 |
|
Tempomat 1.8T A6 C5 - brak reakcji |
| Autor |
Wiadomość |
Granth

Model: A6
Silnik: 1.8T AWT
Zasilanie: benzyna + LPG
Nadwozie: avant
Dołączył: 11 Paź 2012 Wszystkie posty: 91
     
Piwa: 1/5 Skąd: Siedlce
|
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017 00:36 Tempomat 1.8T A6 C5 - brak reakcji
|
|
|
Witam,
Samochód w domu od nie dawna i oczywiście pierwszy problem - tempomat.
Odkopałem temat:
http://www.audi-tech-team...hlight=tempomat
I podejrzewam, że u mnie jest identyczny przypadek, ale wolę się upewnić zanim rozbiorę pół auta.
Opis:
tempomat nie reaguje na wciskanie przycisków na manetce, kompletnie, nie ważne jaką mamy prędkość 40 czy 240km/h.
Zrobiłem skan VCDS:
1. Kanał 006:
2. Kanał 022:
3. Kanał 066 i pozycja manetki AUS
4. Przełacznik tempomatu w pozycji EIN:
5. Wciśnięty hamulec:
6. Wciśnięte sprzęgło:
Dodatkowo, jak się wciśnie FIX na manetce to pojawia sie wartość 00000111, i pierwsza jedynka od prawej szybko znika. Manetka z położeniu AUFN pokazuje wartość: 00001011
Dodam, że nie słychać żadnego klikania przekaźnika (czyli pewnie sterownik pod schowkiem), bezpiecznika jeszcze nie sprawdziłem, bo zapomniałem
Ale chyba ide dobrym tropem, ewentualnie proszę o nastawienie mnie na właściwy.
[ Dodano: Sob 22 Lip, 2017 23:29 ]
OK, poradziłem sobie.
Pod schowkiem nie było żadnego sterownika tempomatu.
U mnie wystarczyło zakodować w sterowniku silnika 11463. Pojawiła się literka G i tempomat zaczął działać. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |