Elektryka i elektronika » Webasto thermo top Z/C/D
Odpowiedz do tematu
 Webasto thermo top Z/C/D
Witam mam problem z moim webasto nie działa od chwili zakupu. Podłączyłem vaga i wyskoczył błąd
01412 - Glow-Plug with Flame Monitoring (Q8) 29-00- Short to Ground
Kołek żarowy sprawdzałem ma opór od 0,3 do 0,4 ohma czyli jest dobry czyli wina leży po stronie sterownika

czy ktoś jest w stanie mnie pokierować choć trochę co mogę sprawdzić

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tranzystor obok czujnika temperatury odpowiedzialny jest za sterowanie świecą.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Może to głupio zabrzmi ale z elektroniki nie jestem za mocny, możesz wskazać dokładnie który element mam sprawdzić i jakie wskazania powinny być jak jest ok



Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli nie masz pojęcia o elektronice, to odpuść sobie naprawę sterownika i oddaj w fachowe ręce. Tranzystor jest pod tą stalową blachą przykręconą śrubą torx 20. Po lewej tranzystor po prawej czujnik temperatury.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wiem kolego, mam znajomego elektronika i on mi to wszystko ogarnie tylko chciałem mu zaoszczędzić trochę czasu bo pytałem go kiedyś o ogarnięcie webasto to powiedział że się nie bawi w to bo coś tam trzeba programować potem i tak dalej. Myślałem że wskażę mu winnego a on wymontuję mi go i sprawdzi.Tak zapytam dla pewności gdybym chciał potem sprawdzić webasto na stole to kostka x1 pin 2 to linia K, kostka x2 to zasilanie + program WTT. Czy coś pominąłem ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nic nie trzeba programować tylko ewentualnie odblokować sterownik i skasować błędy.
Do podpięcia na stole wystarczy zasilanie i wysterowanie załączenia i oczywiście pompka paliwa.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.216.241 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa