 |
Przesunięty przez: Pasiak Sro 27 Cze, 2012 16:57 |
A4 B5 benzyna + LPG wady i zalety |
| Autor |
Wiadomość |
Astaroth
mystic darkness


Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy Dołączyła: 11 Maj 2009 Wszystkie posty: 1661
     
Piwa: 208/553 Skąd: lódzkie
|
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012 09:28 A4 B5 benzyna + LPG wady i zalety
|
|
|
A4 B5 benzyna + LPG wady i zalety - chciałabym poprostu poczytać Wasze opinie, jestem jakoś bardzo negatywnie nastawiona do LPG (nigdy tez nie miałam autka z LPG)... no ale przy dzisiejszych cenach benzyny to diesel już coraz mniej przestaje się opłacać
Intereseują mnie silniki 1,8 no ewentualnie 1,6 jak trafiłabym super stan to też, ale jednak wolałabym 1,8 - to tyle co do "zwykłych" silników a jeszcze jest w tym modelu silniczek 1,8 z turbo, no i jak to się wszystko z LPG sprawuje w tym modelu i w tych silnikach do 1,8 pojemnosci i jesli juz, to który silnik z nich sobie najlepiej z gazem radzi, jaka instalacja powinna byc - jakie wady, zalety, awaryjność i tak dalej, po prostu chce poczytać Wasze opinie, zeby zdobyć jakieś pojęcie i ogląd na tę sprawę
ogólnie, to też pytam tak niewiąząco, bo ja trochę dziwne mam podejście, bo się przyzwyczajam do samochodów, tak, ze jak już jakiś mam, to pare lat nim jeżdzę i cięzko mi się rozstać... bo się po prostu przyzwyczajam jak pisałam i tak jest z moją 80 co teraz mam, we wrześniu stuknie 4 latka, w sumie wypadało by zmienic juz, a to, ze następca będzie Audi A4 sedan, to jestem pewna, tylko to mi się nie pali, po prostu trafie okazję w odpowiednim kolorze i koniecznie z szyberdachem i oczywiście niestyraną w dobrym stanie, to go wtedy kupie, tak do tego na chwilę obecną podchodzę ale jakąs wiedzę głebszą muszę zebrać, bo zaczęłam też rozwazac LPG, wcześniej myślałam tylko o dieslu |
_________________
Dwa stare zamiast jednego nowego
Audi 80 B4
Audi A3 8L |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): Astaroth |
 |
Astaroth
mystic darkness


Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy Dołączyła: 11 Maj 2009 Wszystkie posty: 1661
     
Piwa: 208/553 Skąd: lódzkie
|
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012 12:07
|
|
|
czyli ogólnie rzecz biorąc, to łatwiej trafić niestyranego dieselka niż benzynę z gotową instalacją LPG, zeby samemu nie zakładać, a jak ja mam o LPG pojecie zerowe, bo nigdy nie miałam takiego samochodu, to się mogę naciąć tym bardziej a przyznać muszę, ze kolejny samochód bym chciała taki, zeby nie dokładać, po prostu, zeby naprawdę był w dobrym stanie i od razu do jazdy a nie do bujania się po mechanikach... bo już raz to przechodziłam, w ten co mam zainwestowałam więcej w remonty niz cena za jaką go kupiłam i już nie chce tak, że tak powiem szukam gotowca, spisuje umowe, biore kluczyki i jezdzę |
_________________
Dwa stare zamiast jednego nowego
Audi 80 B4
Audi A3 8L |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012 15:46
|
|
|
| Astaroth napisał/a: | czyli ogólnie rzecz biorąc, to łatwiej trafić niestyranego dieselka niż benzynę z gotową instalacją LPG, zeby samemu nie zakładać, a jak ja mam o LPG pojecie zerowe, bo nigdy nie miałam takiego samochodu, to się mogę naciąć tym bardziej a przyznać muszę, ze kolejny samochód bym chciała taki, zeby nie dokładać, po prostu, zeby naprawdę był w dobrym stanie i od razu do jazdy a nie do bujania się po mechanikach... bo już raz to przechodziłam, w ten co mam zainwestowałam więcej w remonty niz cena za jaką go kupiłam i już nie chce tak, że tak powiem szukam gotowca, spisuje umowe, biore kluczyki i jezdzę |
Czy łatwiej trafić dobrego afn-a czy adr-a to już zależy od szczęścia. Jeśli ktoś ma szczęście to trafi na benzynę z lpg nadającym się do dalszej jazdy. A nie wierzę że nie jest to możliwe, wystarczy dobrze poszukać. A kupując auto najlepiej mieć kogoś kto nam pomorze w ocenie auta. A nie chcesz zakładać instalacji ?? dlaczego ? A co do dokładania to nawet kupując igłę auto trzeba się liczyć że coś wyskoczy te auta mają po xx lat i po 300 tkm i w każdej chwili tak naprawdę może coś paść. A jak wiadomo czym nowszy wóz tym większe koszty utrzymania. Obecnie masz b3 tam części są taniutkie a i naprawić można samemu większość rzeczy hehe
Może napisze jeszcze mniej więcej ceny instalacji.
do adr myślę że można za 2.200-2500 całkiem sensownie z montażem to zrobić wiadomo że do aeb-a 1.8t ciut drożej
A jeśli naprawdę ktoś nie jest przekonany do lpg to myślę że afn krzywdy nie zrobi a i można sobie chipsa założyć i mieć te 130km 300nm i palić 7 l na sto pozdro |
_________________ Tato ten samochód jest zepsuty?
-Nie synku to diesel.
Audi 80 b4 2.8 V6
Audi 80 b4 2.0
 |
|
|
|
|
|
 |
WOJTAS


Model: A6 C6 QUATTRO
Silnik: BMK
Zasilanie: 3.0 TDI V6
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 1 raz Wiek: 44 Dołączył: 16 Maj 2009 Wszystkie posty: 468
     
Piwa: 17/31 Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
|
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012 17:33
|
|
|
to może jeszcze słowo ode mnie
Na chwilę obecną jeżeli chodzi o Audi to mam dwa diesle , ale przed audi jeździłem Hondą Civc z LPG i co mogę powiedzieć, to LPG jest dobrą sprawą. Nie miałem z LPG żadnych problemów. Miałem dobrze dopasowaną instalację do samochodu ale zabij mnie nie mam pojęcia jakiej firmy instalację. Tak więc wszystko kwestia jakości instalacji i samej instalacji przez mechanika.
Przy obecnych cenach ON polecałbym zwrócenie uwagi na autka pod LPG. Sam jestem zadowolony z moich dwóch dieselków ale jak dojeżdżam na stację paliw to dostaję palpitacji serca |
_________________ Gość pozdrawiam Cię
 |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): Astaroth |
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012 18:50
|
|
|
Astaroth, z LPG jak z każda instalacja w samochodzie, czy to fabryczna czy dołożona, jak sią o nią dba, tak się ma, mój znajomy jeżdzi A4 B5 1.8 z LPG i chodzi mu rewelacyjnie, ma sekwencję.
Ja w B4 mam LPG drugiej generacji,czyli ta niby gorszą i też nie narzekam, oczywiście jest regularnie serwisowana i przeglądana,a założona była w 2006 roku. |
_________________ Przewaga Dzięki Technice.
Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm
Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): Astaroth |
 |
|
|
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012 21:28
|
|
|
Astaroth,
gosia ile jeżdzisz kilometrów rocznie? a jakie to są przeważnie odcinki?? |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 20 Sty, 2012 02:44
|
|
|
ja bym zrobił tak: na pewno nie kupiłbym 1,6, bo jak pisano wczesniej jest za słaby, poszukałbym sobie 1,8T lub zwykły 1,8 (jak wolisz) ale bez gazu i sam załozył nowa instalkę , wtedy masz gwarancję i spisz spokojnie. |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 20 Sty, 2012 07:46
|
|
|
1,6 nie jest wcale taki zły. 100KM może nie jest rajdówką, ale daje radę. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Astaroth
mystic darkness


Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy Dołączyła: 11 Maj 2009 Wszystkie posty: 1661
     
Piwa: 208/553 Skąd: lódzkie
|
Wysłany: Pią 20 Sty, 2012 13:56
|
|
|
| jimv8 napisał/a: | Astaroth,
gosia ile jeżdzisz kilometrów rocznie? a jakie to są przeważnie odcinki?? |
tak to nie jezdzę duzo, przede wszystkim jeżdzę po mieście, krótkie odcinki, ale jezdzę też na działkę - na działkę w obie strony 50 km i musze jezdzic psy wybiegac przynajmniej trzy razy w tygodniu (a najlepiej by było przynjmniej z 5), dlatego mi zależy na małych kosztach paliwa
sama działka na tydzien, to 150 km, przy moim terażniejszym dieslu co pali 5/6 srednio, to mam ok 8 litrów tygodniowo = przy dzisiejszych cenach to 50 dych, czyli razy 4 to 200 miesiecznie samo wybieganie piesków mnie kosztuje, jesli by miało byc wiecej to nie dam rady, a oprócz tego też jezdzę po mieście
mamy jeszcze drugi samochód, forda focusa 1,8 beznyne 16V , to juz wogóle porazka kosztowo, bo pali srednio 8-10 PB ala jak ja wsiąde po dieslu, to go ciskam i pali wtedy 10 przynajmniej albo lepiej... bo mam cięzką nogę jak to się mówi, że jak jest czym to się nie mogę oprzeć i ciągnę obroty i depczę
a rocznie Kuba, to Ci nie powiem, bo mi się zrąbał licznik kilometrów w Audiczce, nie nalicza kilometrów przejechanych a prędkościomierz działa |
_________________
Dwa stare zamiast jednego nowego
Audi 80 B4
Audi A3 8L |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 20 Sty, 2012 14:20
|
|
|
| Astaroth napisał/a: | | jimv8 napisał/a: | Astaroth,
gosia ile jeżdzisz kilometrów rocznie? a jakie to są przeważnie odcinki?? |
tak to nie jezdzę duzo, przede wszystkim jeżdzę po mieście, krótkie odcinki, ale jezdzę też na działkę - na działkę w obie strony 50 km i musze jezdzic psy wybiegac przynajmniej trzy razy w tygodniu (a najlepiej by było przynjmniej z 5), dlatego mi zależy na małych kosztach paliwa
sama działka na tydzien, to 150 km, przy moim terażniejszym dieslu co pali 5/6 srednio, to mam ok 8 litrów tygodniowo = przy dzisiejszych cenach to 50 dych, czyli razy 4 to 200 miesiecznie samo wybieganie piesków mnie kosztuje, jesli by miało byc wiecej to nie dam rady, a oprócz tego też jezdzę po mieście
mamy jeszcze drugi samochód, forda focusa 1,8 beznyne 16V , to juz wogóle porazka kosztowo, bo pali srednio 8-10 ala jak ja wsiąde po dieslu, to go ciskam i pali wtedy 10 przynajmniej bo mam cięzką nogę jak to się mówi, że jak jest czym to się nie mogę oprzeć |
montaż instalacji LPG zwrócił by Ci sie po jednym do połtora roku. Uważam że lepiej isć w kierunku wiekszego silnika z LPG, ponieważ się szybciej nagrzewa co jest bardzo istotne na krótkich dystansach.
patrząc na trend polaków pozbywania sie diesli ze względu na ceny ropy, może być również atrakcyjnym rozwiązaniem ze względu na niską cene rynkową |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
Astaroth
mystic darkness


Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy Dołączyła: 11 Maj 2009 Wszystkie posty: 1661
     
Piwa: 208/553 Skąd: lódzkie
|
Wysłany: Pią 20 Sty, 2012 14:27
|
|
|
a jak z tym LPG jest, bo narazie ceny są niskie, ale czy nasz wspaniały rząd nie zamierza na tym też czasem położyć przysłowiowej łapy?
jak kupowałam 4 lata temu diesla, to sie bardzo opłacało, teraz sami wiecie jak jest... ciekawe jak będzie z LPG
jakbym zyła w normalnym kraju, gdzie zarobki są adekwatne do kosztów utrzymania, to uwierzcie, ze bymn sobie kupiła Audi A4 B5 2,6 V6, bo znam siebie i wiem, że w takim bym się najlepiej czuła z taką moca w KM i co do jazdy po mieście i wyprzedzania na trasie... niestety rzeczywistość zabija marzenia |
_________________
Dwa stare zamiast jednego nowego
Audi 80 B4
Audi A3 8L |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 20 Sty, 2012 15:04
|
|
|
| Astaroth napisał/a: | a jak z tym LPG jest, bo narazie ceny są niskie, ale czy nasz wspaniały rząd nie zamierza na tym też czasem położyć przysłowiowej łapy?
jak kupowałam 4 lata temu diesla, to sie bardzo opłacało, teraz sami wiecie jak jest... ciekawe jak będzie z LPG
jakbym zyła w normalnym kraju, gdzie zarobki są adekwatne do kosztów utrzymania, to uwierzcie, ze bymn sobie kupiła Audi A4 B5 2,6 V6, bo znam siebie i wiem, że w takim bym się najlepiej czuła z taką moca w KM i co do jazdy po mieście i wyprzedzania na trasie... niestety rzeczywistość zabija marzenia |
Gosia i właśnie dlatego że nie wiadomo co będzie, ale wiele wiadomo na temat produkcji diesla, osobiście kupił bym diesla jako drugie autko do codziennej eksplotacji. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): Astaroth |
 |
|
|
Wysłany: Pią 20 Sty, 2012 21:42
|
|
|
Skoro taki fajny temat to też ośmielę się wypowiedzieć...
Jak każdy wie, mam 1.6 -są plusy i minusy.
Plusy
-auto bezawaryjne, psują się pi***ołki, które sam jestem w stanie naprawić za poomocą naszego forum.
-kupując 1.6 masz mniejsze prawdopodobieństwo korekty licznika, bo te modele kupowały dziadki /do piekarni po bułki/ /najtańsze audi -ale zawsze to AUDI/.
Minusy 1,6
-pali 7-11
-jest mułowate
-awarie, czujnik temp, pompka paliwa termostat, kostka stacyjki, czyszczenie manetki świateł drogowych, czyszczenie immo, awaria licznika, zapieczony ham. ręczny,reszta to norma olej, rozrząd, klocki i tarcze.
Posiadam 1,6 od 8 lat i przejechałem nim/ tylko 10000/
Wybór Gosia należy do Ciebie, ale osobiście poleciłbym Ci 1.8 /pali ciut więcej, ale radość z jazdy ponoć duża większa |
_________________
 |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): Astaroth |
 |
|
|
Wysłany: Nie 22 Sty, 2012 22:47
|
|
|
Ewentualnie pomyśleć o innym modelu Audi? Może A2 z silnikiem benzynowym 1,4? Dużą przewagą tego samochodu jest jego waga 970kg. Auto jest w 90% z aluminium reszta to tworzywa. Spalanie na 100km przy przepisowej jeździe to 5L benzyny. Auto przestronne wewnątrz, składają się tylne fotele - dobre do wożenia psów i banalnie proste w naprawie. Można tez pomyśleć o LPG, ale bagażnik będzie wówczas mniejszy, ale eksploatacja znacznie tańsza. Wiem, że to nie A4, ale coś za coś. Mi się ten model kiedyś w ogóle nie podobał do czasu jak go kupiłem. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Audi A4/S4 |
|
| Podobne Tematy |
| Temat |
Autor |
Forum |
Odpowiedzi |
Ostatni post |
 |
A6 C5 3.0 benzyna
|
Łukasz83 zlw |
Pytajnik, czyli zielono mi ;) |
6 |
Czw 22 Cze, 2017 11:33  Łukasz83 zlw |
 |
audi a4 1.8 benzyna gaz
|
mateusz1.1 |
Pozostałe tematy |
6 |
Czw 22 Gru, 2011 20:08  Adi202 |
 |
audi a6 4.2 benzyna
problem z silnikiem
|
MARCIN25000 |
Elementy silnika |
6 |
Pią 31 Sie, 2012 20:03  MARCIN25000 |
 |
Jaki olej 1.8 benzyna+gaz
|
Blanek |
Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski |
4 |
Sob 22 Sie, 2015 22:04  eleszet |
 |
Problem z audi A6 C5 2.4 benzyna 1999r
falowanie obrotów i delikatne wibracj...
|
audia6 |
Pozostałe tematy |
7 |
Pią 12 Sie, 2011 19:09  Adi202 |
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |