 |
|
zakłócenia |
| Autor |
Wiadomość |
WOJTAS


Model: A6 C6 QUATTRO
Silnik: BMK
Zasilanie: 3.0 TDI V6
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 1 raz Wiek: 44 Dołączył: 16 Maj 2009 Wszystkie posty: 468
     
Piwa: 17/31 Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
|
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010 17:01 zakłócenia
|
|
|
Audimaniacy mam taki mały problemik.
Mam zakłócenia od przetwornic ksenonowych i chciałbym się ich pozbyć. ( tych zakłóceń, nie przetwornic). Planuje kupić rdzenie ferrytowe
http://www.allegro.pl/ite...iowy_3_5mm.html
i nie wiem czy pomogą mi zlikwidować zakłócenia. Chciałbym założyć je na przewodach antenowych CB i anteny FM oraz na przewodach zasilających radio CB i radioodtwarzacz samochodowy.
W elektronice nie jestem obeznany ale czytam i uczę się chociaż czasami nauka idzie w las. . Tak więc proszę o pomoc o podpowiedzi. |
_________________ Gość pozdrawiam Cię
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010 17:40 Re: zakłócenia
|
|
|
| WOJTAS-AUDI A4 napisał/a: | Audimaniacy mam taki mały problemik.
Mam zakłócenia od przetwornic ksenonowych i chciałbym się ich pozbyć. ( tych zakłóceń, nie przetwornic). Planuje kupić rdzenie ferrytowe
http://www.allegro.pl/ite...iowy_3_5mm.html
i nie wiem czy pomogą mi zlikwidować zakłócenia. Chciałbym założyć je na przewodach antenowych CB i anteny FM oraz na przewodach zasilających radio CB i radioodtwarzacz samochodowy.
W elektronice nie jestem obeznany ale czytam i uczę się chociaż czasami nauka idzie w las. . Tak więc proszę o pomoc o podpowiedzi. |
Co powinieneś zrobić, to zająć się źródłem zakłóceń czyli przetwornicami. Jeżeli faktycznie tak sieją jak piszesz, to te rdzenie ferrytowe mogą pomóc tyle co nic. Spróbować możesz, ale jakie będą skutki tego nie mogę zagwarantować.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
WOJTAS


Model: A6 C6 QUATTRO
Silnik: BMK
Zasilanie: 3.0 TDI V6
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 1 raz Wiek: 44 Dołączył: 16 Maj 2009 Wszystkie posty: 468
     
Piwa: 17/31 Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
|
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010 18:03
|
|
|
zająć się źródłem zakłóceń. No tak tylko jak??? Najlepiej wywalić je, ale świecą super no i na przeglądzie bez żadnego problemu. w sieci znalazłem kilka problemów:
- uziemiłem je,
- ekranowałem folią aluminiową
i nic dalej siewnik |
_________________ Gość pozdrawiam Cię
 |
|
|
|
|
|
 |
elmek13
Wariat jakich mało


Model: Q7
Silnik: BUG
Zasilanie: Diesel
Nadwozie: SUV
Pomógł: 3 razy Wiek: 47 Dołączył: 03 Lis 2009 Wszystkie posty: 1014
     
Piwa: 46/14 Skąd: z Elemelkowa
|
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010 18:24
|
|
|
WOJTAS-AUDI A4, ja miałem tak, żę musiałem całą przetwornicę wymienić.
Odłącz jedno światło, włącz i zobacz czy sieje. Z drugim tak samo. Nie ma takiego czegoś, żeby ci xenony siały.
Ja pojechałem do sklepu i wymieniłem na przetwornice cyfrowe. Dopłaciłem chyba 100 zł. Pomogło. |
_________________ Logistyk, oraz główny maruda w Burbo Team
 |
|
|
|
|
|
 |
WOJTAS


Model: A6 C6 QUATTRO
Silnik: BMK
Zasilanie: 3.0 TDI V6
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 1 raz Wiek: 44 Dołączył: 16 Maj 2009 Wszystkie posty: 468
     
Piwa: 17/31 Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
|
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010 18:51
|
|
|
w piątek odłączę przetwornice i zobaczę która może mi siać, chyba że dwie sieją to wtedy będzie problemik. Tak się zastanawiam bo razem z przetwornicami miałem dodatkową wiązkę z kostką i tak się zastanawiam czy podłączenie tych konkretnie przetwornic (kinwood)bez tej kostki nie jest przyczyną siewnika |
_________________ Gość pozdrawiam Cię
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010 19:08
|
|
|
| WOJTAS-AUDI A4 napisał/a: | w piątek odłączę przetwornice i zobaczę która może mi siać, chyba że dwie sieją to wtedy będzie problemik. Tak się zastanawiam bo razem z przetwornicami miałem dodatkową wiązkę z kostką i tak się zastanawiam czy podłączenie tych konkretnie przetwornic (kinwood)bez tej kostki nie jest przyczyną siewnika |
Z tymi przetwornicami Kingwood nigdy nie miałem problemów, ale kiedyś musi być ten pierwszy raz. Ta kostka, to przekaźnik, a wiązka służyła do podłączenia bezpośredniego pod akumulator. Podłączenie takie mogłoby coś pomóc. Podłącz te przetwornice prowizorycznie tą instalacją - będzie wówczas wiadomo.
Swoją drogą istotną rzeczą jest podłączenie masy do obudowy. Prawdopodobnie przetwornice masz przykręcone od spodu reflektora, więc obudowa przetwornicy nie będzie miała podłączenia do dobrej masy. Jeżeli tak jest, to na początek proponuję oskrobać trochę farby z otworu montażowego przetwornicy i przykręcić do niego przewód zakończony oczkiem, a drugi koniec przewodu również zakończonego oczkiem przykręcić do punktu masowego obok reflektorów. Dodatkowo na przewód WN przetwornicy możesz założyć plecionkę ekranującą i zaciągnąć ją aż po palnik.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
WOJTAS


Model: A6 C6 QUATTRO
Silnik: BMK
Zasilanie: 3.0 TDI V6
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 1 raz Wiek: 44 Dołączył: 16 Maj 2009 Wszystkie posty: 468
     
Piwa: 17/31 Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
|
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010 19:23
|
|
|
Co wyboru przetwornic to doradzałeś je kiedyś komuś na forum i ja również kupiłem takie, ale z moim szczęściem to mi się takie rzeczy przytrafiają.
Co do podłączenia masy to tak zrobiłem oskrobałem przetwornice i podłączyłem przewodem do (-) na akumulatorze ( nie wiem czy tak może być ale tak ktoś mi poradził)
Co do ekranowania to w ruch poszła folia aluminiowa i owinąłem nią przetwornice no i przewód wysokiego napięcia chociaż nie dokładnie jeżeli chodzi o przewód
Pomysły mi się skończyły
[ Dodano: Sro 24 Lut, 2010 19:27 ]
| Adi202 napisał/a: | | Dodatkowo na przewód WN przetwornicy możesz założyć plecionkę ekranującą i zaciągnąć ją aż po palnik. |
a z czego tą plecionkę zrobić??? |
_________________ Gość pozdrawiam Cię
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010 19:34
|
|
|
| WOJTAS-AUDI A4 napisał/a: | Co wyboru przetwornic to doradzałeś je kiedyś komuś na forum i ja również kupiłem takie, ale z moim szczęściem to mi się takie rzeczy przytrafiają.
Co do podłączenia masy to tak zrobiłem oskrobałem przetwornice i podłączyłem przewodem do (-) na akumulatorze ( nie wiem czy tak może być ale tak ktoś mi poradził)
Co do ekranowania to w ruch poszła folia aluminiowa i owinąłem nią przetwornice no i przewód wysokiego napięcia chociaż nie dokładnie jeżeli chodzi o przewód
Pomysły mi się skończyły |
Ekranem przetwornicy jest sama obudowa, więc to nie jest aż tak istotne jak ekranowanie samego przewodu. Źródłem zakłóceń w tym przypadku może być sam przewód. Przy oryginalnych przetwornicach dla D2S na samym zakończeniu połączenia (oprawka palnika) zamontowany jest równolegle kondensator oraz dwa dławiki ferrytowe które eliminują wszelkiego rodzaju zakłócenia. W przypadku HIDów takich elementów nie ma.
Miałem kiedyś do czynienia z typowymi tandetami którym pomogło zaekranowanie plecionką całego przewodu.
Na początek jednak podłącz wiązkę bezpośrednio do akumulatora.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): WOJTAS |
 |
WOJTAS


Model: A6 C6 QUATTRO
Silnik: BMK
Zasilanie: 3.0 TDI V6
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 1 raz Wiek: 44 Dołączył: 16 Maj 2009 Wszystkie posty: 468
     
Piwa: 17/31 Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
|
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010 19:50
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | Źródłem zakłóceń w tym przypadku może być sam przewód. Przy oryginalnych przetwornicach dla D2S na samym zakończeniu połączenia (oprawka palnika) zamontowany jest równolegle kondensator oraz dwa dławiki ferrytowe które eliminują wszelkiego rodzaju zakłócenia |
Adrian, a może to jest rozwiązanie a dokładniej filtr ferrytowy na przewodach dochodzących do palników.
Tylko wiem, że w pierwszym rzędzie muszę podłączyć na krótko przetwornice do akumulatora i zobaczyć czy dalej mam siewnik. |
_________________ Gość pozdrawiam Cię
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010 19:57
|
|
|
| WOJTAS-AUDI A4 napisał/a: | | Adi202 napisał/a: | | Źródłem zakłóceń w tym przypadku może być sam przewód. Przy oryginalnych przetwornicach dla D2S na samym zakończeniu połączenia (oprawka palnika) zamontowany jest równolegle kondensator oraz dwa dławiki ferrytowe które eliminują wszelkiego rodzaju zakłócenia |
Adrian, a może to jest rozwiązanie a dokładniej filtr ferrytowy na przewodach dochodzących do palników.
Tylko wiem, że w pierwszym rzędzie muszę podłączyć na krótko przetwornice do akumulatora i zobaczyć czy dalej mam siewnik. |
Filtr tego rodzaju działa w dwa kierunki.Podłącz jednak najpierw wiązkę do akumulatora.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |