 |
|
NAWIGACJA RNS-E W AUDI A4 B6 2001r PODŁĄCZENIE |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Pon 10 Sie, 2015 23:24 NAWIGACJA RNS-E W AUDI A4 B6 2001r PODŁĄCZENIE
|
|
|
Witam
Posiadam Audi A4 B6 z 2001 r jako typowy amator postanowiłem dołożyć nawigację RNSE z Audi S4 2004r.
Opiszę najpierw co zrobiłem i jak.
W mojej audi radio oraz klimatronik było na 1 DIN z rzeczy ktore kupiłem to NAVI RNSE, STELAŻ 2 DIN oraz Klimatronik z grzanymi siedzeniami 2 DIN reszta czyli TUNEL ( po lekkim docięciu pasuje), POPILENICZKA weszło wszystko jak złoto.
W aucie oryginalnie wychodzą 3 przewody - ANTENA FM , 1x KOSTA ISO z 8 głośnikami, 1x kostka iso ZASILANIE ( + - oraz podswietlenie ) czyli w sumie są 3 kable.
Zaopatrzyłem się rownież w ory kostkę ISO do RNSE.
PODŁĄCZENIE:
Z pinu 9, 10 z radia gniazdo D ( CAN H, CAN L) trzeba pociągnąć dwa kabelki do liczników ( Piny 19, 20 niebieska kostka) - po pdłaczeniu tych dwóch kabli radio włącza i wyłącza się z kluczyka, działa tez podswietlenie.
Z pinu 5 radia gniazdo B - pociagnąć jeden kabelek do liczników kostka zielona pin 23 - po podlaczeniu tego kabelka bedzie mozna łaczyć sie vagiem z navi.
I tak oto podłączyłem swoje RNSE oczywiście nie pozostająć bez problemów :D
1. Tylne głosniki nie graja, wiem ze RNSE ma tylko wyjscia na przednie głosniki więc w takim razie gdzie mam podpiąć tylne ? Muszę kupic wzmacniacz czy jak to rozwiązać aby grały wszystkie??
2. Gdy włączam Navi przyciskiem POWER na navi moj fis staję się pełnym fisem ( góny segment fisu zacvzyna działać, gdy odpalam navi z kluczyka fis jest normalny wyswietla tylko zasięg oraz temp. zewnętrzną.
3. Czy do prawidłowego działania fisu potrzebuję manetkę z mozliwoscia przełączania opcji np : spalanie średnie, chwilowe itp??
4. Czy moje podłączenie NAVI jest prawidłowe ? czy cos jeszcze powinienem zrobić??
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. |
_________________
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 11 Sie, 2015 19:47
|
|
|
Dla tylnych głośników potrzebujesz dodatkowy wzmacniacz. Odnośnie współpracy FIS-RNS powinieneś jeszcze zmienić adaptację kanału 62 w zegarach. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Łukasz83 zlw
RS6 MTM


Model: A6 C6
Silnik: 3.0 TFSI
Zasilanie: PB
Nadwozie: AVANT
Pomógł: 25 razy Wiek: 42 Dołączył: 02 Gru 2013 Wszystkie posty: 1439
     
Piwa: 66/19 Skąd: Łódzkie Bełchatów Zelów
|
Wysłany: Wto 11 Sie, 2015 20:41
|
|
|
A tunera TMC mu nie potrzeba no chyba ze sie myle |
_________________ Niech bedzie pochwalony naped QUATTRO
Szóstego dnia Bóg stworzył silnik diesla tak się uradował tą doskonałością że siódmego dnia stworzył do niego Audi . |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 11 Sie, 2015 22:03
|
|
|
Dziś właśnie zmieniłem kodowanie i mam już pełny FIS wyswietla wszystko ładnie pięknie.
Z tego co się orientuję TMC jest potrzebny do omijania korków, wypadków utrudnien na drogach itp.
Jescze mam pytanie czy kabel GALA musi byc podłączony także pod licznik ? aby GPS wiedział jak dokładnie zmieniać położenie auta?
Kod opon już wklepałem w Vaga.
Jaki ten wzmaczniacz muszę zakupić ? Poprosiłbym o przykład link tego wzmachola.
Pozdrawiam |
_________________
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 12 Sie, 2015 13:13
|
|
|
| Łukasz83 zlw napisał/a: | A tunera TMC mu nie potrzeba no chyba ze sie myle |
RNS-E ma go już w środku.
| piechu12 napisał/a: |
Jescze mam pytanie czy kabel GALA musi byc podłączony także pod licznik ? aby GPS wiedział jak dokładnie zmieniać położenie auta?
Kod opon już wklepałem w Vaga.
Jaki ten wzmaczniacz muszę zakupić ? Poprosiłbym o przykład link tego wzmachola.
Pozdrawiam |
GALA przekazywana jest magistralą CAN i nie ma możliwości podpięcia jej do RNSa tradycjonalnie. Co do wzmacniacza, to ja zawsze stawiam na oryginał. Zainstalowałbym oryginalny Subwoofer i podpiął do nawigacji. Jeżeli wystarczą Tobie tylko głośniki w drzwiach, to poszukaj jakiegoś wzmacniacza 2x50W i zamontuj go pod konsolą. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 12 Sie, 2015 13:31
|
|
|
No ja też stawiam zawsze na oryginały , dziś bedę wiercił otwór w dachu i montował ori płetwę, zobaczymy jak po podłączeniu zadziała antena z rnsem.
Czy taki wzmacniacz będzie dobry ?
http://allegro.pl/audi-a4...5464021640.html
Jest to wzmachol z kombi , ja mam sedana czy nie będzie problemu ?
Znacie może jakies sklepy które oferują okablowanie,wiązki elekt. plug&play do takich wzmacniaczy i navi? |
_________________
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 12 Sie, 2015 13:34
|
|
|
Taki byłby najlepszy, ale musiałbyś zmienić głosniki na Bose. Szukaj zestawu pod standardowe nagłośnienie. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |