 |
|
[Audi 80 B4 i B3]Demontaż panelu nawiewu |
| Autor |
Wiadomość |
Astaroth
mystic darkness


Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy Dołączyła: 11 Maj 2009 Wszystkie posty: 1661
     
Piwa: 208/553 Skąd: lódzkie
|
Wysłany: Pią 20 Maj, 2016 22:09 [Audi 80 B4 i B3]Demontaż panelu nawiewu
|
|
|
Prosiłabym o instrukcję jak wyciągnąć panel nawiewu w wersji bez klimy i zamienic go na drugi
Stanełam w punkcie odpiętej wtyczki z niego od instalacji auta, zdjętej osłony, pokręteł i odkręconych śrubek co go mocują do konsoli srodkowej i włozenia tam rąk za niego, on się wtedy obraca ale nie chce wyjść przez ten otwór do przodu (panel jest za duży, a otwór oczywiście za mały, zeby go przepchnąć ) i nie przejdzie nawet jak odepnę linki, a linki tez nie wiem jak odpiąc
to jest ten kupiony drugi panel, który chcę włożyc zamiast tego co jest (on ma ucietą wtyczkę i ucięte linki, które musze zdjąć i podpiąc linki ze swojego samochodu w ich miejsce)
Czy da to się zrobić bez prucia całej konsoli srodkowej i jest jakiś sposób, zeby jakoś "bokiem go przecisnac"? Popsuty odpiąc i wyjąć a ten włożyć
W starym panelu uszkodzona jest regulacja prędkości nawiewu, a teraz już nawet nie mozna nawiewu wyłączyc jest zacięte pokrętło na biegu dwa i nie idzie w dół, tylko do góry - pare dni temu się zje...., a bieg trzeci od dawna działa jak mu się chce, że raz działa a raz zamiast niego jest pierwszy i wqurwia mnie to strasznie , regulacje temperatury i rodzaju nawiewu ma sprawne no ale kupiłam już drugi cały sprawny i chce zamienic... to nie mogę teraz tego starego wyjąc, zeby ten włożyc, wqurw taki normalnie, ze hej |
_________________
Dwa stare zamiast jednego nowego
Audi 80 B4
Audi A3 8L |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 21 Maj, 2016 18:27
|
|
|
W pierwszej kolejności musisz zdemontować pokrętła. Pod nimi masz wkręty na których trzyma się maskownica. Po odkręceniu maskownicy odkręcasz 4 śruby i możesz wyciągnąć (ukośnie) cały panel. Z tyłu jest wtyczka i zaczepione 4 linki. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Astaroth
mystic darkness


Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy Dołączyła: 11 Maj 2009 Wszystkie posty: 1661
     
Piwa: 208/553 Skąd: lódzkie
|
Wysłany: Sob 21 Maj, 2016 18:28
|
|
|
pokrętła zdjęte, srubki odkręcone a on nie chce przez tę dziurę przejśc do przodu, zeby tak go wyjąc
i nie wiem jeszcze jak te linki odpiąc
a wygląda to tak (poglądowe zdjęcie)
i kolejne zdjecie poglądowe znalezione w google
i po odkręceniu tych srub on normalnie luźno chodzi i cofa się do tyłu a przez otwór w konsoli, zeby go wyciągnac do przodu na zewnątrz, to się nie mieści |
_________________
Dwa stare zamiast jednego nowego
Audi 80 B4
Audi A3 8L |
|
|
|
|
|
 |
Astaroth
mystic darkness


Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy Dołączyła: 11 Maj 2009 Wszystkie posty: 1661
     
Piwa: 208/553 Skąd: lódzkie
|
Wysłany: Sob 21 Maj, 2016 19:51
|
|
|
na ruskiej stronie znalzłam jeszcze takie zdjęcie... i opis tego co dokładnie się u mnie zje... w tym panelu (893 959 511)
link: https://www.drive2.ru/l/4062246863888596399/
czy wynika w takim razie z tego, ze tyle musze auta rozebrac (czyli cała konsola środkowa wnioskując po tym zdjeciu), zeby ten cholerny panel wyjąć? |
_________________
Dwa stare zamiast jednego nowego
Audi 80 B4
Audi A3 8L |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 22 Maj, 2016 10:06
|
|
|
Mi udało się zdemontować panel bez demontażu konsoli. Aby tego dokonać musisz najpierw odpiąć linki i wtyczkę. Przy każdym pancerzu jest metalowa klamra którą trzeba odpiąć. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): Astaroth |
 |
Astaroth
mystic darkness


Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy Dołączyła: 11 Maj 2009 Wszystkie posty: 1661
     
Piwa: 208/553 Skąd: lódzkie
|
Wysłany: Nie 22 Maj, 2016 11:07
|
|
|
czyli te linki odpiąc jeszcze jak on siedzi tam na swoim miejscu, a nie tak, ze da się go wysunąc i wtedy odpiąc? |
_________________
Dwa stare zamiast jednego nowego
Audi 80 B4
Audi A3 8L |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 22 Maj, 2016 11:17
|
|
|
| Astaroth napisał/a: | | czyli te linki odpiąc jeszcze jak on siedzi tam na swoim miejscu, a nie tak, ze da się go wysunąc i wtedy odpiąc? |
Dokładnie tak jak piszesz. Nie jest wygodnie, ale jest możliwe. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Astaroth
mystic darkness


Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy Dołączyła: 11 Maj 2009 Wszystkie posty: 1661
     
Piwa: 208/553 Skąd: lódzkie
|
Wysłany: Nie 22 Maj, 2016 11:33
|
|
|
musze poćwiczyć najpierw na tym do włozenia co ma obciete linki, a boję sie coś złamać, bo nigdy tego nie ściagałam wcześniej, a te klamry to są te np. niebieska i czarna i to podwazyc trzeba najpierw? |
_________________
Dwa stare zamiast jednego nowego
Audi 80 B4
Audi A3 8L |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 22 Maj, 2016 13:08
|
|
|
| Astaroth napisał/a: | | musze poćwiczyć najpierw na tym do włozenia co ma obciete linki, a boję sie coś złamać, bo nigdy tego nie ściagałam wcześniej, a te klamry to są te np. niebieska i czarna i to podwazyc trzeba najpierw? |
Sorki za zagmatwanie sprawy. Pop..ło mi się z Golfem III. W 80 musisz wysunąć te kolorowe (niebieski, czarne itd zakończenia pancerza linki. Aby to zrobić od spodu jest języczek który musisz podważyć i wysunąć plastik. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): Astaroth |
 |
Astaroth
mystic darkness


Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy Dołączyła: 11 Maj 2009 Wszystkie posty: 1661
     
Piwa: 208/553 Skąd: lódzkie
|
Wysłany: Pią 27 Maj, 2016 21:18
|
|
|
sie wzięlam dziś za wymiane, a przy okazji postanowilam zmienic sobie podświetlenie przyciskow i panela na diody SMD - no tak to wygląda jak robiłam i z opisami zdjec co robiłam
zaczynamy od miejsca, w którym wcześniej utknelam
zaczęlam robic foty jak juz troche autka poprulam, no wiec radia juz nie ma a to stary panel ze zdjeta maskownica i galkami naciagniety przez ten otwor w tunelu środkowym na zewnatrz
teraz trzeba z niego odpiac cztery ciegna bowdena, co nie jest takie proste jak dojscie jest kiepskie
dla lepszego dojscia by trzeba zdjac cały kokpit srodkowy, ale niestety byla zaskoczka na dole sruba 8 tak głeboko, ze specjalny klucz trzeba miec taka rurke długa i nie mialam, wiec tylko rekami mozna było majstrowac przez dziure po radiu i przez dziure od umiejscowienia tego panela
pierwsze dwie linki bowdena zdjete te z wierzchu i sie przekrecil
jeszcze jedna i juz prawie wylazi, została z czerwonym zatrzaskiem od goracego powietrza ona jest na samym dole wrrr...
odpieta czerwona ostatnia i mozna go wytargac na kolana
a tu pobojowisko na tunelu środkowym wyciagniete kratki z nawiewow, przyciski (bo wczesniej myślałam ze go wyjme zanim mnie to srubka zaskoczyła co takiego klucza nie mam)
tu juz oba panele, ten stary popsuty wytargany i drugi sprawny, ktory musze załozyc
a tu maskownice, pokretla, moje okulary i przerozne smieci
no i wkładamy po skosie drugi panel
najgorsza linka od gorącego powietrza zapieta - tu sie strasznie nameczyłam, bo dojscie jest ciezkie, łapy tam trzeba wciskac i kombinowac, przekręcac pokretłami na wyczucie
kolejna linka bowdena
i nastepna jak dociskam zatrzask, bo na bolec juz załozyłam
i teraz trzeba go tam wepchnac i podpiac jeszcze wtyczke do sterownika od tyłu po omacku a linki dwie nad ta wtyczka bo beda haczyc jak dam na spód
no i juz prawie siedzi na swoim miejscu
tu jakies bebechy sobie wisza te linki naciagniete z wierzchu
panel siadł w swoje miejsce, no i wkladami teraz te diody SMD zamiast zwyklych zarowek
tam w te oprawki
a tak ta zarowka wyglada smd
i tu tez
przykrecamy panel i zakładamy maskownice a tam w gorze stado kabli od radia i wzmaka sobie wisi
dokręcamy maskownice
montujemy polkieszen i podpinamy radio do bebechow
radio juz ładnie siedzi i teraz zakladamy pokrętła na panel
teraz zmieniamy zarowki przyciskow tez na te smd
dziala
to zakrywamy maskownicami
i to juz koniec prawie w srodku panel sprawny, na zewnatrz ten popsuty
wszystko dmucha we wszystkich kierunkach i z temperatura jaka sie ustawi, zarowki swieca, radio gra, teraz trzeba domyc ręce
rece domyte manikir poprawiony, mozna smigac, koniec |
_________________
Dwa stare zamiast jednego nowego
Audi 80 B4
Audi A3 8L |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): Adi202 |
 |
|
|
Wysłany: Pią 27 Maj, 2016 21:54
|
|
|
| Astaroth napisał/a: |
|
Cóż za poświęcenie. Brawo. Gosia zatrudnię Cię u mnie. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): Astaroth |
 |
Astaroth
mystic darkness


Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy Dołączyła: 11 Maj 2009 Wszystkie posty: 1661
     
Piwa: 208/553 Skąd: lódzkie
|
Wysłany: Sob 28 Maj, 2016 11:24
|
|
|
jeszcze chce dodac do tego opisu, że jak sie zdejmuje i zakłada te linki, to trzeba w kolejnosci - jak zdejmujemy, to napierw pierwsze dwie na wierzchu - z czarnym i białym mocowaniem, potem z niebieskim i na koniec czerwona - ta jest najgorsza - jest na samym spodzie, warto tez załozyc sobie pokretło tam gdzie linke sciagamy i mozna wtedy sobie ustawiac pozycje zeby było wygodnie - montujemy w odwrotnej kolejnosci zaczynajac od czerwonej i tu tez jest ja najgorzej załozyc, potem niebieska i na koncu te dwie na górze czarna i biała
warto tez sie zaopatrzyc w mały plaski srubokret, zeby pomoc sobie wpychac te metalowe oczka koncówek linek na mocowania - one tam luzno nie wchodza trzeba wciskac, dopiero jak wskocza to sa na kocówce luzniej, bo tam jest taka jakby główka = zabezpiueczenie zeby one nie zsuwały sie, no i zdejmujac i potem zakładajac trzeba oczko linki przez to przepchnac i przy okazji nic nie połamac |
_________________
Dwa stare zamiast jednego nowego
Audi 80 B4
Audi A3 8L |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): Adi202 |
 |
Astaroth
mystic darkness


Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy Dołączyła: 11 Maj 2009 Wszystkie posty: 1661
     
Piwa: 208/553 Skąd: lódzkie
|
Wysłany: Nie 29 Maj, 2016 12:51
|
|
|
Byłam wczoraj na rynku i kupiłam sobie klucze
no wiec takim kluczem i koncówka 8 mozna odkręcic cała konsole srodkową w razie co, a mi wczesniej własnie taka koncowka zginęla - i bez tego sie nie odkręci dołu
a jak już klucz jest to sobie wymieniłam podświetlenie popielniczki tez na diode smd - tego samego typu jest tam zarowka jak w przyciskach i panelu (fachowa nazwa T5 R5), a nie odkreci sie osłony tez bez takiego klucza z koncówka 8 |
_________________
Dwa stare zamiast jednego nowego
Audi 80 B4
Audi A3 8L |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |