamulcowa została założona od 2.0 i zacisków jedno tłoczkowych, a mam u siebie dwu tłoczkowe i może tu mam ból .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dawno niczego nie opisywałem ale prace z wozem nadal w toku ... nie tak prosto jak się nie jest synem szejka naftowego ;-) . No nic ale już prawie koniec .

Hamulce zostały ogarnięte - hamuje nawet z 200 do 0 co prawda już poddymia tarcze ale jest oki.

W międzyczasie zakupiłem bajer do mojej coupetki, oryginalne soczewki od S2, cudnie będzie wyglądała, troszkę lansu ;-)



Udało się ogarnąć oryginalny sterownik od silnika 4.2 V8 AEC - IMMO zaemulowane, w końcu wóz normalnie odpala i równiuteńko pracuje .
Jak by ktoś miał z tym problem podpowiem bo sam się za tym dużo nachodziłem .
Ale wspomógł niezawodny kolega z tegoż forum ... ;-)


Zostały zregenerowane wszystkie 4 zaciski hamulcowe bo okazało się że wszystkie tłoczki, prowadnice oraz klocki w jarzmach stały na dębowo ... przy okazji wjechały nowe tarcze na przód i tył (nacinane) wraz z klockami .


Przy wywaleniu kolektora ssącego okazało się że wszystko jest polepione na silikon i to w nadmiarze aż zmniejszało przepływy a ori uszczelni porozpuszczane ale to nie koniec bo każda rzecz z osprzętu kolektora była przykręcana na jedną śrubę ;-) a na domiar wszystkiego prawie każdy wtryskiwacz z innej parafii .
Ale póki co się nie załamuję i działamy dalej co prawda po woli ale ku dobremu - dla poprawy humoru zainstalowałem soczewki :-)


Poskładaliśmy kolektory doszły wtryski 200 no i auto jeździ (zapie...) dużo lepiej reaguje na gaz jest fajnie, no i najważniejsze zaczęło hamować . To prawda jak mi wszyscy kiedyś pisali że przydało by się coś większego ale ważne że wróciliśmy do serii i zatrzymuje z dużych prędkości.


Zainstalowana chłodnica układu wspomagania - przeróbka z BMW750


Wystrugałem panel z włącznikami - zapłon, zasilanie pompy, załączanie dyferencjału, wentylatory


Pstryk środka - poskładanego i posprzątanego


Pstryk przodu z soczewką


Poprawione mocowanie rury dolotowej oraz malowanko ;-)



Wymienione wszystkie tuleje wahaczy na MEYLE HD więc sądzę że będzie nieźle ;-) odpuściłem sobie poliuretany bo bałem się że będzie za sztywno.
Wymieniona górna rura wody bo była nadcięta i bałem się że kiedyś w końcu wybuchnie.
No już niedługo koniec stania i trzeba będzie rozruszać troszkę tego klocka ...


Łukasz wystrugał mi osłonkę dolotu od kolektora wydechowego - więc już nie będzie gorąco :-)







Teraz POWERGARAGE męczy się z układem wydechowym i wyjazd ... resztę rzeczy postaram się zrobić samemu lub z pomocą dobrych znajomych.
Pozostanie wystrojenie za pomocą piggy-back, pod prostować blacharkę i popodpinać dodatkową elektronikę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W wozie wszystko pokończyłem ale jak to bywa ze starymi motorowniami wysrało uszczelkę pod głowicą ;-) no i dalszy ciąg zabawy

Zdjęcie po pierwszej zdemontowanej sztuce ale poszły dwie ...




Postaw piwo autorowi tego posta
 
Auto stoi pod domem, pod kątem mechanicznym wyszykowane i przygotowane do upalania.
Pozostało mi podpięcie piggy-back i wystrojenie paliwa a tylko paliwa dlatego bo żadne z tego typu urządzeń nie obsługuje zapłonu starej audiowskiej V8-mki.
Teraz w wolnych chwilach będę jeszcze porządkował elektrykę i podpinał dodatkowe komponenty a na wiosnę poprawa blacharki ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wóz na zimę otrzymał taką małą czapeczkę ... ;-)




Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moje audi otrzyma teraz takie kolektory dolotowe ;-)
Musze je jeszcze teraz wypiaskować i oddać do lakierowania proszkowego - później konwersja na MAP-sensor i ponownie stroimy




Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam wszystkich
Dawno się nie odzywałem - nawał pracy i inne sprawy
Ale wóz już prawie skończony zostało mi poprawienie kilku nie doskonałości blacharskich i finisz ;-)

Wóz wystrojony na Piggy-Back SMT6 (dużo to poprawiło dynamikę auta)

Wymieniłem Amortyzatory przednie na - Koni Sport
Zregenerowany rozrusznik
Zregenerowana pompa wspomagania

Wywaliłem ten duży obrotomierz i zamiast niego przerobiłem oryginalne zegary od V6 i podpiąłem obroty pod oryginalną szafę a do tego na środku dodałem shift light (diodkę).





Było troszkę zabawy żeby wszystkie kontrolki i czujniki zadziałały ale już gra...

Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja już z niecierpliwością czekam na foty... no filmik też może być jak działa shift light :DD
Owocnych dalszych prac ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mógłbyś dokładniej opisać co i jak z przerobieniem obrotomierza V6 na V8?

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Projekty i ich rezultaty 

[ IP: 18.218.129.100 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa