 |
Przesunięty przez: Adi202 Sro 11 Maj, 2011 22:32 |
system bose audi a4 |
| Autor |
Wiadomość |
slejw

Model: A4
Silnik: 1.9 TDI
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Sedan
Wiek: 37 Dołączył: 02 Kwi 2011 Wszystkie posty: 7
     
Postawił 2 piw(a) Skąd: kuj-pom
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 11 Maj, 2011 22:31 Re: system bose audi a4
|
|
|
| slejw napisał/a: | Witam wszystkich mój problem polega na tym, ze w aucie mam zamontowany system bose. Początkowo myślałem, że mam po prostu nie podłączone tyle głośniki ale przy zakładaniu separatora antenowego dowiedziałem się, że głośniki działają i to bardzo ładnie (elektryk zamontował oryginale radio) Przeszukałem allegro i jest sporo modułów dzięki którym ominie się potrzebę oryginalnego radyjka. Tylko że są różne rodzaje np M002, M005, M010 itp. Który moduł waszym zdaniem powinienem kupić aby działało wszystko ok? Dodam, że nie posiadam oryginalnego subofera, przednie głośniki grają bez problemów a autko to AUDI A4 1.9 TDI 98r. Z góry dziękuje za odpowiedź i wyrozumiałość za moją zieloną wiedzę na ten temat |
Zacznijmy od tego jaki model radia chcesz zamontować. Druga sprawa, to sprawa podłączenia przednich głośników i systemu Bose. Jeżeli masz faktycznie system Bose, to skoro przednie głośniki zagrały, to i tylne powinny. Przy systemie Bose nie ma wtyki głośnikowej tak więc albo masz zwykły system pasywno-aktywny albo masz coś nie tak z podłączeniem przy systemie aktywnym Bose. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
slejw

Model: A4
Silnik: 1.9 TDI
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Sedan
Wiek: 37 Dołączył: 02 Kwi 2011 Wszystkie posty: 7
     
Postawił 2 piw(a) Skąd: kuj-pom
|
Wysłany: Czw 12 Maj, 2011 05:49
|
|
|
radio mam już zamontowane pioniera deh 2200. Ten elektryk mi powiedział że mam ten system bose. Jak włożył oryginale radio to grało elegancko wszystko. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 12 Maj, 2011 09:37
|
|
|
Jeżeli zagrały tylko przednie głośniki, to sądzę iż masz przednie głośniki pasywne, a to już nie jest Bose. Co do adapcji, to możesz kupić kupić nawet coś takiego http://allegro.pl/adapter...1588088631.html
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
slejw

Model: A4
Silnik: 1.9 TDI
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Sedan
Wiek: 37 Dołączył: 02 Kwi 2011 Wszystkie posty: 7
     
Postawił 2 piw(a) Skąd: kuj-pom
|
Wysłany: Czw 12 Maj, 2011 18:09
|
|
|
jesteś pewien? na innych forach widziałem taką informacje, że jeśli głośniki w aucie są w przednich drzwiach i na tylnej półce to właśnie jest ten bose. Dobrze by było gdybyś był pewien bo lepiej dać 10zł za adapter niż 60 za moduł |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 12 Maj, 2011 20:55
|
|
|
| slejw napisał/a: | jesteś pewien? na innych forach widziałem taką informacje, że jeśli głośniki w aucie są w przednich drzwiach i na tylnej półce to właśnie jest ten bose. Dobrze by było gdybyś był pewien bo lepiej dać 10zł za adapter niż 60 za moduł |
Nie piszę rzeczy których nie jestem pewien. Nie wiem na których forach to wyczytałeś, ale to nie było raczej Audi forum. Audi miało kilka konfiguracji nagłośnienia. Instalacja Bose max wypas - przednie i tylne głośniki aktywne +aktywny subwoofer, nagłośnienie standardowe przednie głośniki pasywne i tylne aktywne + aktywny subwoofer (Blaupunkt, Nokia), tylko przednie głośniki bez tyłu oraz instalacja dla radia które nie było produkowane dla Audi + tylko z przednie głośniki. Tak więc jeżeli przednie głośniki masz pasywne (brązowa kostka z 4 przewodami) to nie możesz mieć Bose. Posiadasz standardowy sound system który równiez ładnie lata.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): slejw |
 |
Mikaj

Model: A4
Silnik: 1.9TDI
Zasilanie: Diesel
Nadwozie: AVANT
Wiek: 36 Dołączył: 22 Maj 2012 Wszystkie posty: 1
     
Skąd: Solina
|
Wysłany: Wto 22 Maj, 2012 11:08
|
|
|
Mam jeszcze takie pytanie odnośnie podłączenia tych kostek bo mam 2 czarną i brązową (chyba jak w każdym aucie) ale do tego 2 mniejsze żółtą i zieloną i dodatkowo czerwoną dużą z 2 kablami a mam taki sam problem jak autor tematu(wpinam kostki te 2 standardowe i grają mi głośniki z przodu w drzwiach a tylne cisza. A aukcja poszła w archiwum allegro nie mogę sprawdzić o jaki moduł chodzi adminowi z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za zawracanie głowy:) |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 22 Maj, 2012 13:44
|
|
|
| Mikaj napisał/a: | | Mam jeszcze takie pytanie odnośnie podłączenia tych kostek bo mam 2 czarną i brązową (chyba jak w każdym aucie) ale do tego 2 mniejsze żółtą i zieloną i dodatkowo czerwoną dużą z 2 kablami a mam taki sam problem jak autor tematu(wpinam kostki te 2 standardowe i grają mi głośniki z przodu w drzwiach a tylne cisza. A aukcja poszła w archiwum allegro nie mogę sprawdzić o jaki moduł chodzi adminowi z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za zawracanie głowy:) |
Jakie radio chcesz podłączyć? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
bulas

Model: A4
Silnik: 1.9 TDI
Zasilanie: olej napedowy
Nadwozie: Avant
Dołączył: 11 Lis 2012 Wszystkie posty: 3
     
Skąd: Tczew
|
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012 15:58
|
|
|
Witam.
Ja też mam chyba podobny problem. Padł mi procesor od głośności w radiu Chorus i chcę podłączyć radio Kenwood KDC-W4527, bo takie mam nieużywane (leży odłogiem). Dokupiłem na "znanym portalu aukcyjnym taki zestaw , ale moduł do uruchomienia tylnych głośników jest troszkę inny niż u mnie w aucie. Sprzedawca na razie milczy, a ja chciałbym już wiedzieć, czy problem jest łatwy do rozwiązania, czy mam może system Bose i nawet o tym nie wiem?
Dołaczam zdjęcie, zrobione telefonem-sorry, ale chyba coś widać.
Pozdrawiam Krzysztof |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012 16:26
|
|
|
| bulas napisał/a: | Witam.
Ja też mam chyba podobny problem. Padł mi procesor od głośności w radiu Chorus i chcę podłączyć radio Kenwood KDC-W4527, bo takie mam nieużywane (leży odłogiem). Dokupiłem na "znanym portalu aukcyjnym taki zestaw , ale moduł do uruchomienia tylnych głośników jest troszkę inny niż u mnie w aucie. Sprzedawca na razie milczy, a ja chciałbym już wiedzieć, czy problem jest łatwy do rozwiązania, czy mam może system Bose i nawet o tym nie wiem?
Dołaczam zdjęcie, zrobione telefonem-sorry, ale chyba coś widać.
Pozdrawiam Krzysztof | w te czerwoną kostkę z adaptera powinieneś wpiać tę zólto zieloną z auta, w ktorej brakuje niebieskiej cześci do sterowania zmieniarką |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
bulas

Model: A4
Silnik: 1.9 TDI
Zasilanie: olej napedowy
Nadwozie: Avant
Dołączył: 11 Lis 2012 Wszystkie posty: 3
     
Skąd: Tczew
|
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012 17:52
|
|
|
| Pasiak napisał/a: | | w te czerwoną kostkę z adaptera powinieneś wpiać tę zólto zieloną z auta, w ktorej brakuje niebieskiej cześci do sterowania zmieniarką |
Rozumiem, że jeżeli wepnę w tą czerwoną kostkę z adaptera tą żółto-zieloną to będzie wszystko OK? Niebieskiej u mnie nie ma i zmieniarki też (chyba), wszystko co było wpięte do radia widać na zdjęciu.
Pozdrawiam Krzysztof |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012 18:22
|
|
|
| bulas napisał/a: | | Pasiak napisał/a: | | w te czerwoną kostkę z adaptera powinieneś wpiać tę zólto zieloną z auta, w ktorej brakuje niebieskiej cześci do sterowania zmieniarką |
Rozumiem, że jeżeli wepnę w tą czerwoną kostkę z adaptera tą żółto-zieloną to będzie wszystko OK? Niebieskiej u mnie nie ma i zmieniarki też (chyba), wszystko co było wpięte do radia widać na zdjęciu.
Pozdrawiam Krzysztof | dobrze rozkminiasz powinno wszystko działać |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
bulas

Model: A4
Silnik: 1.9 TDI
Zasilanie: olej napedowy
Nadwozie: Avant
Dołączył: 11 Lis 2012 Wszystkie posty: 3
     
Skąd: Tczew
|
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012 19:49
|
|
|
Hi.
No to dzięki za pozytywną wiadomość. Jutro rano zadziałam i sprawdzę.
[ Dodano: Pon 12 Lis, 2012 18:01 ]
Cześć.
No i sukces, ale nie do końca. Głośniki grają przód i tył, ale nie ma podtrzymania pamięci.
Po wyjeciu kluczyka ze stacyjki i ponownym włączeniu radio startuje od nowa. O ile się nie mylę, za podtrzymanie pamięci odpowiada kabelek o kolorze pomarańczowym. W tym złączu ma on kolor brązowy i był niepodłączony. W tym zestawie ma on kolor pomarańczowy. Podłączyłem brązowy do pomarańczowego i wtedy zaczyna się sieczka po włączeniu świateł w aucie (dyskoteka na wyświetlaczu radia - telefon, zmiana pasm i coś jeszcze, już nie pamiętam). Po rozłączeniu tych kabelków wszystko wraca do normy (nie ma dyskoteki) i nie ma też podtrzymania pamięci. Trochę słabo te kolory kabelków w tych linkach widać, to napiszę: w tej czarnej kostce prądowej od strony auta(5 styków)
1a czarny
2a pomarańczowy
3a żółty
1b czerwony
2b niebieski
Od strony radia
1a czarny
2a brązowy niepodłączony, jak podłaczę to dyskoteka
3a żółty
1b czerwony
2b niebieski
Co robię źle?
"EDYTA"
No to jeszcze raz
To co zostało w aucie po wyjęciu oryginalnego radia
To co "wychodzi" z radia, złącze zakupione na aledrogo, brązowy kabelek oryginalnie nie zarobiony i nie podłączony, jak podłączę i włączę światła to w radiu robi się dyskoteka
Zestaw uruchumieniowy do spięcia tego wszystkiego żeby działało, no i prawie działa, nie ma tylko podtrzymania pamięci. Już widzę, że w kostce tej prądowej oryginalnej jest inny rozstaw styków niż w przejściówce i w radio, ale jak to teraz rozkminić? |
_________________ Pozdrawiam Krzysztof |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Car Audio |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |