 |
|
A6 C5 |
| Autor |
Wiadomość |
elmek13
Wariat jakich mało


Model: Q7
Silnik: BUG
Zasilanie: Diesel
Nadwozie: SUV
Pomógł: 3 razy Wiek: 47 Dołączył: 03 Lis 2009 Wszystkie posty: 1014
     
Piwa: 46/14 Skąd: z Elemelkowa
|
Wysłany: Czw 04 Sty, 2018 19:34 A6 C5
|
|
|
Witka po raz kolejny. Szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi. Dlatego piszę tutaj, bo jest nie zielono a niebiesko zgłupiałem już.
Ostatnio mechanik (mój) wymienił sprzęgło i cały osprzęt od rozrządu, (dwu masa nie byłą wymieniana chociaż troszkę luźna) wyjechał silnik, żeby się z tym nie pierdzielić. Po złożeniu auto zaczęło się dziwnie zachowywać. podłączyłem Vaga i wyskoczyły błędy silnika.
16891
P0507 Sterowanie prędkością biegu jałowego. Obroty powyżej/poniżej specyfikacji zależy od humoru auta.
16515
P0131 Bank1 Sonda 1 Zbyt niskie napięcie. I tutaj czasem pokazuje mi 2 lub 3 albo 4, że zbyt uboga mieszkanka. Też zależy od humoru auta.
Ostatnio też było wylatywanie zapłonu czy jakoś tak 4,5,6, ale ogarnięte (chyba) na razie ten błąd się nie pokazuje.
Może mi ktoś objaśnić o co kaman z tymi bankami i biegiem jałowym? Sprawdzaliśmy wtyczki od wszystkich sond lambda na ścianie grodziowej i są ok. Chyba, że coś dalej. Niech ktoś mądry się wypowie bo już mnie cholera bierze. |
_________________ Logistyk, oraz główny maruda w Burbo Team
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 05 Sty, 2018 11:08
|
|
|
Błąd 1 dotyczy przepustnicy - uszkodzenie lub zabrudzenie. Ewentualnie łapie lewe powietrze. Sprawdź też wiązkę przepustnicy.
Błąd 2 tyczy się sondy cylindra 1 do 3 przed katalizatorem. Uszkodzona wiązka lub sonda. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
elmek13
Wariat jakich mało


Model: Q7
Silnik: BUG
Zasilanie: Diesel
Nadwozie: SUV
Pomógł: 3 razy Wiek: 47 Dołączył: 03 Lis 2009 Wszystkie posty: 1014
     
Piwa: 46/14 Skąd: z Elemelkowa
|
Wysłany: Sob 06 Sty, 2018 21:43
|
|
|
Dzięki ADI...sprawdzę i napiszę co wyszło.
[ Dodano: Sob 20 Sty, 2018 12:26 ]
Problem rozwiązany. Przyczyną była...odma. Dziś mechanik grzebał przy aucie i zauważył pęknięty plastikowy przewód od odmy, założył drugi...i jak ręką odjął. Podłączyłem Vaga 0 błędów. Auto pracuje bez zarzutu. |
_________________ Logistyk, oraz główny maruda w Burbo Team
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |