 |
Zamknięty przez: jimv8 Sro 28 Sty, 2015 17:56 |
Audi a4 b6 1.8t 169KM bierze olej |
| Autor |
Wiadomość |
Mercado

Model: A4 B6
Silnik: 1.8Turbo
Zasilanie: bezyna+lpg
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 31 Dołączył: 03 Cze 2014 Wszystkie posty: 8
     
Skąd: Rybnik
|
Wysłany: Wto 03 Cze, 2014 18:28 Audi a4 b6 1.8t 169KM bierze olej
|
|
|
Witam mam taki maly i wielki problem kupilem 3 lata temu audi a4 b6 1.8turbo
2002r 190 000 KM przebiegu ksiazki servisowe itp. i od poczatku bral olej tak okolo
250ml na 1000-1500 Kilometrow. a od jakiegos tygodnia zrobilem 500 Kilometrow
i wzielo mi juz 500ML oleju co by bylo powodem tego ? co powiecie na Turbine ? jak zgasze
auto to ja lekko slychac takie jak by sie ocierala o scianki prosze o pomoc bo
mechanik mi powiedzial ze turbo albo uszczelka pod glowica. nie kopci na niebiesko
rury lekko obkopcone na czarno ale to wiadomo jak w kazdym aucie i jak zapalam to
lekko kopci na bialko i jak mu dowale do 5 tys obrotow to tez na bialko ale to z
powodu tego ze mam LPG tak mi mechanik powiedzial prosze o pomoc jak najszybciej
co wy o tym myslicie |
|
|
|
|
|
 |
Astaroth
mystic darkness


Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy Dołączyła: 11 Maj 2009 Wszystkie posty: 1661
     
Piwa: 208/553 Skąd: lódzkie
|
Wysłany: Wto 03 Cze, 2014 21:41
|
|
|
zmierz kompresję na cylindrach, od tego zacznij, jesli tam będzie OK, to bym się przyjrzała uszczelniaczom zaworowym, bo moze brac olej góra przez zawory, te uszczelniacze to jest mały problem, aby wymienic, sprytny mechanik zrobi to nawet bez ściągania głowicy |
_________________
Dwa stare zamiast jednego nowego
Audi 80 B4
Audi A3 8L |
|
|
|
|
|
 |
Mercado

Model: A4 B6
Silnik: 1.8Turbo
Zasilanie: bezyna+lpg
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 31 Dołączył: 03 Cze 2014 Wszystkie posty: 8
     
Skąd: Rybnik
|
|
|
|
 |
Astaroth
mystic darkness


Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy Dołączyła: 11 Maj 2009 Wszystkie posty: 1661
     
Piwa: 208/553 Skąd: lódzkie
|
Wysłany: Wto 03 Cze, 2014 23:31
|
|
|
jak on Ci zsugerowal uszczelkę pod glowica, to ja uważam, ze raczej nie, bo to są wyraxne objawy wtedy, oprócz dymienia na biało, olej przedostaje się do układu chłodzenia i w zbiorniczku wyrownawczym taki tłusty osad jest na spodzie korka, a po powierzchni płynu pływają takie oka, po odkreceniu korka przy pracującym silniku dodatkowo jeszcze płyn babelkuje
a uszczelniacze zaworów to są z gumy, która ma prawo sie zużyc i się zuzywa, kompresję poleciłam Ci zmierzyć dlatego, zeby wykluczyć problem w dole silnika na tłokach, wiec jesli kompresja będzie ok, to się ciesz
co do turbiny, mozna sprawdzic, czy ma luz na wirniku, szczególnie poprzeczny i czy leje olejem, teoretycznie w takiej sytuacji powinno byc dookoła niej nasyfione tym olejem i auto gorzej by się zbieralo,m dym by Ci się pojawiał zawsze gdy turbina się załącza, jakby była zrypana tak powaznie |
_________________
Dwa stare zamiast jednego nowego
Audi 80 B4
Audi A3 8L |
|
|
|
|
|
 |
Łukasz83 zlw
RS6 MTM


Model: A6 C6
Silnik: 3.0 TFSI
Zasilanie: PB
Nadwozie: AVANT
Pomógł: 25 razy Wiek: 42 Dołączył: 02 Gru 2013 Wszystkie posty: 1439
     
Piwa: 66/19 Skąd: Łódzkie Bełchatów Zelów
|
Wysłany: Sro 04 Cze, 2014 09:12
|
|
|
1.8 turbo lubi olej jesli ma juz przyjechana turbine lub wywalone uszczelniacze na zaworach turbo nie moze sie ocierac lopatkami o slimak bo przy takim luzie by niechodzilo w ogole czyli auto bez turba by jechalo max 80 ale to nie znaczy ze turbo nie bierze oleju |
_________________ Niech bedzie pochwalony naped QUATTRO
Szóstego dnia Bóg stworzył silnik diesla tak się uradował tą doskonałością że siódmego dnia stworzył do niego Audi . |
|
|
|
|
|
 |
Mercado

Model: A4 B6
Silnik: 1.8Turbo
Zasilanie: bezyna+lpg
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 31 Dołączył: 03 Cze 2014 Wszystkie posty: 8
     
Skąd: Rybnik
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |