Odpowiedz do tematu
Błąd p171
Przepraszam już naprawiłem swój błąd
Adi jak zlokalizować tą nieszczelność.Powiem tak jak żona długo jeździ wokół komina to błąd wyskakuję dość szybko, natomiast jak zrobi dłuższą trasę to to nawet ponad miesiąc nic nie wyskakuje.A może to wina katalizatora i sterowania sondy za katem ???
Odpowiedz do tematu
Przydałby się dokładny opis błędu który wisi w pamięci sterownika silnika. Jeżeli zapłon wypada również na biegu jałowym, to będzie łatwiej znaleźć usterkę. Wystarczy podłączyć oscyloskop do wtryskiwacza i obserwować przebieg.
Na pewno wypada na biegu jałowym, powiem żeby tak zrobił.
W razie braku odpowiedniego sprzętu do wtrysku może podłączyć kontrolkę LED. Przebiegu nie podglądnie, ale będzie widział przynajmniej czy wtrysk jest sterowany.
Witam podpiąłem się pod temat bo silnik ten sam i podobny problem
Mam problem ze swoją niunią.Od jakiegoś czasu zapala mi się kontrolka silniczka , błąd P171 za uboga mieszanka na cylindrze 1 .Silnik pracuje normalnie bez żadnych problemów.Jak skasuje błąd po jakimś czasie znowu go wyrzuca. Co może być przyczyną ?
Mam problem ze swoją niunią.Od jakiegoś czasu zapala mi się kontrolka silniczka , błąd P171 za uboga mieszanka na cylindrze 1 .Silnik pracuje normalnie bez żadnych problemów.Jak skasuje błąd po jakimś czasie znowu go wyrzuca. Co może być przyczyną ?
Nieszczelność na dolocie, za niskie ciśnienie paliwa. Zaglądnij do działu przywitań gdzie witamy się z resztą ekipy - tzw dzień dobry.
| Adi202 napisał/a: |
| Nieszczelność na dolocie, za niskie ciśnienie paliwa. Zaglądnij do działu przywitań gdzie witamy się z resztą ekipy - tzw dzień dobry. |
Przepraszam już naprawiłem swój błąd
Adi jak zlokalizować tą nieszczelność.Powiem tak jak żona długo jeździ wokół komina to błąd wyskakuję dość szybko, natomiast jak zrobi dłuższą trasę to to nawet ponad miesiąc nic nie wyskakuje.A może to wina katalizatora i sterowania sondy za katem ???
Przy usterce katalizatora czy sond miałbyś inny błąd. P0171 to za uboga mieszanka paliwowa.
Powodem może być wydajność pompy paliwa, wtryskiwaczy paliwa lub nieszczelności podciśnień, układu ssącego lub wydechowego.
Powodem może być wydajność pompy paliwa, wtryskiwaczy paliwa lub nieszczelności podciśnień, układu ssącego lub wydechowego.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych