Witam
Zainteresowałem się zagadnieniem, pokrowców szytych na miarę. Wykonywane są ze skóry/eko skóry, dokładnie na wymiar siedzeń danego modelu auta. W moim przypadku było by to Audi 100 C4.
http://www.e-autosklep.ovh.org/skora%20lux.html
http://moto.allegro.pl/po...1299158324.html
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Czy ktoś posiada/widział skórzane pokrowce szyte na wymiar?
Za 185zł to możesz sobie kupić z prawdziwej skóry buty lub torebke dla dziewczyny.
Być może tapicerskiej, ale na 122% nie prawdziwej
. Teraz to sie nazywa eko-skóra a tak naprawde to derma.
Ja osobiście proponowałbym Ci pokrowce welurowe. O ile dobrze pamiętam są firmy zajmujące sie szyciem na miare do różnych modeli audi i nie tylko. Albo jesli masz więcej kaski wymiane tapicerki. Koszta takiej najlepiej przedstawiłby Ci Pasiak bo się tym zajmował.
Jeśli już to radziłbym ze skóry prawdziwej- nie z tzw. "EKO" bo to po prostu sztuczny materiał podklejony kolorowym plastikiem. A dam sobie rękę uciąć że pochodzi z Chin. Mimo zapewnień producenta wytrzyma najwyżej rok może dwa.
Co się tyczy skóry to już zależy od jej rodzaju, grubości i faktury. Skóry ori na tapicerkę są najwyższej jakości. Powinny oddychać a co za tym idzie nie powinieneś miec mokrych pleców latem. Metr kwadr. takiej skóry kosztuje ok.100 euro lub więcej więc jeśli ktoś oferuje cały pokrowiec za powiedzmy 500zł to szału się nie spodziewaj.
Co się tyczy skóry to już zależy od jej rodzaju, grubości i faktury. Skóry ori na tapicerkę są najwyższej jakości. Powinny oddychać a co za tym idzie nie powinieneś miec mokrych pleców latem. Metr kwadr. takiej skóry kosztuje ok.100 euro lub więcej więc jeśli ktoś oferuje cały pokrowiec za powiedzmy 500zł to szału się nie spodziewaj.
w pierwszym linku napisano :
"Wykonane z grubej skóry tapicerskiej"
Kwestia dowiedzenia się, czy skóra tapicerska, to faktycznie skóra, czy derma, lub eko eko
Sprawa jest prosta - chcę sobie założyć owe cuda na siedzenia, przy czym nie spodziewam się nie wiem jakich efektów wizualnych i odczuciowych
Po prostu normalna tapicerka mojego auta , ma już serdecznie dość i chciałbym sobie sprezentować taki "skórzany" komplecik. Rówież postaram się, zorganizować takową "skórę" na boczki drzwi, by było w miarę jak z kompletu
"Wykonane z grubej skóry tapicerskiej"
Kwestia dowiedzenia się, czy skóra tapicerska, to faktycznie skóra, czy derma, lub eko eko
Sprawa jest prosta - chcę sobie założyć owe cuda na siedzenia, przy czym nie spodziewam się nie wiem jakich efektów wizualnych i odczuciowych
Po prostu normalna tapicerka mojego auta , ma już serdecznie dość i chciałbym sobie sprezentować taki "skórzany" komplecik. Rówież postaram się, zorganizować takową "skórę" na boczki drzwi, by było w miarę jak z kompletu
| falko29 napisał/a: |
| w pierwszym linku napisano :
"Wykonane z grubej skóry tapicerskiej" Kwestia dowiedzenia się, czy skóra tapicerska, to faktycznie skóra, czy derma, lub eko eko |
Za 185zł to możesz sobie kupić z prawdziwej skóry buty lub torebke dla dziewczyny.
| falko29 napisał/a: |
| "Wykonane z grubej skóry tapicerskiej" |
Być może tapicerskiej, ale na 122% nie prawdziwej
| falko29 napisał/a: |
| Po prostu normalna tapicerka mojego auta , ma już serdecznie dość |
Ja osobiście proponowałbym Ci pokrowce welurowe. O ile dobrze pamiętam są firmy zajmujące sie szyciem na miare do różnych modeli audi i nie tylko. Albo jesli masz więcej kaski wymiane tapicerki. Koszta takiej najlepiej przedstawiłby Ci Pasiak bo się tym zajmował.
Pomyślę nad tym. Jednakże chciałym zobaczyć te pokrowce z eko skóry hihi. Może nie będą mega ekstra wspaniałe, przy czym mam dość umiejętnosći manualnych i maszynę do szycia, by sobie dopracować wnętrze samochodu.
Będzie z tym trochę roboty, bo np, w 100C4 mam zagłóki z otworem, a w komplecie zapewne będą "worki" na pełne zagłówki. Więc trzeba będzie delikatnie poniacinać, to tu, to tam i ręcznie sobie obszyć zagłówki. Lubię taką dłubaninę, jakbym się na to targnął, na pewno dam znać
Oryginał to to nie będzie, a doda nieco estetyki wnętrzu mojego samochodu.
Zawsze chciałem skórę w samochodzie, ale no za nie duze pieniądze nabyłęm moje 100 C4, więc sobie trochę "upiększę" wnętrze.
Będzie z tym trochę roboty, bo np, w 100C4 mam zagłóki z otworem, a w komplecie zapewne będą "worki" na pełne zagłówki. Więc trzeba będzie delikatnie poniacinać, to tu, to tam i ręcznie sobie obszyć zagłówki. Lubię taką dłubaninę, jakbym się na to targnął, na pewno dam znać
Oryginał to to nie będzie, a doda nieco estetyki wnętrzu mojego samochodu.
Zawsze chciałem skórę w samochodzie, ale no za nie duze pieniądze nabyłęm moje 100 C4, więc sobie trochę "upiększę" wnętrze.
jako tapicer, powiem tak, nie baw sie w takie rzeczy! Jesli chcesz odpicować autko to lepiej poczekaj dłużej i poszukaj sobie na allegro kompletu oryginalnego skórzanego wnętrza do Twojej niuni. To dziadostwo do którego podesłałeś linka to najwyżej na rok, nie ważne , czy kupisz skóre czy eko, to materiał na meble do domu , a nie do aut! Kiedy przyjdzie zima i minusowe temperatury , a później lato i +50 w rozgrzanym aucie na parkingu , to zrobi się kupa! Uwierz mi, wiem co mówie
Przekonałeś mnie
Zaniecham pomysłu
Dzięki wszystkim za odpowiedzi
Zaniecham pomysłu
Dzięki wszystkim za odpowiedzi
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych