Pozostałe tematy » Audi V8 3.6 250 KM - gaśnie na wolnych obrotach
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 Audi V8 3.6 250 KM - gaśnie na wolnych obrotach
Koledzy... Dzisiaj coś się stało. Otóż zarówno na gazie jak i benzynie auto niewłaściwie pracuje na wolnych obrotach. Do dzisiaj paliło bez używania pedału gazu - pięknie bez problemu. Dzisiaj odpala w miarę ale trzeba dodać gazu. Niekiedy też trzeba więcej pokręcić. Ale najgorsze że nie da się zdjąć nogi z gazu bo obroty spadają i auto gaśnie a przed tym pracuje nierówno. Niekiedy też podczas spadania falują obroty trochę. Tak samo na benzynie jak i gazie podkreślam. Jak się trochę przejedzie to problem znika. Ale nie ma reguły że na zimnym tylko jest ten problem a jak się zagrzeje to znika. Miałem tak że był ciepły i zgasiłem jak szedłem dziś do sklepu na kilka minut i po odpaleniu znowu to samo ale przejechałem kilka km i problem ustał - co to?

Martwię się... :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Audi V8 3.6 250 KM - gaśnie na wolnych obrotach
lsz napisał/a:
Koledzy... Dzisiaj coś się stało. Otóż zarówno na gazie jak i benzynie auto niewłaściwie pracuje na wolnych obrotach. Do dzisiaj paliło bez używania pedału gazu - pięknie bez problemu. Dzisiaj odpala w miarę ale trzeba dodać gazu. Niekiedy też trzeba więcej pokręcić. Ale najgorsze że nie da się zdjąć nogi z gazu bo obroty spadają i auto gaśnie a przed tym pracuje nierówno. Niekiedy też podczas spadania falują obroty trochę. Tak samo na benzynie jak i gazie podkreślam. Jak się trochę przejedzie to problem znika. Ale nie ma reguły że na zimnym tylko jest ten problem a jak się zagrzeje to znika. Miałem tak że był ciepły i zgasiłem jak szedłem dziś do sklepu na kilka minut i po odpaleniu znowu to samo ale przejechałem kilka km i problem ustał - co to?

Martwię się... :(

Opisz wszystkie elementy układu zapłonowego które do tej pory wymieniłeś. Napiszę Ci co może być. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oj Adi Adi ja wiem, że Ty ZAWSZE jesteś wesoły ale ja Ci powiem, że nie wiem co to. Powiem Ci więcej - jak się domyślasz nie wymieniłem NIC ale to dlatego, że do tej pory było wszystko bardzo ale to na prawdę bardzo fajnie. Palił od strzała i bez dodawania gazu. Teraz coś go zabolało i dlatego Ciebie pytam, bo jeśli to by było możliwe to wolał bym nie wymieniać wszystkiego po kolei :( A jeśli trzeba będzie to się będzie wymieniało aż się trafi :( Powróżysz czy nie? :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zacznij od wymiany (sprawdzenia) czujnika G28. Objawy które opisałeś bardzo pasują do uszkodzenia ekranu tego czujnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Który to czujnik? Gdzie go znaleźć i jak sprawdzić oraz jakie wartości powinienem mieć?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czujnik przykręcony jest do silnika po lewej stronie przy łączeniu ze skrzynią. W tym miejscu są dwa G4 i G28. G4 zakończony jest czarną wtyczką, G28 zakończony jest szarą. Wtyczki tych czujników przymocowane są pod lewym aparatem zapłonowym - dokładnie pod przewodami wysokiego napięcia. W pobliżu wtyczek są również wtyczki sondy Lambda więc łatwo je namierzysz. Czujnik możesz sprawdzić przez pomiar oporności. Między pinem 1 i 2 oporność musi wynosić 950Ohm, między 3 pinem a 1 oporność powinna być ∞ tak samo między 3 a 2. Jeżeli wyjdzie jednak między 3 a 1 np 3MOhm, to czujnik masz uszkodzony.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bardzo Ci dziękuję. Jak tylko będę mógł to przemierzę i napiszę co wyszło. Jak zawsze jestem pijawką która pyta ale nie pomaga (bo nie ma wiedzy) ale cenię Twój czas i chęci dzielenia się doświadczeniem. Pozdrawiam i do napisania!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lsz napisał/a:
Bardzo Ci dziękuję. Jak tylko będę mógł to przemierzę i napiszę co wyszło. Jak zawsze jestem pijawką która pyta ale nie pomaga (bo nie ma wiedzy) ale cenię Twój czas i chęci dzielenia się doświadczeniem. Pozdrawiam i do napisania!

To miłe jest jak ktoś docenia czyjś czas i pomoc. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zawsze używam słowa dziękuję ale niekiedy mi czegoś brakuje tyle że wolę nie przesadzać bo wszyscy pomyślą że się podlizuję :P W każdym razie jak piszę dziękuję to wiedz że to poważne mocne podziękowania :) Dobrej nocy!

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa