 |
|
Audi A7 Telefon i Internet |
| Autor |
Wiadomość |
Bischoppch

Model: A7 Sportback
Silnik: 3.0 TDI
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 16 Sie 2011 Wszystkie posty: 3
     
Skąd: Trójmiasto
|
Wysłany: Wto 16 Sie, 2011 21:24 Audi A7 Telefon i Internet
|
|
|
Witam,
Kupiłem Audi A7 w Niemczech z opcją Bluetooth-Autotelefon Online.
Wg. opisu jest to połączenie wyposażonego w funkcję Bluetooth telefonu z modułem UMTS zainstalowanym w samochodzie. Dodatkowy czytnik kart SIM w panelu MMI. Jest też mozliwość korzystania z wi-fi jeżeli karta SIM ma też możliwy transfer internetowy (na jednej karcie i telefon i internet).
Czy może mi ktoś powiedzieć jak to skonfigurować i jaką kartę SIM kupić?
Mam telefon w Orange. Ale Orange twierdzi że nie mogą sprzedawać duplikatów numerów. A ja nie chciałbym mieć innego telefonu w samochodzi i innego w kieszeni bo mój numer znajomi i kontrahenci znają od lat. Czy jest możliwość abym nie musiał wyciągać karty SIM z telefonu gdy jadę samochodem? O dziwo operatorzy komórkowi nie wiedzą o czym mówię. A przecież nie tylko moja A7 ma taką opcję. W BMW to chyba też jest standard. Nie wiem jak w innych markach.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Piotr |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 16 Sie, 2011 22:39 Re: Audi A7 Telefon i Internet
|
|
|
| Bischoppch napisał/a: | Witam,
Kupiłem Audi A7 w Niemczech z opcją Bluetooth-Autotelefon Online.
Wg. opisu jest to połączenie wyposażonego w funkcję Bluetooth telefonu z modułem UMTS zainstalowanym w samochodzie. Dodatkowy czytnik kart SIM w panelu MMI. Jest też mozliwość korzystania z wi-fi jeżeli karta SIM ma też możliwy transfer internetowy (na jednej karcie i telefon i internet).
Czy może mi ktoś powiedzieć jak to skonfigurować i jaką kartę SIM kupić?
Mam telefon w Orange. Ale Orange twierdzi że nie mogą sprzedawać duplikatów numerów. A ja nie chciałbym mieć innego telefonu w samochodzi i innego w kieszeni bo mój numer znajomi i kontrahenci znają od lat. Czy jest możliwość abym nie musiał wyciągać karty SIM z telefonu gdy jadę samochodem? O dziwo operatorzy komórkowi nie wiedzą o czym mówię. A przecież nie tylko moja A7 ma taką opcję. W BMW to chyba też jest standard. Nie wiem jak w innych markach.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Piotr |
Właśnie..... nasi operatorzy mają taaaakie wielkie możliwości do rozbudowy sieci GSM ale głupa palą. Potrzebujesz tzw tandem SIM. W dawnej Erze (T Mobile) nie robią z tym problemów. Działa to bardzo prosto. Działa tylko ten telefon który został ostatnio załączony. Jeżeli nie chcesz zmieniać operatora, to musisz kupić sobie zestaw do klonowania SIM (około 100zł) i po problemie.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Bischoppch

Model: A7 Sportback
Silnik: 3.0 TDI
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 16 Sie 2011 Wszystkie posty: 3
     
Skąd: Trójmiasto
|
Wysłany: Sro 17 Sie, 2011 10:31
|
|
|
Witam,
Dziękuję za odpowiedź.
Co to jest ten zestaw do klonowania SIM?
W Orange mam całą firmę i zmieniać operatora było by ciężko.
Możesz coś więcej napisać?
Pozdrawiam,
Piotr |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 17 Sie, 2011 12:31
|
|
|
Zestaw do kopiowania, to nic innego jak czytnik kart SIM i czysta karta SIM na którą można skopiować max 10 kart SIM. W Twoim przypadku wystarczy jedna - pod warunkiem, że masz stary typ karty. Z nowymi kartami jest problem.
Przejście z numerami telefonów do innego operatora, to dziś żaden problem. Dorwij jakiegokolwiek doradcę z T Mobile i wytłumaczy Ci co i jak.
Tak nawiasem mówiąc (pisząc) obsługa Orange bardzo by się zdziwiła, że traci kilka czy kilkanaście telefonów z powodu jednego Tandema. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Bischoppch

Model: A7 Sportback
Silnik: 3.0 TDI
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 16 Sie 2011 Wszystkie posty: 3
     
Skąd: Trójmiasto
|
Wysłany: Sro 17 Sie, 2011 17:33
|
|
|
Hej
Może stracić kilkadziesiąt numerów.
Dlatego nie chciałbym z powodu jednego tandema robić takiej akcji.
Co prawda firma jest moja ale bez przesady.
Dlatego dopytuję o ten zestaw do kopiowania.
Gdzie to można kupić? I jak rozpoznać stary/nowy typ karty SIM?
Pozdrawiam
Piotr |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 17 Sie, 2011 22:40
|
|
|
Wpisz w google kopiowanie sim clone. Wysypią Ci się adresy sprzedawców i opisy co i jak zrobić. Z wszystkimi numerami nie musisz przechodzić wystarczy jeden, ale przeniesienie wszystkich numerów do innego operatora ma również sens. Nie wiem jak długo jesteś już w sidłach Orange, ale zawsze jest jakieś rozwiązanie - nawet kilka. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » GPS i GSM |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |