Pozostałe tematy » potrzebne info i foty isofix-a stosowanego z tyłu ...
Odpowiedz do tematu
 potrzebne info i foty isofix-a stosowanego z tyłu ...
Witam.


Potrzebuje informacje i foty ukazujecą "miejsce mocowania" i "logike sił"w uchwytach ISOFIX.

Chodzi mi o to ,że mój "czarnuch jest za stary",żeby posiadać "wymagane w nowszych" te uchwyty,a chcę wykonać takie u mnie"jak fabryczne w nowszych"...

Wiem że nie będzie to co "fabryka",ale zawsze to dodatkowe punkty mocowania oprócz pasów...


Mój fotelik to MAXI COSI z bażą EASY FIX i świadomie kupiłem z "isifixem"bo chcę to "dorobić.


Nie wiem czy wiecie o co mi come on ale mam nadzieje,że tak :lol:


Z góry dzięki i pozdrawiam ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Darku, ja wiem o co Ci come on. Mam u siebie w czarnuli system ISOFIX ;) Generanie chodzi o to, że nie trzeba fotelika zapinać na pasach, tylko wpina się go w uchwyty zamontowane fabrycznie. Jutro oblukam, jak to wszystko tam wygląda i zrobię Ci foty :)

Samo mocowanie wygląda tak:



Cytuję ... "ISOFIX tworzą dwa sztywne elementy mocujące (zaczepy) zintegrowane z fotelikiem [1] i odpowiadające im uchwyty ISOFIX zamocowane na stałe w samochodzie [3]. Znajdują się one w szczelinie pomiędzy siedziskiem a oparciem fotela samochodowego. Instalacja fotelika sprowadza się do zatrzaśnięcia zamków sztywnych elementów mocujących na uchwytach. Montaż ułatwiają wkładki pilotujące wykonane z tworzywa sztucznego [2]. ISOFIX niweluje problemy nieprawidłowego montażu, największą "zmorę", jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w fotelikach".
U mnie te zaczepy są w tych miejscach:


Wystawiono 1 piw(a):
GORYL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Właśnie o to mi chodzi i dodam,że moja baza do fotelika zapinana jest pasem i isofixem.


Taki "wynalazek" najlepszy na rynku :lol:


Z góry dziękuje ;audi;

[ Dodano: Sro 21 Paź, 2009 09:16 ]
Spoko to wiem i widziałem w necie...ale chodzi mi o "miejsce mocowania do karoseri"...

Ale do tego trzeba demontować kanape,a Ty jako "płeć słabsza" i piękniejsza nie dasz rade ;-)

Dziękuje ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Obiecane - ofotografowane i obczajone. Mogę się mylić, ale jeżeli dobrze się dogrzebałam, to cały ten "system" opiera się na kawałku bolca z plastykową nakładką, przytwierdzonym na kawałku blachy w bagażniku.

PRZÓD


TYŁ


Przy mocowaniu pasów bezpieczeństwa jest właśnie ta blaszka z bolcem, na którym zatrzaskuje się fotelik. Dokładnie się jej przyjrzałam- jest ona na stałe złączona z karoserią, nie ma tam żadnych śrub. Przymocowana jest w miejscu, gdzie kończy sie bagażnik, a karoseria opada, robiąc miejsce na tylną kanapę :



Sam zatrzask z bolcem nie jest wmontowany w tylną kanapę, w zgięciu jest ona wycięta i tam właśnie znajduje się on :


Zatrzask na fotelik bardzo łatwo można ściągnąć ( :shock: ) i wygląda on w ten sposób:





Kanapy wprawdzie nie demontowałam :P , ale podejrzewam, że w moim przypadku i tak nic by to nie dało. Nie jest to dokładnie to co chciałeś, ale mam nadzieję, że troszkę przybliża temat. Dodam, że części mają numer więc pewnie można je sprawdzić. Jak będziesz potrzebował, daj znać :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szynszylek napisał/a:
opiera się na kawałku bolca
Nasza Anetka tylko o jednym :lol: żart ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.217.190.58 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa