 |
Przesunięty przez: Astaroth Czw 12 Wrz, 2013 00:28 |
[100 C4]Niski pedał Hamulca |
| Autor |
Wiadomość |
redtayfun

Model: C4
Silnik: 2.3
Zasilanie: benzynka+LPG
Nadwozie: hatchbag
Wiek: 43 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 6
     
Skąd: Świętokrzyskie
|
Wysłany: Nie 17 Maj, 2009 13:39 [100 C4]Niski pedał Hamulca
|
|
|
Wtam
w Mojej C4 hamulce nie były rewelacyjne, niedługo po zakupie pękł mi przewód elastyczny z przodu, wymieniłem, odpowietrzyłem( bardzo długo to trwało i wiele płynu było przelane).. ale nie jestem zadowolony z układu hamulcowego Pedał hamulca trzeba wcisnąć dośc nisko aby uzyskać jakieś hamowanie (skok ok 4-5 cm wiec to raczej dużo), a przy tym same hamulce nie są rewelacyjne, przy szybkim silnym wciśnięciu pedału auto nie reaguje natychmiastowo.. przy wyłączonym ABS-ie jest to odczuwalne bardziej wyraźnie. Klocki z przodu wymieniane jakieś 5 tyś. km temu.
Miał ktoś z was podobny problem, jak sobie z czymś takim poradzić ?? jakieś sugestie mile widziane. pozdrawiam |
|
|
|
|
|
 |
Tum

Model: B3
Silnik: 1,6 PP
Zasilanie: Benzyna + LPG
Nadwozie: Sedan
Wiek: 39 Dołączył: 16 Maj 2009 Wszystkie posty: 87
     
Piwa: 7/11 Skąd: Warszawa
|
|
|
|
 |
redtayfun

Model: C4
Silnik: 2.3
Zasilanie: benzynka+LPG
Nadwozie: hatchbag
Wiek: 43 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 6
     
Skąd: Świętokrzyskie
|
Wysłany: Nie 17 Maj, 2009 13:43
|
|
|
po wymianie odpowietrzany był cały układ. i przód i tył( bo stwierdziłem że dobrze zaglądnąć do cylinderków. także układ odpowietrzanu był.. i to dwukrotnie. po pierwszym odpowietrzeniu jeszcze tydzień później... |
|
|
|
|
|
 |
Tum

Model: B3
Silnik: 1,6 PP
Zasilanie: Benzyna + LPG
Nadwozie: Sedan
Wiek: 39 Dołączył: 16 Maj 2009 Wszystkie posty: 87
     
Piwa: 7/11 Skąd: Warszawa
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 17 Maj, 2009 16:53
|
|
|
bardzo prawdopodobna jest usterka pompy, tak jak pisze kolega powyżej |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
BEJBUSSB4
Nur AUDI


Model: B4
Silnik: ABT
Zasilanie: Benzyna+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz Wiek: 48 Dołączył: 11 Maj 2009 Wszystkie posty: 154
     
Piwa: 16/7 Skąd: ZGC PL/
|
Wysłany: Nie 17 Maj, 2009 17:15
|
|
|
nie wiem co masz zobacz z tyłu okladziny,klocki ,tarcze , bębny czy nie są wytarte.
ta moze iść duża ilość płynu i pedał niski sie robi |
_________________
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 17 Maj, 2009 18:10
|
|
|
witaj kolego nasz kolega adi miał problem w c3 z hamulcami także może coś doradzić a ty masz avanta to moze być problem z korektorem sił hamowania zacznij tak jak bejbus mówi od stanu technicznego tarcz i okładzin a jak nie to servo może tez być trafiejne |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 17 Maj, 2009 18:21
|
|
|
U mnie uszkodzona była pompa hamulcowa. Napisz jaki masz wzmacniacz siły hamowania.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
redtayfun

Model: C4
Silnik: 2.3
Zasilanie: benzynka+LPG
Nadwozie: hatchbag
Wiek: 43 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 6
     
Skąd: Świętokrzyskie
|
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009 18:57
|
|
|
jak rozpoznać wzmacniacz siły chamowaia? gdzie go zlokalizować??
Tarcze Ok, z minimalnymi ryskami, klocki nie nówki, ale też jeszcze można na nich dluuugo pojeździć.
Podobnie sądziłęm że mało okładziny i dlatego niski, z przodu rzeczywiśie były klockina wykończeniu, ząłożyłem natychmiast nowe. i stytuacja nie uległa ŻADNEJ zmianie nie ukrywam że miałem nadzieje że będzie lepiej... korektor siły hamowania też oglądałem, nawet ostatnio zrobiłem eksperyment, i zostawiłęm go w pozucji otwartej, tj złapael drucikiem jego mocowanie tak jak jest gdy auto jest pełne. efekt ->?? żaden zaczynam mnie to złościć, i zaczynam też podejrzewać tej jeXXXXX korektor... od początku widziałem że jest nieznacznie spocony, może w nim tkwi przyczyna??
Chodzi mi po głowie wywalenie korektora i w jego miejsce założenie zwykłego rozdzielacza-trójnika. będzie to miało jakiś wpływ zachowanie sie auta ?? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009 19:21
|
|
|
| redtayfun napisał/a: | | Chodzi mi po głowie wywalenie korektora i w jego miejsce założenie zwykłego rozdzielacza-trójnika. będzie to miało jakiś wpływ zachowanie sie auta ?? | to ,że korektor siły hamowania jest spocony to nie znaczy ,że jest uszkodzony, jesli "wywalisz" go to owszem tył auta będzie znacznie lepiej hamował, ale to może się źle odbic przy gwałtownym hamowaniu kiedy będziesz jechał sam (rzucanie tyłem) | redtayfun napisał/a: | | jak rozpoznać wzmacniacz siły chamowaia? gdzie go zlokalizować?? | co do wzmacniacza to do niego przykręcona jest pompa hamulcowa
proponuje abyś uzupełnił profil, to nam znacznie ułatwi zadanie. pozdr |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Układ hamulcowy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |