Elektryka i elektronika » [v8 d11] ciągnie prąd
Odpowiedz do tematu
 
wymieniłem sterownik na drugi.
pobór prądu 0,1A
bez bezpiecznika sterownika silnika 0,02A

:/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
I tak pobór jest za duży. Musisz sprawdzić gdzie jest problem - pod maską czy w kabinie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
możliwe że oświetlenie wnętrza pobiera aż 2,1A ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
możliwe że oświetlenie wnętrza pobiera aż 2,1A ??

Dlaczego nie? Pompkę centralnego zamka do pomiaru możesz przecież odłączyć.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
jimv8 napisał/a:
możliwe że oświetlenie wnętrza pobiera aż 2,1A ??

Dlaczego nie? Pompkę centralnego zamka do pomiaru możesz przecież odłączyć.


do pomiaru mi to nie przeszkadza,,,czysta ciekawość - parę żarówek :D i taki pobór.

ECU prąda już nie ciągnie. Zostało mi 70mA które uciekają bezpiecznikiem nr.28 -
Kombipozessor, Bremslicht, P-spere

gdzie siedzi ten kombiprocessror? P-spere brak a włącznik stopu dobry.
podejrzewam że to zegary, których na podmiankę nie mam :/
idę je zdemontować

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:


gdzie siedzi ten kombiprocessror?

Kombiprocesor to inaczej zegary.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mam jakieś inne zegary - ale chyba od 3,6

adi da się naprawić takie zegary? mam je teraz rozebrane na części i nić dziwnego nie widzę.

na zdjęciu widać że jest okopcone od tego czegoś metalowego (końcówka mocy?) nie wiem co to.



Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zaznacz miejsce na zdjęciu. Aktualnie mam moje zegary rozebrane to zobaczę o co kaman.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
na drugim zdjęciu widać jak wyglądają niektóre piny.





Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nic podejrzanego. Na pierwszym to nic innego jak kurz który utrwalił się od temperatury z radiatora. Na drugim foto jest kalafonia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nic innego nie widać.
znalazłem wątek na innym forum gdzie wynika że pobór z rzędu 70-80mA kombiprocessorem jest normalny.

z tyłu zegsarów jest takie pudełko z przekażnikiem (mam drugie gdzie są dwa takie przekażniki wbudowane)

nie powinna iść do tego jakaś wtyczka?



Postaw piwo autorowi tego posta
 
To jest wyjście sterowania podświetleniem nóg. Niektóre wersje miały dodatkowo protoplastę dzisiejszego Ambiente. Sądzę, że właśnie ten moduł sterował tym czerwonym podświetleniem nóg.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ten modół tak pstryka przy podaniu napięcia na zegary. uruchamia się - pobór 240mA. Po dwóch sekundach się rozłącza i jest pobór 70mA.

zostawiłem miernik na godzinę w aucie - po godzinie było 90mA (70 zegary+20 reszta) czyli bez zmian.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przydałby się pomiar prądu ze sprawnej Vki. Ja sądzę, że 70mA to jest spory pobór jak na wyłączony i zamknięty samochód.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jest jakiś powód/sens - zasilania zegarów na postoju? (zegarek ma chyba inne zasilanie)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa