Potrzebuję zasilania do tego żeby złożyć lusterka po wyłaczeniu zapłonu. Chce żeby składały sie automatycznie po zgaszeniu auta. Orginalnie sa podpięte pod zapłon i żeby cokolwiek zrobić trzeba zapłon przekrecic.
Czy jak podłącze pod alarm do pinu(wtyk T100 pin 12) który obsługuje elektryczne szyby(po wyłączeniu auta można zamknąć szyby i szyberdach) bedzie dobrze? Ma ktoś jakis inny pomysł jak to rozwiązac?
Bo nie bardzo mi sie podoba podłaczanie przekaznika od składania lusterek prosto do akumulatora żeby były cały czas w pogotowiu.
Co myślicie?
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
Potrzebne zasilanie przez chwile po zgaszeniu auta
W autach wyposażonych w tę opcję oryginalnie to chyba jest że jak się zamyka to się składają a jak się otwiera to się rozkładają prawda? Czy jak się zapłon włączy? Bo to chyba był by fajny bajerek
A co złego widzisz w przekaźniku? Przekaźnik to całkiem sensowne rozwiązanie. Musiałbyś tylko dodać diodę zaporowo do zasilania lusterka po stacyjce.
Własnie chodzi mi o to czy taki przekaznik zasilany prosto z akumulatora nie bedzie brał jakiegoś prądu na postoju.
DO zasilania po stacyjce nie potrzebuję diody bo nie bedzie to pod stacyjke podpiete bo chcę zeby sie skladały po zamknieciu auta, bez udziału stacyjki.
Sprawdze ile on bierze pradu zasilany prosto z akumulatora w stanie spoczynku.
DO zasilania po stacyjce nie potrzebuję diody bo nie bedzie to pod stacyjke podpiete bo chcę zeby sie skladały po zamknieciu auta, bez udziału stacyjki.
Sprawdze ile on bierze pradu zasilany prosto z akumulatora w stanie spoczynku.
Przekaźnik w spoczynku pobiera tyle prądu co powietrze czyli nic. W momencie gdy podłączysz do sterowania lusterkami przekaźnik, to w trakcie zamykania zasilisz też inne obwody.
Składanie lusterek według schematu potrzebuje tylko zasilania do przekaznika. Przekaznik steruje silniczkami w lusterkach, chce to zrobić jako osobny układ ktory nie bedzie zasilał innych rzeczy bo nie bedzie z niczym połączony.
Według mojego schematu wychodza 3 kable do silniczków skłądania, pin podający mase na sterowanie składaniem i odmykaniem oraz zasilanie i masa przekaznika.
Wiec z moich dedukcji nie powinno być nic zasilone poza tym przekaznikiem i lusterkami, bo nie będzie to wpięte w inne moduły. Zreszta jest tak fabrycznie i nie łączy sie to z innymi modułami, tylko moja koncepcja rózni sie tym że nie bedzie podawane sterowanie z przełącznika lusterek tylko bezpośrednio z wyłączonej stacyjki. Tzn jak stacyjka wyłączona to lusterka sie złoża, a jak przekrece zapłon to sie rozłoża, plus dodatkowy przełącznik który bedzie wyłączał składanie
[ Dodano: Wto 08 Mar, 2016 00:20 ]
jak dla mnie wedlug tego schematu przekaznik moze byc jako oddzielna rzecz nie podpieta do niczego innego tylko prosto do akumulatora. Tak jakby osobną cześć dołożyć do auta. Najbardziej chodziło mi o to czy nie bedzie pobierał pradu na postoju, ale skoro Adi pisze ze nie powinien to zrobie tak jak piszesz.
Sterowanie chce zrobic przez przekaznik ktory po wylaczeniu zaplonu poda na silniczki mase. Zasilanie przez przez osobny bezpiecznik(wolne miejsce w skrzynce) prosto do styku bezposredno na akumulatorze. W ten sposob nie bedzie to mialo nic wspolnego z zadna inna czescia samochodu a dodatkowo osiągnie funkcjinalnośc składania lusterek po wylaczeniu auta.
Po zmianie

Według mojego schematu wychodza 3 kable do silniczków skłądania, pin podający mase na sterowanie składaniem i odmykaniem oraz zasilanie i masa przekaznika.
Wiec z moich dedukcji nie powinno być nic zasilone poza tym przekaznikiem i lusterkami, bo nie będzie to wpięte w inne moduły. Zreszta jest tak fabrycznie i nie łączy sie to z innymi modułami, tylko moja koncepcja rózni sie tym że nie bedzie podawane sterowanie z przełącznika lusterek tylko bezpośrednio z wyłączonej stacyjki. Tzn jak stacyjka wyłączona to lusterka sie złoża, a jak przekrece zapłon to sie rozłoża, plus dodatkowy przełącznik który bedzie wyłączał składanie
[ Dodano: Wto 08 Mar, 2016 00:20 ]
jak dla mnie wedlug tego schematu przekaznik moze byc jako oddzielna rzecz nie podpieta do niczego innego tylko prosto do akumulatora. Tak jakby osobną cześć dołożyć do auta. Najbardziej chodziło mi o to czy nie bedzie pobierał pradu na postoju, ale skoro Adi pisze ze nie powinien to zrobie tak jak piszesz.
Sterowanie chce zrobic przez przekaznik ktory po wylaczeniu zaplonu poda na silniczki mase. Zasilanie przez przez osobny bezpiecznik(wolne miejsce w skrzynce) prosto do styku bezposredno na akumulatorze. W ten sposob nie bedzie to mialo nic wspolnego z zadna inna czescia samochodu a dodatkowo osiągnie funkcjinalnośc składania lusterek po wylaczeniu auta.
Po zmianie

Jeżeli chcesz zrobić taki automat, to proponowałbym zależny od zamknięcia a nie od zapłonu czyli przy zamknięciu auta lusterka się składają, a rozkładają po właczeniu zapłonu. Do tego układu wystarczy zrobić sterowanie składania po zamknięciu. Rozkładanie wyjdzie przez oryginalny obwód. Jeden przekaźnik przełączający (zasilanie) sterowany masą wspólnie z sygnałem sładania luster.
| Cytat: |
| proponowałbym zależny od zamknięcia a nie od zapłonu czyli przy zamknięciu auta lusterka się składają, a rozkładają po właczeniu zapłon |
W autach wyposażonych w tę opcję oryginalnie to chyba jest że jak się zamyka to się składają a jak się otwiera to się rozkładają prawda? Czy jak się zapłon włączy? Bo to chyba był by fajny bajerek
Orginalnie jest tylko po zapłonie i tylko po przekreceniu przełącznika od regulacji lusterek.
[ Dodano: Wto 08 Mar, 2016 13:02 ]
Adi rozumiem że coś takiego chcesz zrobić. Masa alarmu to skrot że masa podana po załączeniu alarmu
[ Dodano: Wto 08 Mar, 2016 13:02 ]
Adi rozumiem że coś takiego chcesz zrobić. Masa alarmu to skrot że masa podana po załączeniu alarmu
Tak ale mi chodzi o oryginalne składanie nie manualne a automatyczne Kolego.
To włąsnie pisze automatyczne było takie że podczas zapłonu. Przekrecało sie pokretło od ustawiania lusterek i sie składały, jak sie pokretło przekrecało w pozycję ustawiania lusterek to sie rozkłądały. Wszystko podczas zapłonu. Innej możliwości nie było chyba że recznie złożenie, nie było czegoś takiego jak automatyczne składanie po zamknieciu auta, trzeba było pamietać żeby przekrecić pokrętło.
Pomoże ktoś ktory sygnał po zalączeniu alarmu ma mase?
Pomoże ktoś ktory sygnał po zalączeniu alarmu ma mase?
Aha. To nie wiem. Muszę kiedyś zaobserwować bo mam wrażenie że Kolegi A4 on ma chyba z 2012 roku ale głowy nie dam to mam wrażenie że jak zamyka auto to się składają a jak otwiera to się rozkładają ale tak jak mówię nie upieram się bo faktycznie może źle zaobserwowałem to.
Życzę powodzonka w modyfikacji!
Życzę powodzonka w modyfikacji!
Ja pisze o audi a8 d2. W innych przypadkach moze byc inaczej a w roku 2012 to juz całkiem inaczej
Wiem że piszesz o A8 ale mi właśnie chodziło o to że fajny by był taki bajer.
Nie jestem pewien czy występował on w oryginale dlatego się nie upieram
ale tutaj pokażę Ci o co mi biega.
Na szybko znalezione. Ktoś sobie przerobił A4 w taki sposób o jaki mi chodzi.
Nie jestem pewien czy występował on w oryginale dlatego się nie upieram
ale tutaj pokażę Ci o co mi biega.
Na szybko znalezione. Ktoś sobie przerobił A4 w taki sposób o jaki mi chodzi.
W nowszych autach robi sie to poprzez zwykle kodowanie. w moim niestety sie nie da jak przez kabelki, też chce osiągnąć taką funkcjinalnośc lub zbliżoną.
W nowych modelach automatyczne składanie luster dostępne jest przez menu MMI.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych