Audi 100/200/V8 » audi 100 C4
Odpowiedz do tematu
 audi 100 C4
Powitać, planujemy z bratem zakupić autko dla niego, i wpadła nam w oczy 100 C3,
http://moto.allegro.pl/au...1320642365.html
i teraz pytanie: jak się spisują silniki 2,3 z LPG i 3 biegowe automaty????
Bo ten okaz ma właśnie 3 biegowy automat.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No więc tak jak dla mnie jeśli ośmiornica pod maską to ewentualnie z blosem jedynie, inaczej przewidywalne kłopoty. Jeśli gaz dłużej niż 5 lat nie brałbym. .
Ja osobiście w tak stary automat bym nie inwestował, szukałbym ręcznej. pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
misiek . napisał/a:
Jeśli gaz dłużej niż 5 lat nie brałbym. .

a dokładniej??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ogólnie silniki R5 są to jedne z najbardziej udanych wypustów Audi. Mogę coś powiedzieć na ten temat. :mrgreen: Skrzynia automat hmm... w tym przypadku również nie ma zastrzeżeń - sama mechanika 0 elektroniki nic się nie psuje. Co do LPG, to ja np byłem zmuszony zdemontować instalację aby choć spróbować przywrócić jej stan świetności przed montażem LPG. Zwykły mixer nie zdaje egzaminu w tym przypadku, choć znam przypadki gdzie silnik NF - bo taki jest w 2,3 zrobił 500000km i z tego 300000 na gazie i nic się nie działo. Ja tego szczęścia nie miałem.
Ten model z linku ma ładne wyposażenie, ale jego stan nie pasuje do jego opisu w aukcji. Ma skatowany przód - jakiś dzwonek miała w swojej historii. Jak się wam nie spieszy, to będzie moja setka do sprzedania. :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
moja 90-tka miała ten motorek i mogę coś powiedzieć na ten temat ;-) naprawdę bardzo udana i co ważne bezawaryjna jednostka. Nigdy nie przejmowałem się ,że coś może być nie tak po prostu wsiadałem i jechałem. Jeśli bedziesz kupował auto z tym silnikiem to zwróć uwagę na stan gumy , która idzie do przepływki i co wazniejsze na sama przepływkę tzn. czy sa jakieś ślady na śrubkach tych do regulacji. Ja miałem z tym problem , bo kilku gamoni próbowało mi to regulować, czego nie powinno się robić. Dopiero Adi doszedł z tym do ładu Co do lpg, to lepiej sobie odpuść, te silniki nie pala duzo ( w zaleznosci od jazdy ;) )

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A więc tak
1. czemu nie dla aut z lpg powyżej 5 lat. większość podzespołów instalacji wysłużona, kończący się termin dla butli, i wtrysk mechaniczny który delikatnie mówiąc nie lubi gazu.


2. Pytanie do Pasiak? Miałeś 90 w b2 czy w b3 bo w b3 jest silnik ng niby bliźniak do nf ale ma inne oznaczenie. I ile ci paliła R5 w tej budzie. Mój kuzyn miał taki silnik w pb. min spalanie na trasie około 10 ale częściej 11 litrów, na mieście 13 litrów, gdy nie żałował nawet 15. Ogólnie te silniki słynną z pięknego dźwięku i dużego apetytu na paliwo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
misiek ., wiec tak jak deptałem w miescie to i 15 zjadła, ale srednio to max 12, natomiast w trasie to zalezało jak jechałem, ale mój rekord to trasa czestochowa-warszawa i z powrotem w niedzielny dzień bez korków z predkościa 90-100 i wyszła mi 5,7 :shock: :shock: :shock: :shock: wiem,że to niewiarygodne ale tak własnie było, kolega mi powiedział,że jest to mozliwe i postanowiłem to weryfikować i mogę zaświadczyc moją reputacją,że tak było. Miałem B3

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Audi 100/200/V8 

[ IP: 18.224.37.68 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa