Pozostałe tematy » C3 2.3 duże spalanie benzyny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 C3 2.3 duże spalanie benzyny
Witam. Problem w tym, że spala mi dużo benzyny, a gazu 14,5. Sprawdzałem sondę ( w granicach 0,4V ). Dużo białej mazi pod korkiem, podejrzewam uszczelkę pod głowicą, ale wody nie ubywa. Zalałem 15 L PB i zrobiłem około 200km jeżdżąc na gazie, benzyna do rozgrzania silnika. Przy odpaleniu wkręca się do około 2 tys., jak jest zimny to tak faluje, później jest ok. Proszę o pomoc.

Masakraaa... chyba gdzieś cieknie, na dniach kartony pójdą pod auto. Porady mile widziane ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Powiem Ci, że u mnie AAR doił 15l gazu zanim umarł, aczkolwiek ekonomicznie nie jeździłem :) ale sprawcą okazał się aparat zapłonowy.
Sprawdź ciśnienie w cylindrach, żeby wiedzieć czy tu jest wszystko ok. Potem będziemy szukać dalej, a biała maź wcale nie oznacza uszczelki jeszcze :)
Masz gaz, a te silniki nie bardzo go tolerują, więc jeżeli Ci lub poprzedniemu właścicielowi kichnął i wygiął szalkę to nie będzie równo pracował... swojego czasu mnóstwo czasu spędziłem próbując benzynę doprowadzić do perfekcji... ale trzeba by było wywalić kuchenkę dlatego dałem sobie spokój:(

aaaa.... i co Ci cieknie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki, sprawdzę ciśnienie i będę pisał. Myślę, że gdzieś bena mi wycieka, dzisiaj stawiam autko kartony pod i zobaczymy, bo dobija Mnie to.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli chodzi o wyciek paliwa to przy założeniu, że przewody nigdzie Ci nie przerdzewiały to najprędzej poleci Ci przy prawym tylnym mocowaniu belki... ze zbiornika tam idzie gumowy przewód i łączy się ze stalową rurką, która dalej leci do filtra. Ja kiedyś nieświadom ciśnienia jakie daje pompa naprawiłem wyciek zwykłym wężem czego efektem była piękna fontanna (chyba, że Twoja pompa umiera to wąż wytrzyma).
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam!
1. Biała maź? Gumowa odma posklejana jakaś, powykręcana i pełno "masełka". Myślę, że to było przyczyną. Teraz przydałoby się wymienić olej, co? Jakie mogły być jeszcze skutki/ przyczyny takiej sytuacji?

2. Duże spalanie? Oszukuje wskaźnik paliwa, że wcześniej nie zobaczyłem :shock: . Niestety nie mam dostępu do pompy, bo przeszkadza butla podtlenku gazotu.

Ciśnienia nie sprawdziłem, czekam na chwile wolnego czasu. Pozdrawiam ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mateo napisał/a:
Witam!
1. Biała maź? Gumowa odma posklejana jakaś, powykręcana i pełno "masełka". Myślę, że to było przyczyną. Teraz przydałoby się wymienić olej, co? Jakie mogły być jeszcze skutki/ przyczyny takiej sytuacji?

2. Duże spalanie? Oszukuje wskaźnik paliwa, że wcześniej nie zobaczyłem :shock: . Niestety nie mam dostępu do pompy, bo przeszkadza butla podtlenku gazotu.

Ciśnienia nie sprawdziłem, czekam na chwile wolnego czasu. Pozdrawiam ;-)
pompę nalepiej sprawdzić przed samymi wtryskami, co do białej mazi to pasowalo by uwaznie sprawdzić stan serducha, mam na myśli cisnienie,głowice, pierścienie itp. ponadto te silniki wybitnie nie lubią gazu, więc przy przegladzie trzebaby zwrócić szczególna uwagę na układ podciśnienia

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam po długim czasie.
Sprawdziłem ciśnienie:
1cyl- 12,8
2cyl- 13
3cyl- 13
4cyl- 13,2
5cyl- 13
Wydaje mi się, że jest jak najbardziej okej. Biała maź jest i ubyło wody :-/ jest to jedno znaczne? Benzyne chyba spala poprawnie, teraz martwi Mnie ta maź

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mateo napisał/a:
Witam po długim czasie.
Sprawdziłem ciśnienie:
1cyl- 12,8
2cyl- 13
3cyl- 13
4cyl- 13,2
5cyl- 13
Wydaje mi się, że jest jak najbardziej okej.

wzorcowo

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam podłącze się do tematu gdyż u mnie w gumie idącej do przepływki też znajduje się dziwna maź wychodząca chyba z odmy co może byc przyczyną ??


Postaw piwo autorowi tego posta
 
Stratoss napisał/a:
Witam podłącze się do tematu gdyż u mnie w gumie idącej do przepływki też znajduje się dziwna maź wychodząca chyba z odmy co może byc przyczyną ??

mnie to wyglada na mieszanine wody i oleju... czy było coś robione ostatnio z uszczelka pod głowicą?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pewnie u Mnie jest podobnie ;-) ubywa płynu chłodzącego?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeśli chcesz wykluczyć uszczelkę pod głowicą to podjedź do mechanika żeby CI sprawdził.
Kilka dni temu kumpel pokazał mi bardzo sprytne urządzenie gdzie jest naczynie ze specjalnym odczynnikiem które wkłada się do zbiorniczka z płynem chłodniczym i czeka około 5 min. Jeśli uszczelka jest walnięta to do płynu chłodniczego przedostają się spaliny i te właśnie spaliny reagują z odczynnikiem w naczyniu i zabarwiają go na żółto. Jeśli uszczelka jest ok płyn chłodniczy jest wolny od spalin a odczynnik w naczyniu pozostaje niebieski.

Zobacz sobie na filmiku, test dokładnie ten sam jednak kumpel miał troszkę inne urządzenie ale działa na tej samej zasadzie.
http://www.youtube.com/watch?v=F43Y6w7vp7c

Szybko i pewnie:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Płynu ubywa ale to też przez nieszczelność w układzie i wcina autko sporo oleju ;/ pewnie przez nieszczelność pod klawiaturą a mam jeszcze pytanie auto bardzo dużo pali LPG obstawiam membramy w parowniku ale jeszcze sprawdzę nieszczelności i teraz czy mógł by ktoś mi wytłumaczyć czemu gdy na benzynie (auto odpalone) wyciągnę miernik poziomu oleju lub odkręce korek wlewu oleju auto szaleje na obrotach (rozumiem że podciśnienie szaleje tzw lewego powietrza dostaje) a po przełączeniu na gaz i zrobieniu tej samej czynności zero reakcji ?? a w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzącego widać małe oczka oleju ale jest tego bardzo bardzo nie wiele płyn nie zmienia jako tako koloru płynu ubywa przez wyciek koło reduktora(parownika) na trójniku ale bardzo mało też ubywa po ponad roku jeżdzenia ubyło około litr płynu

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam. Znowu po długim czasie ;-) odbiegnę od tematu, chcę zamontować butle LPG w koło, aktualnie mam walcowa (koniec legalizacji) patologia straszna... głośniki są na magnes do butli, nie włożę nawet ciut większych. Dlatego chcę butle w koło, wnęka na koło ma podłoże pod skosem, butla musi być równo? Ma ktoś w C3 butle w kole, jak ma to jaką pojemność (chciałbym wiadomo jak największą) ? Do starego tematu wrócę, muszę coś wykombinować z tą odmą, chyba coś wyrzeźbię z metalu. Maź w oleju zanika, zacząłem lać lepszy gaz (nie wiedziałem, że jakość gazu ma wpływ na spalanie) póki co czekam na podpowiedzi co do butli. Pozdrawiam :-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa