 |
|
[A6 C5 2.8] Drgania |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Czw 05 Maj, 2016 09:24 [A6 C5 2.8] Drgania
|
|
|
Witam wszystkich mam problem z autkiem, a dokładnie w czasie jazdy czuje drgania na pedale gazu i hamulca(mniejsze) i trochę podłogę z środkowym tunelem, zaczyna się przy 60-80km przy 100 cisza przy 140 znów najbardziej wyczuwalne a 160 i więcej zanikają. Zawieszenie całe wymienione zarówno przód jak i tył, poduszki wszystkie też dodam, że przy jeździe 80 jadąc prosto słychać dziwny dźwięk łułułu ruszając kierownicą(robiąc łuki ) w lewo z lewej strony jest głośniej, w prawo jest cisza, napewno mam krzywe tarcze i przegrzane, będę wymieniał, łożyska z tego co wiem nie dają objawów drgania. Podpora nawet deko luzu nie ma poza tym te drgania czuć wyłącznie z przodu, koła wyważone i zmieniane,geometria też robiona, przeguby zewnętrzne też wymienione co to może być? Znalazłem podobny temat na innym forum ale nikt nie znalazł przyczyny, więc zwracam się do was help drgania nie są bardzo duże ale wyczuwalne ze coś nie gra jak powinno może przeguby wew, półosie, dwumas ? Nie mam już pomysłu co to może być, a zapomniałem jedna felga jest po prostowaniu ale tylna a drgania na przodzie
[ Dodano: Pią 06 Maj, 2016 18:21 ]
Widzę, że nikt nie ma pomysłu,walczę sam w takim razie łożysko wymienione buczenia nie ma cześć drgań usunieta,jeżdżąc z bratem twierdzi że to coś z prawej strony że wibracje niesie, jutro klocki plus tarcze wywalam jeżeli nie to zostanie temat napędowy chyba że poduchy, ogólnie zawieszenie jest strasznie twarde po wymianie czuć każdą nieruchomość |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 06 Maj, 2016 23:24
|
|
|
skoro przeguby wymieniane to sprawdź czy są dobrze dokręcone, miałem już taki przypadek. |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 07 Maj, 2016 14:37
|
|
|
Przód sprawdzony,tarcze klocki wywalone, wczoraj jadąc jako pasażer wibracje czułem pod tyłkiem(ok30km/h) i ze wzrostem prędkości się przesuwały do przodu bardzo mnie to zdziwiło więc wszedłem pod auto żeby sprawdzić podpore na pierwszy rzut oka wygląda b.dobrze choć ruszając wałem minimalny luz był na podporze i to tyle może to ona wiadomo,że ja nie dam takiego obciążenia lub krzyzaki czy wał szlag trafia chyba, że jeszcze zbieżność ale to by chyba darlo gumy. Narazie tak pojeździć muszę może się pogorszy i coś będzie bardziej widoczne, niedługo w aucie każda część będzie nowa po mimo że auto stare to je uwielbiam i mu nie daruje musi chodzić jak zegarek
A mam jeszcze pytanie czy byłbym w stanie sam wymienić podpore i krzyzaki? |
|
|
|
|
|
 |
Juzio 1986
Ciągle mało mocy

Model: C4 S4
Silnik: 4.2
Zasilanie: benzyna+gaz
Nadwozie: Sedan
Wiek: 40 Dołączył: 19 Sty 2012 Wszystkie posty: 89
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Powiat Tomaszów Lub.
|
Wysłany: Sob 07 Maj, 2016 16:44
|
|
|
Podpore wymienisz samemu bez problemu kolego jeżeli masz trochę umiejętności i sprzętu. Krzyżaki już gorzej bo muszą być idealnie wyśrodkowane musisz się przyłożyć i dobrze po zaznaczać wszystko. Myślę że drgania to wina wału przerabiałem takie objawy w busach gdy z wału spadnie odważnik. Znajdź zakład w który zajmuje się wałami tam go dokładnie wyśrodkują i wyważą |
_________________ było:
Opel Omega 2.0 92r
Omega 2.6 93r
Opel SENATOR 3.0 93r
Citroën XM 3.0 V6 94r
C4;2.6 V6 93r
C4;2.8 V6 94r
citroen xsantia 3.0 V6 98r
trzeba ciagle sie uczyc by byc naprawde dobrym |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 08 Maj, 2016 19:31
|
|
|
Chyba oddam go do znajomego mechanika, ktory siedzi w większości w bmw więc myślę, że będzie wiedział co robi. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że drgania czasem potrafią zanikać wg to są bardzo słabe, kolega jak wsiadł to dopóki nie powiedziałem mu czego szukać to myślał że to od drogi. I mam jeszcze pytanko tę podporę lepiej wziąć używkę czy te z alledrogo co są nowe zamienniki bo aso odpada? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji i wyglądu tych krzyżaków mógłby ktoś poglądowe zdjęcie wrzucić ? bo tylko przekładni kierowniczej mogę znaleźć. Pozatym wie ktoś co robić z luźnymi przegubami wału da się je jakoś ogarnąć ? |
|
|
|
|
|
 |
Juzio 1986
Ciągle mało mocy

Model: C4 S4
Silnik: 4.2
Zasilanie: benzyna+gaz
Nadwozie: Sedan
Wiek: 40 Dołączył: 19 Sty 2012 Wszystkie posty: 89
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Powiat Tomaszów Lub.
|
Wysłany: Pon 09 Maj, 2016 17:31
|
|
|
Podpory jak i każdego innego łożyska nigdy nie zakładaj używanego. Nie ważne jakie kupisz byle by było dobrej jakości czyli raczej nie te najtańsze. Ale jeżeli zamawiasz te najdroższe to poproś też te trochę tańsze i porównaj producentów na produktach bo niektóre firmy teraz się wycwaniły i pod swoim logo pakują tańsze produkty co wystarczy porównać by nie przepłacać. |
_________________ było:
Opel Omega 2.0 92r
Omega 2.6 93r
Opel SENATOR 3.0 93r
Citroën XM 3.0 V6 94r
C4;2.6 V6 93r
C4;2.8 V6 94r
citroen xsantia 3.0 V6 98r
trzeba ciagle sie uczyc by byc naprawde dobrym |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) |
|
| Podobne Tematy |
| Temat |
Autor |
Forum |
Odpowiedzi |
Ostatni post |
 |
[A4 1.9 tdi 130km] drgania
|
padi_87 |
Pozostałe tematy |
1 |
Pon 09 Lip, 2012 21:29  Pasiak |
 |
a6 c5 2.4 falowanie i drgania.
|
tusiek21 |
Pozostałe tematy |
0 |
Pon 25 Maj, 2015 21:15  tusiek21 |
 |
Drgania karoserii
|
Adusss |
Skrzynie manualne |
0 |
Czw 04 Lis, 2021 18:02  Adusss |
 |
Audi A4 b6 - drgania na kierownicy
|
tentypgdoch |
Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski |
4 |
Wto 07 Maj, 2013 15:58  freemaind |
 |
[A4 b5] drgania kierownicy,lusterk, l...
audi a4 b5 afn sedan
|
davidovv |
Elementy silnika |
12 |
Sob 11 Sie, 2012 00:00  davidovv |
[ Twoje IP to: 216.73.216.241, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |