Pozostałe modele Audi » 1,9tdi/131ps/ vs 1,8T /150ps/ + lpg
Odpowiedz do tematu
 1,9tdi/131ps/ vs 1,8T /150ps/ + lpg
Założyłem ten temat, aby rozwiać wszelkie wątpliwości przy kupnie diesla czy może benzyny z lpg. Oczywiście chodzi tutaj głównie o koszty eksploatacji auta. Osobiście chce kupić 1,9tdi, ale..., no właśnie :-)
proszę o porade ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie dodałeś ile rocznie robisz kilometrów i na jak długo go kupujesz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rafi a4 napisał/a:
Założyłem ten temat, aby rozwiać wszelkie wątpliwości przy kupnie diesla czy może benzyny z lpg. Oczywiście chodzi tutaj głównie o koszty eksploatacji auta. Osobiście chce kupić 1,9tdi, ale..., no właśnie
właśnie rozpisywaliśmy się na ten temat w temacie koleżanki Sauron, no więc wszystko zależy od tego ile jeździsz, z tego co wiem to spooro, ale zawsze jest jakieś "ale" , bo jak wiadomo na 122% diesel w porównaniu z benzyną (ten sam model i rocznik) będzie droższy, będzie miał większy przebieg, ale za to będzie oszczędny. Natomiast benzynka będzie tańsza a zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na paliwo... No i co najważniejsze, łatwiej bedzie znaleźć benzynę (bez LPG) w dobrym stanie. Osobiście skusiłbym się na benzynke, ale to również kwestia gustu i własnych przekonań.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Auta zmieniam bardzo rzadko ok 5lat a ostatnio robie 2,500km miesięcznie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rafi a4 napisał/a:
Auta zmieniam bardzo rzadko ok 5lat a ostatnio robie 2,500km miesięcznie.

Moim zdaniem powinieneś zastanowić się jednak nad benzynką. 1,8T jest oszczędnym silnikiem i bedziesz z nim miał mniej problemów niż z 1,9TDI. To jest moje zdanie.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok, tylko prosze wytłumaczcie mi dlaczego lpg nie jest montowana seryjnie skoro przynosi takie oszczędności.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rafi a4 napisał/a:
Ok, tylko prosze wytłumaczcie mi dlaczego lpg nie jest montowana seryjnie skoro przynosi takie oszczędności.

A kto mówi, że nie jest?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jakoś nie moge znależć takiego auta :-D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no na pewno nie w Polsce. Instalki montowane są seryjnie w krajach unii np Włosi.
W Niemczech gdzie ECO zboczenie sięga zenitu zaczyna się również montować podtlenek kuchenny aby uzyskać zieloną plakietkę do stref ECO logicznych.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
więc ja już całkowicie zgłupiałem co kupić :-D :-D :-D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rafi a4 napisał/a:
więc ja już całkowicie zgłupiałem co kupić
nie ma co się szczypać, kupuj benzynę, a jeśli spalanie będzie zbyt wysokie jak na Twoje możliwości to zapodasz LPG, a koszta i tak będą mniejsze niż przy zakupie diesla ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie wiem co Ci doradzić, bo nie wiem jakie jest Twoje podejście do Diesla, a jakie do benzyny. Są osoby co w Dieslu widzą jakieś mruczenia, te silniki ponoć rozmawiają z właścicielami itd :wysmiewacz: Ale są też tacy, co w Dieslu widzą tylko tanie paliwo i oszczędzanie.
Jeżeli kupujesz samochód na kilka lat, to musisz się przygotować na naprawy. Uwierz mi Diesel nie jest tani w naprawie. Na przykładzie Skody Octavia 1,8T mogę powiedzieć, że spalanie wynosiło 7-8L/100km. Możesz zrobić też inaczej. Obliczyć miesięczną różnicę w kosztach tankowania. Mi wyszło średnio 230zł różnicy między silnikami 1,9TDI i 1,8T
Koszt rocznego tankowania diesla przy przebiegu 2500km miesięcznie, to jakieś 7500zł. Koszt 1,8T przy spalaniu 8L to około 10000zł (nawet nie liczę ile ja wydałem na paliwo do eSy) :wysmiewacz:
Roczna różnica to 2500zł. Od tego można ewentualnie odliczyć koszta rozrządów i napraw. Spotkałem sie już któryś raz z kolei w TDI z uszkodzonym kołem dwu-masowym. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale w TDIkach jest to częste. Koszt w serwisie 3000zł - średnia cena 2000zł + wymiana.
Jeżeli jesteś fanatykiem Diesla, to kup Diesla. Jeżeli jednak nie możesz się zdecydować co kupić, to oblicz sobie całokształt posiadania. Ale nie tak że coś zadrutujesz i będzie dalej jeździć.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Ale są też tacy, co w Dieslu widzą tylko tanie paliwo i oszczędzanie.
i to jest zdecydowana większość! W moim subiektywnym przekonaniu diesla kupuje się jeśli robi się mase kilometrów, i nie myślę tu o 2500 w miesiącu ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
witam , podłącze się do tematu , z racji tego ze posiadam a4 b5 w avancie z 1.8t na pokładzie mogę ci powiedzieć kolego ze to wdzięczne auto ale .. pali.. miasto jakieś 10-12 benzynki trasa jak wcześniej kolega napisał 7-8 , jak ci fundusze pozwolą to bierz 1.8t ładnie się zbiera i dość elastyczny silniczek i jest czym deptać , 1.9 tdi 90kucu to muł roboczy człowieku nie zajeździsz jednostkę a 110 konna porostu mistrzostwo świata. Moj braciszek ma octavie 1.9tdi 90 ps bylo mu mało , walnął większe wtrychy i program do jakiś 120 kuni i mówi ze sie przyjemnie zbiera :) . Zonka obecnie jezdzi 1.8t które jest z nami w rodzinie ponad 6 latek i dziś oddaliśmy do zatrucia w sekwencje . Znośnie się będzie tankowało :P . Ale jesli robisz od pyty kilometrów to raczej diesel...

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe modele Audi 

[ IP: 3.140.242.165 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa