 |
|
Audi nie odpala . Nie kręci rozrusznikiem kontrolki sie palą |
| Autor |
Wiadomość |
kubajvc

Model: A4 B6
Silnik: 1,9
Zasilanie: ON
Nadwozie: Kombi
Wiek: 42 Dołączył: 05 Lis 2012 Wszystkie posty: 40
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: Elbląg
|
Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013 18:03 Audi nie odpala . Nie kręci rozrusznikiem kontrolki sie palą
|
|
|
Jak w temacie . Dzis rano wsiadłem do autka pojechałem po zakupy wróciłem wszystko ok .
po około 2 godzinach wsiadam na pewniaka wsadzam kluczyk do stacyjki kontrolki się zapaliły radyjko zagrało przekręcam do rozruchu a tu lipa . zero reakcji . Kontrolki nie przygasają błędów nie ma wszystko wygląda tak jakby prądu do rozrusznika nie podawało . dodam ze miałem już kiedyś taki przypadek jakiś miesiąc temu ale po chwili auto odpaliło . wiedziałem ze kiedyś możne się to powtórzyć ale olałem sprawę . problem dopadł mnie bardzo szybko i to w najmniej oczekiwanym momencie miał ktos z was podobny przypadek ? |
| Ostatnio zmieniony przez kubajvc Pią 26 Kwi, 2013 07:37, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013 18:33
|
|
|
Stacyjka albo automat rozrusznika. Jeżeli po przekręceniu kluczyka na ostatnią pozycję stacyjki (rozruch) słychać charakterystyczny stuk pod maską, to uszkodzony jest automat rozrusznika. Jeżeli jest cisza sprawdź najpierw kostkę stacyjki. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
kubajvc

Model: A4 B6
Silnik: 1,9
Zasilanie: ON
Nadwozie: Kombi
Wiek: 42 Dołączył: 05 Lis 2012 Wszystkie posty: 40
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: Elbląg
|
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013 09:06
|
|
|
a czy w modelu a4 b6 w ogole jest cos takiego jak kostka stacyjki ? bo nigdzie nie moge namierzyć takiege elementu w sprzedaży patrzyłem na stacyjki od tego modelu i sa troche inaczej zbudowane niz te z poprzedniego modelu . bo tu wydaje sie jakby ta kostka była zintegrowana ze stacyjką a w modelu b5 kostka jest osobno i stacyjka osobno . moze sie myle jak tak to mnie poprawcie .
a macie moze jakis opis jak sie dobrac do stacyjki nie łamiąc niczego po drodze ? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013 11:13
|
|
|
Oczywiście że jest. Co prawda nie jest to ta sama kostka stacyjki co w poprzedniku, ale działa na tej samej zasadzie. Włącznik zapłonu bo tak się to faktycznie nazywa występuje w dwóch wersjach starszej i nowszej. W Twojej Audi jest nowszy model o numerze ETKa 4B0905849
Sprawdź najpierw co jest uszkodzone a dopiero zamawiaj. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
kubajvc

Model: A4 B6
Silnik: 1,9
Zasilanie: ON
Nadwozie: Kombi
Wiek: 42 Dołączył: 05 Lis 2012 Wszystkie posty: 40
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: Elbląg
|
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013 16:13
|
|
|
bardzo dziekuje kolego . ide rozbierać moze cos sie uda zobaczyć bez sciagania kierownicy . wolalbym tego nie robic bo zeby sciagnac kiere trzeba odpiąc aku a nie mam kodu do radia/navi i nie chce ryzykowac zeby odpinac |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013 19:10
|
|
|
Możesz podać napięcie między stacyjką a rozrusznikiem. Na podszybiu w eboxie obok sterownika silnika znajdują się łączenia wiązkek. Brazowa wtyczka 10cio pinowa a w niej gruby przewód czerwony z brazowym paskiem. Wrzuć na luz, załącz zapłon i podaj na ten przewód 12V. Jeżeli rozrusznik nie zakręci, to uszkodzony jest automat. Jeżeli zakręci, to musisz wymienić włącznik zapłonu - tzw kostkę stacyjki. Szybka akcja bez demontażu kierownicy. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
kubajvc

Model: A4 B6
Silnik: 1,9
Zasilanie: ON
Nadwozie: Kombi
Wiek: 42 Dołączył: 05 Lis 2012 Wszystkie posty: 40
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: Elbląg
|
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013 20:14
|
|
|
Sprawdziłem rozrusznik . Wypadło ze kostka walnięta . Zrobiłem mały myk zeby odpalac auto na czas naprawy . moze komus sie przyda. Odpiąłem mały czerwony kabel od rozrusznika podpiąłem tam kontrolke i spróbowałem odpalic . oczywiscie kontrolka sie nie zaswieciła . zrobiłem sobie kabelek z wsuwką o długosci mniej wiecej 1,5 metra . wsuwke wczepiłem w miejsce małego czeronego kabelka przy rozruszniku przeprowadziłem kabel koło filtra powietrza do akumulatora zeby odpalic auto - otwieram maske przekrecam kluczyk w pozycje zapłon wysiadam szybko z auta i przytykam wczesniej przeprowadzony kabel do + w aku . auto odpala .
dobra ale teraz kolejne moje pytanie . czy ktos z was kiedys rozbierał ta kostke ? wiecie jak sie do tego dobrac ? próbowałem odkręcic obudowe kierownicy ale za cholere nie moge dojsc jaki tam trzeba miec srubokręt wciskałem juz chyba wszystko i nie moge przekręcic sruby . co tam potrzebny jest za klucz ? mowie o tej obudowie plastikowej dzielonej na pół . i czy jak to odkęce to bede miał juz kostke na wierzchu czy trzeba sciagac kierownice ? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013 20:28
|
|
|
Dla sprawnej ręki wystarczy zdemontować tylko górna część osłony kierownicy. Przykręcona jest od spodu dwoma wkrętami krzyżowymi. Dojdzie tam tylko mniejszy rozmiar śrubokręta.
Później zsuń wtyczkę z kostki. Po bokach obudowy stacyjki są dwie śruby na płaski śrubokręt. Śruby są zamalowane czerwoną farbą i dlatego powinieneś na początku wyskrobać farbę a później dostać się do łebków śrub.
Jeżeli będziesz mieć problemy z dojściem do stacyjki, to niestety będziesz musiał zdemontować kierownicę. Procedury serwisowe wyraźnie piszą o odłączeniu akumulatora.
Po pierwsze po odłączeniu akumulatora kodu nie będziesz potrzebować, ponieważ radio identyfikuje się przez CAN.
Po drugie sądzę, że odpięcie akumulatora nic ci nie da. Wystarczy przez pół godziny przed demontażem poduszki nie załączać zapłonu. Ten czas wystarczy na całkowite rozładowanie się kondensatorów w sterowniku poduszek i bezpieczną manipulację przy odpięciu poduszki. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
kubajvc

Model: A4 B6
Silnik: 1,9
Zasilanie: ON
Nadwozie: Kombi
Wiek: 42 Dołączył: 05 Lis 2012 Wszystkie posty: 40
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: Elbląg
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |