Witam. Mam taki problem: W moim Audi A2 1.4 TDI zgasły światła mijania. Wszystko pozos tałe pracuje normalnie (klima, wycieraczki). Mierzyłem napięcie na kostkach przy żarówkach wynosi 0V.
Przy załączeniu świateł włącznikiem zapala się zielona lampka sygnalizacyjna na tablicy, że światła załączone i na tym koniec. Świateł brak. Świecą się tylko pozycyjne. Drogowe działają normalnie.
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
Brak świateł mijania w Audi A2
Bezpieczniki sprawdziłempod deską. są ok. chyba, że są jeszcze w innym miejscu.
Czy aby wymontować ten przełącznik to muszę zdemontować kierownicę
Niestety tak. Trzeba zdemontować kierownicę, osłonę kolumny kierowniczej, taśmę airbag i dopiero można zdemontować przełącznik.
Jedynym sensownym miejscem usterki jest włącznik świateł, ale wówczas nie mógłbyś mieć świateł drogowych - chyba, że chodziło Tobie o mrugnięcie długimi to co innego.
Jeżeli bezpieczniki są sprawne, to masz uszkodzony przełącznik świateł (drogowe - mijania).
| Adi202 napisał/a: |
| Jeżeli bezpieczniki są sprawne, to masz uszkodzony przełącznik świateł (drogowe - mijania). |
Bezpieczniki sprawdziłempod deską. są ok. chyba, że są jeszcze w innym miejscu.
Czy aby wymontować ten przełącznik to muszę zdemontować kierownicę
| adam329 napisał/a: |
|
Czy aby wymontować ten przełącznik to muszę zdemontować kierownicę |
Niestety tak. Trzeba zdemontować kierownicę, osłonę kolumny kierowniczej, taśmę airbag i dopiero można zdemontować przełącznik.
Niestety przełożyłem wtyczkę z przełącznika na kolumnie kierowniczej do nowego i dalej to samo. bezpieczniki sprawdziłem wszystkie w głównej tablicy. czy mogą być gdzieś jeszcze?
| adam329 napisał/a: |
| Niestety przełożyłem wtyczkę z przełącznika na kolumnie kierowniczej do nowego i dalej to samo. bezpieczniki sprawdziłem wszystkie w głównej tablicy. czy mogą być gdzieś jeszcze? |
Jedynym sensownym miejscem usterki jest włącznik świateł, ale wówczas nie mógłbyś mieć świateł drogowych - chyba, że chodziło Tobie o mrugnięcie długimi to co innego.
Po przekręceniu pokrętłem i załączeniu świateł pali się kontrolka zielona na tablicy, że światła załączone.Świecą się tylko postojowe, krótkie ciemne i teraz mogę sobie za pomocą dźwigni przy kierownicy przełączyć na długie (drogowe) i drogowe świecą, mogę także migać długimi. Sprawdzałem napięcie na kostkach świateł mijania i 0V, ciemno
Sprawdź czy jest napięcie na bezpiecznikach 23 i 24. Oczywiście przy załączonych światłach.
Zielona kontrolka sygnalizuje światła pozycyjne.
Zielona kontrolka sygnalizuje światła pozycyjne.
Zdjąłem obudowę wyłącznika oświetlenia. Przypalony był jeden styk. Wyczyściłem przy okazji wszystkie. poskładałem to do kupy spiąłem na nowo i ....... Są światła. Dziękuję bardzo za pomoc.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych