 |
|
Przeszczep z automat/manual - co ze sterownikami FISem itd |
| Autor |
Wiadomość |
weider

Model: A6 C5
Silnik: 1.8T AUM
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Avant
Dołączył: 30 Sie 2015 Wszystkie posty: 195
     
Piwa: 1/3 Skąd: Łódzkie/Mazowieckie
|
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015 14:46
|
|
|
No to mamy co nieco: |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015 14:49
|
|
|
| weider napisał/a: | | No to mamy co nieco: |
Czyli co takiego? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
weider

Model: A6 C5
Silnik: 1.8T AUM
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Avant
Dołączył: 30 Sie 2015 Wszystkie posty: 195
     
Piwa: 1/3 Skąd: Łódzkie/Mazowieckie
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015 15:27
|
|
|
Wszystko jest w jak najlepszym porządku - tzw szwajcarski zegarek. VIN zgadza się z oryginałem oraz nr sterownika silnika jest właściwy dla silnika AWT z manualną skrzynią biegów z normą spalin EU4. Tak dla pewności możesz porównać sobie numery sterownika wyświetlone przez VAG-COMa 4B0906018DC z tymi co masz na naklejce sterownika. Jeżeli będzie 4B0906018DB oznaczać będzie oryginalny sterownik w którym zmieniono tylko oprogramowanie silnika do pracy z manualna skrzynią biegów. Ot i cała przekładka.
Co do przebiegu nie byłbym pewien.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
weider

Model: A6 C5
Silnik: 1.8T AUM
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Avant
Dołączył: 30 Sie 2015 Wszystkie posty: 195
     
Piwa: 1/3 Skąd: Łódzkie/Mazowieckie
|
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015 15:36
|
|
|
Troche mi ulżyło,gdzie taki sterownik siedzi? to literówka "...DB ; ...DC"?
Skąd twoje wątpliwości w przebieg (widzisz go gdzieś )? Mały jak na te lata? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015 15:53
|
|
|
| weider napisał/a: | Troche mi ulżyło,gdzie taki sterownik siedzi? to literówka "...DB ; ...DC"?
Skąd twoje wątpliwości w przebieg (widzisz go gdzieś )? Mały jak na te lata? |
Tak. Końcówka numeru oznacza konkretne przeznaczenie. DC manual, DB multitronic.
Grzebanie w przebiegu jest mozliwe ze względu na nr który znajduje się w okienku Shop. WSC jest to skrót w języku niemieckim oznaczający kod warsztatu. Każde ASO ma swój niepowtarzalny nr coś na zasadzie nr PESEL itp. same jedynki przeważnie zapisywane są w urządzeniach lub programach manipulujących w przebiegu. VAG-COM również ma taką opcję. Możesz wpisać sobie dowolny 5cio miejscowy nr np 22334 który wyświetlany będzie w tym okienku po dokonaniu np kodowania.
Po co jest ta funkcja? Np do inwigilacji czy komunikacji miedzy warsztatami. Warsztat o nr n.p. 61234 dokonuje naprawy ABS czy innego układu i widzi w okienku Shop nr WSC 33344. Wówczas ma możliwość zapytania nt przeprowadzonych napraw. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
weider

Model: A6 C5
Silnik: 1.8T AUM
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Avant
Dołączył: 30 Sie 2015 Wszystkie posty: 195
     
Piwa: 1/3 Skąd: Łódzkie/Mazowieckie
|
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015 16:06
|
|
|
Adi Twoja wiedza jest porażająca !! nie śmiem zapytać skąd tyle info posiadasz, a jeszcze bardziej imponujące jest to że wykorzystujesz to do pomocy innym. Mało takich ludzi - Szacunek.
No tak, ale u mnie nie ma samych jedynek w SHOP# - czyli niekoniecznie ktos tam wpisywal z palca przebieg, czy zle rozumuje? Obecnie pokazuje 166tyś km W 2010roku było 126 tyś. km.
Isnieje jakis sposób na doszukanie sie prawdy? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015 16:13
|
|
|
| weider napisał/a: | | :-o Adi Twoja wiedza jest porażająca !! nie śmiem zapytać skąd tyle info posiadasz |
Z ATT
| weider napisał/a: |
No tak, ale u mnie nie ma samych jedynek w SHOP# - czyli niekoniecznie ktos tam wpisywal z palca przebieg, czy zle rozumuje? Obecnie pokazuje 166tyś km W 2010roku było 126 tyś. km.
Isnieje jakis sposób na doszukanie sie prawdy? |
Prawdy się nie doszukasz, a jedynki są widoczne na Twoim pierwszym screenie zegarów.
Wejdź głębiej do programu VAGCOM w ustawieniach masz miejsce na wpisanie VZ, WSC i nazwę sprzedawcy. Wpisz sobie jakieś dowolne cyfry np takie jak masz w okienku WSC w sterowniku silnika, zapisz i zrób kodowanie zegarów. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
weider

Model: A6 C5
Silnik: 1.8T AUM
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Avant
Dołączył: 30 Sie 2015 Wszystkie posty: 195
     
Piwa: 1/3 Skąd: Łódzkie/Mazowieckie
|
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015 16:30
|
|
|
Dobra myśl:)
Probowalem w miedzyczasie dobrac sie do ster silnika, ale jest schowany w czarnej puszcze ktorą rozkręciłem, ale dalej jest w metalowej obudowie zgrzanej po bokach i nie moge go wydostać, a numerow nie moge odczytać.
co do reszty kodowań, abs i licznika to Twoim zdaniem jest okej po przekładce?
Warto coś jeszcze sprawdzić? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015 16:40
|
|
|
| weider napisał/a: | Dobra myśl:)
Probowalem w miedzyczasie dobrac sie do ster silnika, ale jest schowany w czarnej puszcze ktorą rozkręciłem, ale dalej jest w metalowej obudowie zgrzanej po bokach i nie moge go wydostać, a numerow nie moge odczytać.
co do reszty kodowań, abs i licznika to Twoim zdaniem jest okej po przekładce?
Warto coś jeszcze sprawdzić? |
Wszystko na temat. Sterownik jest oryginalny i na to daję Ci 123% pewności. Jeżeli nie widac śladów rozbierania na tej blaszanej obudowie, śruby zrywalne są również oryginalne, to ster jest ory. Gdyby pozostałe sterowniki były źle zakodowane, to miałbyś w nich błędy. Kodowanie ABS jest dla manuala, zegary natomiast typu skrzyni nie mają w kodowaniu a w adaptacji na kanale 60. Uważam, że nie masz co szukać rodzynek w d.... |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
weider

Model: A6 C5
Silnik: 1.8T AUM
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Avant
Dołączył: 30 Sie 2015 Wszystkie posty: 195
     
Piwa: 1/3 Skąd: Łódzkie/Mazowieckie
|
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015 21:02
|
|
|
Uff, przedłuzyles moje życie bo sprawa mnie zmiazdzyla. Mialem ochotę gosciowi oddać auto. Pozostaje mi jeszcze dokupić wózek silnika bo nie pasuje - dospswali uchwyt pod poduszkę
A jak ugryzc temat webasto? Przyciski na środkowej konsoli nie działają chyba przez to ze ktoś włożył Rnsd |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015 21:10
|
|
|
RNS nie ma tu nic wspólnego. Jeżeli masz na klawiaturze klawisz Menu i jest oczywiście podłączona do wtyczki, to musi działać. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
weider

Model: A6 C5
Silnik: 1.8T AUM
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Avant
Dołączył: 30 Sie 2015 Wszystkie posty: 195
     
Piwa: 1/3 Skąd: Łódzkie/Mazowieckie
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2015 08:16
|
|
|
Te Webasto jest w ogóle podłączone? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
weider

Model: A6 C5
Silnik: 1.8T AUM
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Avant
Dołączył: 30 Sie 2015 Wszystkie posty: 195
     
Piwa: 1/3 Skąd: Łódzkie/Mazowieckie
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |