 |
|
Audi Navigation Plus - programowanie |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Pią 06 Sie, 2010 10:11
|
|
|
| beluczio napisał/a: | | a mogę prosić o podpowiedz jak to sprawdzić? |
Nawigacja (37)
adaptacja (10)
klawiszem góra idziesz do kanału 004 odczyt aktualnej wartości i to samo dla kanału 007.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 07 Sie, 2010 18:07
|
|
|
i w kanale 4 i 7 jest wartość 0. |
_________________ beluczio |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 07 Sie, 2010 19:16
|
|
|
| beluczio napisał/a: | | i w kanale 4 i 7 jest wartość 0. |
Kanał 4 ustaw wartość na 1 i zobacz jaka jest zmiana. To samo tyczy się kanału 7 z tym, że dopisuj wartość 1 i sprawdzaj błędy.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 10 Sie, 2010 16:00
|
|
|
Ustawiłem wartość kanału 4 na 1. To samo zrobiłem z 7 i dopisywałem 1 aż doszedłem do 15. Wyższej wartości już nie dało się wpisać.
Róznica była niewielka, tzn. pojawił się jakiś komunikat (kan7, wart 1) na wyświetlaczy Navi że raport nie może zostać zapisany czy coś w tym stylu. W zależności od wartości raz działał a raz nie przycisk na kierownicy od telefonu (tzn. jak wcisnkąłem guzik telefonu to wybierał się jakiś numer, ale nie pokazywało na liczniku jaki) . Odbierać można było telefon za każdym razem.
Ale na wyświetlaczu jak nie pokazywało tak nie pokazuje |
_________________ beluczio |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 10 Sie, 2010 18:41
|
|
|
| beluczio napisał/a: | Ustawiłem wartość kanału 4 na 1. To samo zrobiłem z 7 i dopisywałem 1 aż doszedłem do 15. Wyższej wartości już nie dało się wpisać.
Róznica była niewielka, tzn. pojawił się jakiś komunikat (kan7, wart 1) na wyświetlaczy Navi że raport nie może zostać zapisany czy coś w tym stylu. W zależności od wartości raz działał a raz nie przycisk na kierownicy od telefonu (tzn. jak wcisnkąłem guzik telefonu to wybierał się jakiś numer, ale nie pokazywało na liczniku jaki) . Odbierać można było telefon za każdym razem.
Ale na wyświetlaczu jak nie pokazywało tak nie pokazuje |
Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na pytanie jak podłączone jest to wszystko w całość? Chodzi mi o elektryczne połączenie navi, zegary i telefon. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 18 Sie, 2010 13:45
|
|
|
Oj niestety nie mam o tym pojęcia.
Wiem że do licznika dokładany był jakiś can Gateway, do Navi wchodzą oryginalne kostki, nic nie było kombinowane, a telefon jest podłączony do gniazdka w podłokietniku końcówką RJ45. |
_________________ beluczio |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 31 Mar, 2011 08:13
|
|
|
Witam.Postanowiłem, że podłączę się do tematu bo mam podobny problem.Kupiłem navi Audi Navigation plus z Audi A6 i chcę podłączyć ją do Audi A4 kombi B6 2003 rok,silnik AKE automat quattro.Po wyjęciu starego radia mam jedną czerwoną kostkę z trzema kabelkami której nie ma gdzie włożyć do navi oraz jeden kabelek wyglądający jak miniaturka anteny z wtyczką w brązowej obudowie.W navi jest podobne gniazdko ale przeszkadza ta obudowa więc narazie jej nie zrywałem, sądzę że to może być antena do navi ale nie jestem pewny.Po podłączeniu navi nie działają mi głośniki przód oraz nie pokazuje nic na FISie. Chciałem więc używając vaga zrobić tak jak tu jest opisane i podczas próby podłączenia się z navi [37] wywala błąd że nieznany typ navi, a sama navi restartuje się i prosi o pin.W radio[56] można wejść,kodowanie 00117,tablica natomiast pokazuje kodowanie chyba 00110, w każdym razie napewno nie jest 00183.Porobiłem zdjęcia navi i starego radia oraz wtyczek w aucie,jesli będą potrzebne mogę podłączyć do kolejnego posta.Proszę o pomoc.Pozdrawiam. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 31 Mar, 2011 09:17
|
|
|
| kurakk napisał/a: | | Witam.Postanowiłem, że podłączę się do tematu bo mam podobny problem.Kupiłem navi Audi Navigation plus z Audi A6 i chcę podłączyć ją do Audi A4 kombi B6 2003 rok,silnik AKE automat quattro.Po wyjęciu starego radia mam jedną czerwoną kostkę z trzema kabelkami której nie ma gdzie włożyć do navi oraz jeden kabelek wyglądający jak miniaturka anteny z wtyczką w brązowej obudowie.W navi jest podobne gniazdko ale przeszkadza ta obudowa więc narazie jej nie zrywałem, sądzę że to może być antena do navi ale nie jestem pewny.Po podłączeniu navi nie działają mi głośniki przód oraz nie pokazuje nic na FISie. Chciałem więc używając vaga zrobić tak jak tu jest opisane i podczas próby podłączenia się z navi [37] wywala błąd że nieznany typ navi, a sama navi restartuje się i prosi o pin.W radio[56] można wejść,kodowanie 00117,tablica natomiast pokazuje kodowanie chyba 00110, w każdym razie napewno nie jest 00183.Porobiłem zdjęcia navi i starego radia oraz wtyczek w aucie,jesli będą potrzebne mogę podłączyć do kolejnego posta.Proszę o pomoc.Pozdrawiam. |
Która to jest nawigacja RNS-D czy RNS-E? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 31 Mar, 2011 09:27
|
|
|
Może napisze to co jest z tyłu:
Audi - RNS, A8 GP
4D0 035 192 E
Blaupunkt BNO 881 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 31 Mar, 2011 09:36
|
|
|
| kurakk napisał/a: | Może napisze to co jest z tyłu:
Audi - RNS, A8 GP
4D0 035 192 E
Blaupunkt BNO 881 |
To jest w takim razie navi z Audi A8. Powinieneś na początek zrobić sobie wiązkę aby nawigacja sprawnie działała. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 31 Mar, 2011 11:08
|
|
|
No faktycznie A8,nie zwróciłem uwagi.Czy znajdę gdzieś schemat takich połączeń z A8? żebym mógł dostosować to co mam w A4 do tej navi?Z tego co widzę po opisach na starym radiu jak chodzi o te czerwoną wtyczkę której nie ma gdzie włożyć do navi, to te przewody powinny się znaleźdź w tej czarnej wtyczce która jest nad wtyczką z głośników. Natomiast jest w tej navi jeszcze takie większe złącze ale co tam sie podłącza to nie mam pojęcia. A tak w ogóle to da się to w pełni uruchomić w A4? Chodzi o to czy ma sens kombinować.Przynajmniej żeby grały wszystkie kanały, działała ta navi no i zmieniarka. |
|
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Czw 31 Mar, 2011 11:23
|
|
|
| kurakk napisał/a: | | A tak w ogóle to da się to w pełni uruchomić w A4 |
jeśli ADI202 uruchomił naviplus w C3 to musi się i Tobie udać |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 31 Mar, 2011 11:41
|
|
|
| kurakk napisał/a: | | No faktycznie A8,nie zwróciłem uwagi.Czy znajdę gdzieś schemat takich połączeń z A8? żebym mógł dostosować to co mam w A4 do tej navi?Z tego co widzę po opisach na starym radiu jak chodzi o te czerwoną wtyczkę której nie ma gdzie włożyć do navi, to te przewody powinny się znaleźdź w tej czarnej wtyczce która jest nad wtyczką z głośników. Natomiast jest w tej navi jeszcze takie większe złącze ale co tam sie podłącza to nie mam pojęcia. A tak w ogóle to da się to w pełni uruchomić w A4? Chodzi o to czy ma sens kombinować.Przynajmniej żeby grały wszystkie kanały, działała ta navi no i zmieniarka. |
Nawigacje różnią się tylko przednim panelem. Każda z nich ma inny kształt. Prócz tego nie ma żadnych różnic w budowie w wyglądzie czy podłączeniu. W tym jak nazwałeś większym złączu podłącza się impulsy z czujnika ABS aby nawigacja dokładniej pokazywała trasę - aktualny punkt przemieszczania. Brak tego połaczenia będzie powodował tzw żabkę i opóźnienie w lokalizacji nawet o 300m.
Co do grania na wszystkie kanały, to jest już zależne od instalacji głośnikowej jaką posiadasz w swojej A4. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 31 Mar, 2011 13:09
|
|
|
Co do instalacji to głośniki przednie sterowane były bezpośrednio z radia i na starym radiu działają.Z tyłu jest subwofer i dwa głośniki w drzwiach,które podłączone są do wzmacniacza sterowanego z radia. Po podłączeniu navi tył chodzi czyli wzmacniacz dostaje sygnał z navi natomiast przód cisza.Kombinowałem już balansem tył przód i nic, chodzi tylko tył. Czy w takim wypadku może być uszkodzona końcówka mocy w navi? Czy to kwestia jeszcze ustawień gdzieś indziej? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 31 Mar, 2011 14:23
|
|
|
| kurakk napisał/a: | | Czy to kwestia jeszcze ustawień gdzieś indziej? |
Może byc uszkodzona końcówka mocy, ale sądzę, iż będzie to raczej kwestia przekodowania części radiowej z Bose na standard.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Car Audio |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |