Witam!
Niebawem zakończy żywot mój ABC i zastanawiam się nad zmianą na jakąś inną młodszą V6 30V.
Wiem, że silniki 2.6 ABC i 2.8 AAH są olejo-żerne, ale jak ma się sprawa z 2.4 AGA lub 2.8 ACK czy są te same problemy ???
Jak z mocą ???
Czy jest czym jechać w przypadku 2.4 (no bo o 2.8 nie pytam

)
Jak ze spalaniem w 2.4???
Czy są jakieś problemy z LPG w tym silniku ???
Dodam, że najbardziej zależy mi na bezawaryjności.
Proszę o opinie osób które miały faktyczny kontakt z tymi silnikami.
witam .posiadam w swojej audiczce silnik 2.4 ACF niewiem czym się różni od AGA ale ja nie narzekam.oleju nie bierze, moc wystarczająca a z gazem też żadnych problemów nie mam już trzy lata. spalanie 10l Pb 12 gazu około.Polecam
moim 2.4 quattro na trasie zszedłem do 9 litrów gazu
w jednym i drugim silniku są bardzo częste wycieki oleju jest kilka słabych punktów tych silników ale jak się o nie dba to potrafją się odwdzięczyc pozdrawiam
2.8 AAH plecam choć "troszki oleju"trzeba mu lać