Pozostałe tematy » A6 C4 Co to za element?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 A6 C4 Co to za element?
Witam!
Mam dylemat z rozpoznaniem elementu ze zdjęcia.



Tak mniej więcej to zamontowane:



Wydaje mi się, że to ma związek z założoną instalacją LPG.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tez sadze ze to od LPG :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Od LPG ale jakieś inne.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a nie jest to coś od instalacji GAT jaką montowali w DE dla ekologii?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
a nie jest to coś od instalacji GAT jaką montowali w DE dla ekologii?


Chyba masz rację. Poszperałem i znalazłem, że to jest: twin-tec klr-av05

Ten zaworek ma za zadanie zmienić normę z euro 1 na euro 2, czyli żeby auto było bardziej ekologiczne.



Ciekawe czy przez te ekologiczniejsze spaliny nie obniża w jakiś sposób mocy ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rtoip_2004 napisał/a:
jimv8 napisał/a:
a nie jest to coś od instalacji GAT jaką montowali w DE dla ekologii?


Chyba masz rację. Poszperałem i znalazłem, że to jest: twin-tec klr-av05

Ten zaworek ma za zadanie zmienić normę z euro 1 na euro 2, czyli żeby auto było bardziej ekologiczne.



Ciekawe czy przez te ekologiczniejsze spaliny nie obniża w jakiś sposób mocy ??


Z tego co wiem to nie ma to wpływu na osiągi. To działa w określonych warunkach i głównie tu chodzi o odprowadzanie oparów....chyba :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
Z tego co wiem to nie ma to wpływu na osiągi. To działa w określonych warunkach i głównie tu chodzi o odprowadzanie oparów....chyba :D


Spróbuję to zdemontować, bo wali mi benzyną z wydechu na zimnym, a na VAG-u zero błędów. Jak siedział jeszcze 2.6 ABC to było ok, ale po wsadzeniu 2.8 AAH coś krzaczy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rtoip_2004 napisał/a:
jimv8 napisał/a:
Z tego co wiem to nie ma to wpływu na osiągi. To działa w określonych warunkach i głównie tu chodzi o odprowadzanie oparów....chyba :D


Spróbuję to zdemontować, bo wali mi benzyną z wydechu na zimnym, a na VAG-u zero błędów. Jak siedział jeszcze 2.6 ABC to było ok, ale po wsadzeniu 2.8 AAH coś krzaczy.


ja też po swapie z ABC na AAH. Wszystko pyrka jak należy. GATa wywaliłem tylko jak wjechało do PL :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:

ja też po swapie z ABC na AAH. Wszystko pyrka jak należy. GATa wywaliłem tylko jak wjechało do PL :D


Śmieszna sprawa. Wywaliłem to ustrojstwo i:
- nie mam już problemów z zawieszającymi się obrotami
- spalanie na trasie wreszcie spadło

Wcześniej żeby nie wiem co nie udało mi się zejść poniżej 10ltr/100km na BC i w rzeczywistości, a teraz przy 90km/h mam na BC ok. 8,5 litra :-D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rtoip_2004 napisał/a:
jimv8 napisał/a:

ja też po swapie z ABC na AAH. Wszystko pyrka jak należy. GATa wywaliłem tylko jak wjechało do PL :D


Śmieszna sprawa. Wywaliłem to ustrojstwo i:
- nie mam już problemów z zawieszającymi się obrotami
- spalanie na trasie wreszcie spadło

Wcześniej żeby nie wiem co nie udało mi się zejść poniżej 10ltr/100km na BC i w rzeczywistości, a teraz przy 90km/h mam na BC ok. 8,5 litra :-D


bo masz inne czasy wtrysku w odpowiednich zakresach obrotu, po wywaleniu tego GAT.....spalanie mogło się nie zmienić o tyle ile Tobie BC pokazuje.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa