Elementy silnika » A6 C5 2.4 AGA szarpie przy przyśpieszaniu
Odpowiedz do tematu
 A6 C5 2.4 AGA szarpie przy przyśpieszaniu
Sytuacja jest taka że często ale nie zawsze szarpie przy przyśpieszaniu w zakresie obrotów 1200- 2000 potem jest wszystko w prządku sytuacja dzieje się tylko na 2,3,4 biegu. Audiczką szarpie tak jakby jechało się za wolno na dużym biegu. Dodam że kuleje czasem na wolnych obrotach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A co na to p. Jadzia czyli odczyt błędów? Podłączałeś się już pod diagnozę?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
:-| z tym jest problem mam chyba ze trzy rodzaje kabelków nawet vag tacho 2.5 a żaden nie działa z win 7 64bit na moim laptopie więc z Panią Jadzią jest problem ;P Zakupiłem już w razie co świece NGK i przewody BERU, tak na wszelki wypadek wymieniam po kolei bo autko mam od tygodnia i dopiero się go uczę :-P . a Niemiec mi nie powiedział kiedy co wymieniał

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dexter napisał/a:
:-| z tym jest problem mam chyba ze trzy rodzaje kabelków nawet vag tacho 2.5 a żaden nie działa z win 7 64bit na moim laptopie więc z Panią Jadzią jest problem ;P Zakupiłem już w razie co świece NGK i przewody BERU, tak na wszelki wypadek wymieniam po kolei bo autko mam od tygodnia i dopiero się go uczę :-P . a Niemiec mi nie powiedział kiedy co wymieniał

Jeżeli rodowity Niemiec, to powinien mieć kwity z serwisu. Jeżeli nie masz książki serwisowe, to niestety będziesz musiał wymienić takie rzeczy jak świece, olej, filtry i oczywiście... rozrząd bo z tym żartów nie ma. W między czasie znajdziesz parę spraw które trzeba będzie ogarnąć.
Co do diagnozy, to pojedź do kogoś kto ma czym to sprawdzić. Może okazać się, że masz uszkodzoną którąś z cewek WN lub czujnik temperatury.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
:-P Turek z Autohausu i tyle. Ani książki nawet kluczyków dali tylko dwa, kręcą te przebiegi jak by ktoś nie wiedział ze auto co ma 13 lat ma przejechane minimum 250Tkm. Rozrząd i Olej z filtrami idzie następne w kolei tylko muszę poczekać do wypłaty bo do tego już graty kosztują troszkę więcej niż do 80 tki. Kurde czasem szkoda mi mojego dieselka troszkę był tańszy w utrzymaniu hehe :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dexter napisał/a:
Kurde czasem szkoda mi mojego dieselka troszkę był tańszy w utrzymaniu hehe :-P

Teraz to dopiero poczujesz moc portfela. ;-) Auto czym nowsze, tym większe wydatki, ale czego nie robi się dla naszych Niuniek?
Co do przebiegu, to masz rację, a jeżeli kupowałeś od Turka, to proponuję Ci go bardzo dobrze oglądnąć. Kupiłeś go z ogłoszenia w necie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pojechałem w ciemno szukałem 2.4 quattro ale ta była ładna i postanowiłem przeboleć ośkę.( jak rzeczoznawca ją oglądał i mierzył czujnikiem lakier to powiedział że dostała lekko w du** bo klapa ze zderzakiem malowana ale musiała być w serwisie robiona bo powiedział że tył jest pięknie zrobiony, i miała wymieniany i malowany przedni prawy błotnik to ja sam dojrzałem bo są trzy małe syfki pod bezbarwnym lakierem ale to już musiał turek robić) a wracając do tematu tego przerywania zauważałem dzisiaj rano gdy auto jest zimne chodzi jak zegareczek i ładowanie pokazuje ponad 14V ale tylko jak się zagrzeje powyżej 70 pojawia się ten ból i spada ładowanie poniżej 14V

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Musisz sprawdzić błędy. Inaczej będzie to szukanie po omacku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzisiaj zmieniłem świece i przewody ale nadal jest to samo muszę załatwić sobie Panią Jadzię bo już mnie to irytuje. :-(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dexter napisał/a:
bo już mnie to irytuje. :-(

Nie dziwne. Mnie by szlag trafił jak musiałbym jeździć z usterką.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak mi się wydaje za ładowanie ma coś z tym wspólnego. jak Auto jest zimne odpala i wskaźnik pokazuje prawie 15V ładowania, złapie temperaturę i ładowanie spada do 13V i nie ma różnicy czy włączone są świtała i wentylator czy nie na zimnym silniku a na rozgrzanym lekko wskazówka spada bliżej 12V ( to takie moje obserwacje na oko ;) )

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dexter napisał/a:
Tak mi się wydaje za ładowanie ma coś z tym wspólnego. jak Auto jest zimne odpala i wskaźnik pokazuje prawie 15V ładowania, złapie temperaturę i ładowanie spada do 13V i nie ma różnicy czy włączone są świtała i wentylator czy nie na zimnym silniku a na rozgrzanym lekko wskazówka spada bliżej 12V ( to takie moje obserwacje na oko ;) )

Elektronika powinna funkcjonować poprawnie nawet przy 11V. Swoją eSą dojechałem do domu na samym akumulatorze w którym zostało 9V. Maxymalne napięcie w sieci samochodowej, to 14,4V. Tak czy siak p.Jadzia jest potrzebna.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzisiaj wezmę laptopa od szwagra i z tym powalczę mam nadzieje ze uda mi się coś ustalić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dexter napisał/a:
Dzisiaj wezmę laptopa od szwagra i z tym powalczę mam nadzieje ze uda mi się coś ustalić.

Dobrze zanotuj wszystkie błędy - lub zrób print screen okna programu.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No i kicha podłączyłem wreszcie Panią Jadzię i pokazuje brak błędów :-( jeździłem z podłączonym vagiem wyłączałem i włączałem auto i nic jak było takie jest brak błędów. Z tego co czytam po różnych forach pewnie będzie przepustnica do wyczyszczenia i ponownej adaptacji. Jeszcze przez przypadek wyjąłem bezpiecznik od radia i mi się zakodowało ( no kurde mać) a kodu nie dali a wyczytałem ze do modelu Auz1z3V... nie ma kalkulatorów jak nie urok to sraczka ;P

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa