Witam wszystkich w nowym roku.Nowy rok nowe problemy.Moj problem dotyczy dziwnego dzwieku dochodzacego z przodu silnika,dzwiek slychac tylko na wolnych obrotach,po lekkim dodaniu gazu wszystko ustaje. ponizej link do nagrania
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
Adu a4 b5 2,8 193KM dziwne stuki na wolnych obrotach
te śruby obkrecic to nie lada sztuka... musisz nabić cos większego i walczyć
nie wydaje mnie się... gdyby to był ten napinacz to juz by było po rozrządzie, zrzuć miskę i zobacz w jak tam wyglada sytuacja
I jesteś pewien, że to z wnętrza silnika a nie, że jakiś pasek o coś ociera etc? Pytam bo jakość jest średnia i nie do końca się domyślam co to może być. Pewnie na żywo było by prościej. Chyba, że jakaś inna osoba ma lepsze ucho
napewno to nie jest pasek,odglosy slychac najbardziej pod autem,dochodza z wysokosci pompy wody
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
tutaj drugi filmik nagrany,na cieplym silniku jest troche ciszej
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
tutaj drugi filmik nagrany,na cieplym silniku jest troche ciszej
proponuję zacząć od sprawdzenia napinacza paska wielorowkowego, moim zdaniem słychać agonię sprężyny
kurde chlopaki nie moge odkrecic srub z pod zderzaka zeby go zdemontowac,impus sie przekrecil i du**.Probowalem nabijac torxa ale nie moze wejsc bo sprężynuje.jakies pomysly jak to mozna odkrecic? bez demontażu sie tam nie dostane;/
| kubus1123 napisał/a: |
| kurde chlopaki nie moge odkrecic srub z pod zderzaka zeby go zdemontowac,impus sie przekrecil i du**.Probowalem nabijac torxa ale nie moze wejsc bo sprężynuje.jakies pomysly jak to mozna odkrecic? bez demontażu sie tam nie dostane;/ |
Ja też bym zaczoł najpierw od tego napinacza, może łożysko w rolce napinacza padło albo ewenyualnie w tej dugiej prowadzacej. A ogolnie ja bym zdjoł całkiem pasek i na chwile zapalił samochód i wtedy bedzie slychac czy to cos tu blisko czu głebiej.
A co do sruby w zderzaku sprobuj nabic taka dwunastokatna gwiazdke o rozmiar wieksza. Ja czasem tak robiłem i z regoly odkrecalo sie.
A co do sruby w zderzaku sprobuj nabic taka dwunastokatna gwiazdke o rozmiar wieksza. Ja czasem tak robiłem i z regoly odkrecalo sie.
Witam ponownie.Bylem dzis na stacji benzynowej i spotkalem kolege,chcialem pokazac jak stuka mi w silniku i nagle trach,strzelilo lekko jak klucz dynamometryczny i spokoj,nic teraz sie nie dzieje.Rozkrecilem przod i sciaglem pasek osprzetu po czym sprawdzilem luz na rolce napinajacej i prowadzacej,niestety nie ma ani poprzecznego,ani wzdluznego. ma ktos pojecie co to moze byc? dodam ze ten napinacz ma lekki luz na boki
a napinacz byl dokrecony? moze jak silnik pracuje to da sie dostrzec ze ten napinacz troche sie porusza, moze to on własnie taki dzwiek wydaje. Cięzko tak to ocenic a odpalałeś na zdjetym pasku?
tak,napinacz byl dokrecony.Odpalalem bez paska ale tak jak predzej wspomnialem,zanim rozkrecilem przod to juz nie bylo tego dzwieku
uważam,że to sprężyna w napinaczu
Witam.Dzis po pracy odpalilem auto i znow zaczelo chrobotac,wzielem klucz i naciaglem rolke napinajaca,zrobilem tak zeby wykluczyc ta sprezyne w napinaczu,niestety to nie to i bede musial szukac dalej. Jadac na jednym gazie np 4 bieg i 1100obrotow potrafi mi podszarpac,moze to cos podpowie?-kable,swiece filtry wymienione,przpustnica wyczyszczona
spróbuj eliminować po kolei, jak chrobocze wyłącz klimę i zobacz ,czy będzie róznica. Jak zrzuciłeś pasek patrzyłeś w jakim stanie jest rolka na alternatorze? Sprawdź jeszcze koło pasowe pompy wspomagania tzn. czy jest dobrze dokręcone, podobne dżwięki wydawało niedokręcone koło pasowe w setce brata
niestety to nic z osprzetem,predzej napisalem ze tak samo jest bez paska osprzetu;/ moze to byc ten napinacz hydrauliczny paska rozrzadu?
| kubus1123 napisał/a: |
| niestety to nic z osprzetem,predzej napisalem ze tak samo jest bez paska osprzetu;/ moze to byc ten napinacz hydrauliczny paska rozrzadu? |
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych