Projekty i ich rezultaty » B4 1,8 T G-60 + dołożone qattro
Odpowiedz do tematu
 
Witam po krótkiej przerwie przez ten czas wystąpiły małe zmiany pod maską G-60 wyleciało a zamiast niego również 1.8 Turbo ale już od audi a4 AEB przy koazji wymiana oleju MOTUL V300 15W50+filterek KNECHT no i obowiązkowo buciki na zime :mrgreen:


Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wygląda jak oryginał. Nie lepiej było sterownik silnika schować w oryginalnym miejscu? Tam miałby cieplej. :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Będzie miał zrobione we wtorek specjalne ubranko żeby jak mówisz było mu ciepło poza tym będzie mapa benzyna + gaz od razu większe wtryski i mały dodatek aluminiowa dolna osłona silnika własnej roboty :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
marcels80 napisał/a:
Będzie miał zrobione we wtorek specjalne ubranko żeby jak mówisz było mu ciepło poza tym będzie mapa benzyna + gaz od razu większe wtryski i mały dodatek aluminiowa dolna osłona silnika własnej roboty :mrgreen:

Ubranko może mu nie pomóc a zaszkodzić. Lepiej zostaw tak jak jest i zrób mu tylko osłonę z aluminium.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja się zle wyraziłem na przedniej ścianie będzie założona plastikowa osłona na sterownik i instalacje oczywiście że żadnego futra nie będę zakładał sorry ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
marcels80 napisał/a:
Ja się zle wyraziłem na przedniej ścianie będzie założona plastikowa osłona na sterownik i instalacje oczywiście że żadnego futra nie będę zakładał sorry ;-)

A mi chodziło o to, że sterownik który usytuowany jest w komorze silnika powinien być zamontowany jak najdalej od źródła ciepła. Jeżeli jest w komorze, to powinien być z przodu i bez dodatkowej obudowy czy ubranka aby miał przewiew. Inaczej zeźre go elektrokorozja.
Usterkowość elektroniki silnika w Audi od samego początku układów wtryskowych była bardzo mała ponieważ sterowniki montowane były wewnątrz samochodu, a w najgorszym wypadku na podszybiu. W komorze silnika masz extremalne warunki które dla elektroniki są zabójcze.
Obecnie pracuję nad projektem Audi 90 z silnikiem ABZ. Nie ma innego założenia niż zamontowanie sterownika nad "stopami" pasażera - czyli oryginalne miejsce w B3, czy B4. Wiązkę trzeba delikatnie zmodernizować, ale za to żywotność będzie dłuższa czyli w tym przypadku lepsza jakość wykonania. W moim przypadku to priorytet.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wszystko jasne wielkie dzięki będzie zrobione tak jak napisałeś masz 100% racji :zdrowko:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Projekty i ich rezultaty 

[ IP: 3.145.206.169 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa