Elektryka i elektronika » Audi A2 tempomat montaż
Odpowiedz do tematu
 Audi A2 tempomat montaż
Witam!

Jest to mój pierwszy post na forum, tak więc witam wszystkich i proszę o wyrozumiałość ;)

Prawie rok temu kupiliśmy dla dziewczyny a2. Już 2 miesiące po zakupie zaczęło mnie kusić żeby coś w niej przymodzić :mrgreen: pierwsza myśl to był tempomat. Kupiłem manetkę wg numery z etki i zaczęły się schody. google prawie nic nie mówi o montażu tego w tym modelu. Ogólnie nie ma za wiele na temat modzenia w a2. Bardzo proszę o jakieś instrukcje w postach poniżej, a ja obiecuję porządny tutorial z modyfikacji.

Jak już uporam się z tempomatem zacznę kolejny krok, jakim będzie albo 2din+symphony II albo full fis. Skłaniam się narazie ku 2din, bo o fisie praktycznie nie ma nic..

Myślę, że wspólnymi siłami doposażymy dwójkę Kamilki :)


z pozdrowieniami Ariel!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Google nic nie mówi, ale ATT może zawsze. Poczekasz z tym tematem, to doczekasz się pełnego opisu wash & go. W mojej A2 planuję na wiosnę montaż GRA. Temat oczywiście banalnie prosty manetka, wiązka i aktywacja.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wykopałem piękny opis u niemca. niestety w ich ojczystym języku.. ktoś pomoże??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ktoś pewnie pomoze:)
Ile zajmuje Ci ten poradnik niemiecki? 341KB?? To tam jest ladnie wszystko opisane, tj sfotografowane i nic wiecej oprocz zdjec nie potrzeba:)
Sciagasz kierownice, zakladasz manetke tempomatu, wtykasz w nia wtyczke, przewod ciagniesz pod nogi kierowcy, do komputera tj. sterownika silnika. Wpinasz piny wiazki w komputer silnika, potem aktywacja na kompie, to tez proste, tylko kod aktywacyjny i cieszysz sie tempomatem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wsjo podpięte, ale nie mogę aktywować kodem 14463(taki podany był na poradniku) jestem pewien, że wszystko dobrze podłączyłem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
taki kod nie aktywuje tempomatu, tylko 11463 to zrobi
napisz w ktore piny sie wpinales we wtyczce sterownika silnika
Skad miales wiazke, tzn cos porzadnego czy przewod od kompa?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
minęło trochę czasu od pierwszego posta, a ja nie poradziłem sobie wciąż z tym tematem.
otóż:

wsyztsko mam podłączone, aktywowane.
Sprawdzam Vagiem wartości czy się zmieniają i wygląda wszystko dobrze.
Po wszystkim z uśmiechem wyjeżdżam z garażu, ruszam na trasę, wciskam tempo a tu KLOPS! Nic, nula, zero reakcji.

Nie mam pojęcie gdzie szukać błędu, bo wszystko odpowiada. Czujnik sprzęgła, gazu, hamulca, tempomat każdy przycisk. Vag wskazuje prędkość samochodu, a tempomat nie chce się włączyć.

Proszę o jakieś sugestie...

pozdro wrzosu

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź w grupie 6 wartości mierzonych silnika czy wszystkie funkcje tempomatu są widoczne i jeżeli masz manualną skrzynię biegów, to zainteresuj się włącznikiem sprzęgła. Może być uszkodzony, a błędu nie będzie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wszystko jest sprawne. sprawdzałem vagiem każdą rzecz i wszytko jest jak należy. sprzęgło odpowiada, hamulec, gaz i każdy przełącznik tempo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wrzosu napisał/a:
wszystko jest sprawne. sprawdzałem vagiem każdą rzecz i wszytko jest jak należy. sprzęgło odpowiada, hamulec, gaz i każdy przełącznik tempo.

Chciałbym to zobaczyć. Możesz zamieścić print screen wartości mierzonych przy załączonym tempomacie i wciśniętym pedale sprzęgła i hamulca. Możesz dorzucić też każdą opcję tempomatu FIX, AUF, ON, OFF.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
wrzosu napisał/a:
wszystko jest sprawne. sprawdzałem vagiem każdą rzecz i wszytko jest jak należy. sprzęgło odpowiada, hamulec, gaz i każdy przełącznik tempo.

Chciałbym to zobaczyć. Możesz zamieścić print screen wartości mierzonych przy załączonym tempomacie i wciśniętym pedale sprzęgła i hamulca. Możesz dorzucić też każdą opcję tempomatu FIX, AUF, ON, OFF.


sprawa załatwiona :mrgreen:

nie dała mi spokoju cała sytuacja i rozebrałem na nowo obudowe kolumny, żeby dostać się do kostki. Już mówię co się stało.. jak owijałem wiązkę szmaciakiem wysunął się chyba pin nr 5 o całe 3mm!!! :oops: skutkowało to brakiem drugiej jedynki od prawej na vagu.

Temat może zostać zamknięty :)

BTW.

Ogarnąłem również sprawę RNS+Bluetooth z b6 :mrgreen: wsjo śmiga jak w orginale :) )))

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa