[V8 D11] uszczelki góry silnika
Witam
Czy ktoś z Was kto ma ETK mógłby wkleić mi skany nastepujących podzespołów?
-kolektor ssący wraz z opisem uszczelek pomiędzy głowice a kolektor oraz opisem oringów dolne-górne plenum?
-schemat podciśnień audi V8 PT
-momenty dokręcania śrub głowic V8 3.6
thx:)
40nm-60nm-90stopni-90stopni
| jimv8 napisał/a: |
| 40nm-60nm-90stopni-90stopni |
dziekuję.
a wiesz może do czego jest ten wężyk podciśnienia zaznaczony na zdjęciu?
http://e-fotek.pl/images/51464246932701119427.jpg
jeżeli dobrze myślę to jest to podciśnienie membrany komory odmy.
tak dla potomnych, którzy kiedyś by chcieli robić trochę w V8...aktualne ceny
-uszczelki pokryw zaworów - 150PLN/kpl REINZ
-śruby głowic 20 szt - 240PLN REINZ
-uszczelniacze zaworowe - 2.5PLN za sztukę GEOTZE
-pasek rozrządu CONTITECH 190 PLN
-napinacz rozrządu 137PLN
-pompa wody DOLZ 130PLN
Ja dokładnie nie wiem od czego jest ale wiem że jest dosyć ważny w pracy silnika. Musi być szczelny. I zastanawia mnie jak wyjąłeś silnik bez zdejmowania kolektora?
| kopkoi napisał/a: |
Ja dokładnie nie wiem od czego jest ale wiem że jest dosyć ważny w pracy silnika. Musi być szczelny. I zastanawia mnie jak wyjąłeś silnik bez zdejmowania kolektora? |
to akurat zdjęcie z netu bo nie miałem pod ręką swojego. ale co za problem wyjąć silnik z kolektorem czy bez?