Forum AUDI TECH TEAM

Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
[alarm] maxicar1886bp - malutka prośba o pomoc
Autor Wiadomość
teeree 


Model: s8 d2
Silnik: avp
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Wiek: 44
Dołączył: 18 Lut 2015
Wszystkie posty: 37



Postawił 1 piw(a)
Skąd: trzebnica
Wysłany: Sro 18 Lut, 2015 22:21   [alarm] maxicar1886bp - malutka prośba o pomoc
     



Witam,

montuje alarm samochodowy maxicar 1886bp, bezpilotowy, obsługiwany oryginalnym kluczykiem

auto w którym jest przeprowadzany montaż: audi a4 b5 avant, sierpień 2000r (nie can)
fabrycznie kluczyk scyzoryk, z którego mogę zamknąć/otworzyć auto(wszystkie drzwi),

W zasadzie zamontowałem, ale cos źle podłączyłem, lub centralka jest popsuta,

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, który kabelek gdzie podłączyć

poniżej wklejam schemat alarmu

na obecna chwile podłączone mam przewody koloru:

alarm --------------------auto
-czerwony - stały plus z akumulatora , przewód czerwony z czarnym paskiem
-czarny - masa z karoserii
-różowy - syrena
-niebieski - krancowka drzwi; podlaczona pod lampke która znajduje się w boczku drzwi kierowcy, i zapala się przy otwartych drzwiach,
-fioletowy - kanał domykania szyb- czerwony z brązowym paskiem
-brązowy - lewy kierunkowskaz
-brązowy - prawy kierunkowskaz
-brązowo/biały- podłączony do pompki centralnego zamka - czerwony z brązowym paskiem
-biało/czarny- podłączony do pompki centralnego zamka - szary z białym paskiem

Co jeszcze musze podłączyć?
Albo co mogłem podłączyć źle?

Do podłączenia przekaźnika blokady zapłonu, mam dwa kabelki; żółty i biały,
chcę to podłączyć ale dopiero jak będzie działał alarm,
póki co żeby obejść blokadę, kabelek "biały" podłączam do plusa po zapłonie "czarny z niebieskim paskiem"


Myślę że nie muszę nigdy podłączać przewodów koloru:
-zielono/czarny - nie montuje krancowki pod maską
-pomarańczowy - swiatlo stop/pedal hamulca, jeśli dobrze wnioskuje to ten kabelek odpowiedzialny jest za automatyczne zamykanie drzwi od wewnątrz w czasie jazdy, niechce tej opcji

Nastepnie kolejne dwa nie podłączone:
-zolto/czerwony- impuls przy uzbrajaniu
-czerwono/czarny- impuls przy rozbrajaniu

i zostaje jeszcze:
-szary - sterowanie oświetleniem kabiny,
tego tez najprawdopodobniej nie musze podłączać, ponieważ fabrycznie mam tzw moduł komfortu, gdy nacisnę na pilocie 'otworz' światla podsufitki się zapalają,

Będę wdzięczny , co źle robię, gdzie źle myślę,
co i jak , gdzie podłączyć?

Objaw obecnego podłączenia jest taki:
gdy mam zamknięte wszystkie drzwi, rygle są schowane, naciskam na pilocie 'otworz', rygle się podnoszą ale po 1s znowu opadają....

Uwagi obslugi forum:
Kolego uzupełnij w swoim profilu rok modelowy.
eleszet

Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 589 razy
Wiek: 53
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13582



Piwa: 682/71
Skąd: MWD
Wysłany: Czw 19 Lut, 2015 10:22   Re: [alarm] maxicar1886bp - malutka prośba o pomoc
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



teeree napisał/a:

-brązowo/biały- podłączony do pompki centralnego zamka - czerwony z brązowym paskiem
-biało/czarny- podłączony do pompki centralnego zamka - szary z białym paskiem

Co jeszcze musze podłączyć?
Albo co mogłem podłączyć źle?

Byka popełniłeś w tym właśnie miejscu. W ten sposób alarm uaktywnia się tylko z zamka. Dlaczego po 1s drzwi się ponownie ryglują? Maxicar podaje ciągle sygnał masy na wejście "zamknij" pompki centralnego zamka.

Z drugiej strony nie jestem pewny, czy tego typu temat nadaje się na forum. :-/
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
teeree 


Model: s8 d2
Silnik: avp
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Wiek: 44
Dołączył: 18 Lut 2015
Wszystkie posty: 37



Postawił 1 piw(a)
Skąd: trzebnica
Wysłany: Czw 19 Lut, 2015 16:36   
     



Dziękuje za odpowiedz,
jeśli uważasz że nie można o tym pisać na forum to może znalazłbyś chwile i odpisał mi na PW, gwarantuje że jeśli pomożesz mi na odległość zamontować cały alarm, łącznie z tym przekaźnikiem blokady zapłonu i wszystko będzie banglać tak jak należy, zrekompensuje poświęcony czas, po prostu wpłacę Ci na konto tyle ile uważasz na stosowne,

Na początku myślałem że samemu mi się uda, satysfakcja była by ogromna, ale szczerze mówiąc elektrykiem nie jestem....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 589 razy
Wiek: 53
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13582



Piwa: 682/71
Skąd: MWD
Wysłany: Czw 19 Lut, 2015 17:28   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



Ogólnie pomagam tylko na forum, ale w tym przypadku mogę Ci pomóc. Pisz na emila PW mam zablokowane.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
teeree
teeree 


Model: s8 d2
Silnik: avp
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Wiek: 44
Dołączył: 18 Lut 2015
Wszystkie posty: 37



Postawił 1 piw(a)
Skąd: trzebnica
Wysłany: Pon 04 Maj, 2015 15:37   
     



Mam problem z znikającym prądem,
dziś audi a4 b5 ajm 2000r nie odpaliło, 4 dni stało,
fakt tym autem mało jeżdżę,
domniemam że winny jest alarm,
a dokładniej przekaźnik zapłonu?

pomierzyłem miernikiem;
-podłączony bezpiecznik od alarmu, wyciągnięty przekaźnik od zapłonu
alarm uzbrojony 0,08
alarm rozbrojony 0,08

-podłączony bezpiecznik od alarmu, podłączony przekaźnik od zapłonu
alarm uzbrojony 0,20
alarm rozbrojony 0,08

-wyciągnięty bezpiecznik od alarmu, wyciągnięty przekaźnik od zapłonu
rygle schowane/auto zamknięte- skacze 0,07-0,08
rygle widoczne/auto otwarte 0,07



Pomiarów dokonywałem, na podłączonym cały czas mierniku, po odczekaniu kilku minut,
Akumulator jest nowy, tzn ma 6tygodniu,
już jakiś tydzień temu zauważyłem ze jak auto postało to zapalały się kontrolki od abs, po odpaleniu gasły, takie same objawy miałem zanim kupiłem nowy aku,
a wcześniejszy akumulator miał nie spelna 3lata, i wymieniłem go bo pewnego dnia nie zakręcił,

Czyżby aku padł?

Moje podejrzenie skierowane jest na przekaźnik blokady zapłonu,
i mam prośbę do klubowicza Adi202, który pomagał mi w montażu , jak to naprawić, co źle podłączyłem?

no chyba że po odłączeniu wszystkiego 0,07 to tez dużo ?
na różnych forach piszą ze mają być trzy zera, u innych ze 0,10 jest ok,
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 589 razy
Wiek: 53
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13582



Piwa: 682/71
Skąd: MWD
Wysłany: Pon 04 Maj, 2015 18:39   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



70mA to i tak jest spory pobór. Sam Alarm powinien pobierać do 20mA. Samochód z dorzuconym alarmem i fabrycznym radiem powinien pobierać nie więcej niż 50mA. Dane fabryczne podają od 3 do 10 mA oczywiście przy braku jakichkolwiek dodatków typu alarm itp.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
teeree 


Model: s8 d2
Silnik: avp
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Wiek: 44
Dołączył: 18 Lut 2015
Wszystkie posty: 37



Postawił 1 piw(a)
Skąd: trzebnica
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015 09:16   
     



poszperalerm na forach,
odłączając bezpiecznik nr15 spada do 0,01
odłączyłem niebieska wtyczkę z licznika i także spada do 0.01
problem lezy w liczniku?

licznik jager, pelen fis, zegarek cyfrowy,
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 589 razy
Wiek: 53
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13582



Piwa: 682/71
Skąd: MWD
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015 09:40   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



teeree napisał/a:
poszperalerm na forach,
odłączając bezpiecznik nr15 spada do 0,01
odłączyłem niebieska wtyczkę z licznika i także spada do 0.01
problem lezy w liczniku?

licznik jager, pelen fis, zegarek cyfrowy,

Całkiem możliwe.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
teeree 


Model: s8 d2
Silnik: avp
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Wiek: 44
Dołączył: 18 Lut 2015
Wszystkie posty: 37



Postawił 1 piw(a)
Skąd: trzebnica
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015 11:45   
     



posprawdzałem jeszcze i wychodzi że popsuty/źle podłączony jest jeszcze przekaźnik blokady zapłonu,

odpięcie niebieskiej wtyczki od licznika powoduje spadek o 0,05-0,06
,
wystarczy ze zamknę auto/rygle się schowają,, bezpiecznik od alarmu odłączony, niebieska wtyczka od licznika odłączona,
to pokazuje około 0,12mA

a odłączę przekaźnik blokady to spada do 0,01

, jak jest podłączony bezpiecznik od alarmu, wypięta wtyczka od licznika, alarm uzbrojony, przekaźnik odłączny pokazuje 0,02-0,03 a podłączę przekaźnik blokady zapłonu to wzrasta 0,17-0,18


zauważyłem że jak alarm jest uzbrojony to nóżka od przekaźnika oznaczona jako 30 jest ciepła

Klubowiczu Adi202, co jest źle podłączone z tym przekaźnikiem?

bo wychodzi na to że są dwie usterki; licznik i przekaźnik blokady zapłonu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 589 razy
Wiek: 53
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13582



Piwa: 682/71
Skąd: MWD
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015 11:55   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



A w jaki sposób podpięty jest ten przekaźnik? Do czego podpięte jest zasilanie cewki przekaźnika?
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
teeree 


Model: s8 d2
Silnik: avp
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Wiek: 44
Dołączył: 18 Lut 2015
Wszystkie posty: 37



Postawił 1 piw(a)
Skąd: trzebnica
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015 12:41   
     



stały prąd 12v , podpiąłem z wtyczki 'pomaranczowa' pod plastikiem po lewej nodze kierowcy, kabel gruby czerwony z białym paskiem,

ale sprawdziłem przewody i mam źle podłączone (bynajmniej inaczej niż na schemacie)

z przekaźnika
styk 85 jest połączony z żółty przewód alarmu,
styk 86 do stałego plusa o który napisałem powyżej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 589 razy
Wiek: 53
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13582



Piwa: 682/71
Skąd: MWD
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015 13:33   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



teeree napisał/a:

styk 86 do stałego plusa o który napisałem powyżej

Podłącz go do zapłonu.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
teeree 


Model: s8 d2
Silnik: avp
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Wiek: 44
Dołączył: 18 Lut 2015
Wszystkie posty: 37



Postawił 1 piw(a)
Skąd: trzebnica
Wysłany: Sro 20 Maj, 2015 13:37   
     



5 maj 2014

styki 85 i 86 zamieniłem miejscami,
teraz jest tak jak na schemacie,
i +12v podałem z przewodu "czarny z niebieskim paskiem", czyli plus po zapłonie,
i jest ok,
pokazuje 0,02 przy włączonym alarmie z podpiętym przekaźnikiem,
ale z odpiętą wtyczką od licznika,
jak podepnę wtyczkę od licznika to rośnie do 0,06
,
mam nadzieję ze po naprawie licznika będzie OK,

czyli można powiedzieć :
nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..
licznik od dłuższego czasu miałem wysłać do naprawy z racji padniętego wyświetlacza,
a dzięki rozładowaniu akumulatora wyszło że przekaźnik blokady źle podłączony, i licznik kradnie prąd:)

Dzięki ADI



edit:
20 maj 2014

odebrałem naprawiony licznik,
wyświetlacz wymienili, i cos tam porobili z procesorem/programem,

prądu już tyle nie ciągnie, po 10 minutach spada napięcie.....

ale jest kolejny problem,
od 10 dni brak synchronizacji/ustawienia czasu, cyfrowego zegarka,
dzwoniłem do firmy która naprawiała licznik, i twierdzi że powinno się pokazać,

kazali odłączyć akumulator, i czekać.......
i czekam i czekam........

dziwne bo autem latam od 2008roku i jeśli zgubi zasięg, lub odłączyłem aku to aktualizacja trwala od 1h do max 1dnia, maksymalnie na drugi dzień


a tym przypadku po podłączeniu naprawionego licznika,
ani razu nie zapaliła się antenka(palemka jak to co poniektórzy nazywają),
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Łukasz83 zlw 
RS6 MTM



Model: A6 C6
Silnik: 3.0 TFSI
Zasilanie: PB
Nadwozie: AVANT
Pomógł: 25 razy
Wiek: 42
Dołączył: 02 Gru 2013
Wszystkie posty: 1439



Piwa: 66/19
Skąd: Łódzkie Bełchatów Zelów
Wysłany: Sro 20 Maj, 2015 13:46   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F) Avant  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro  Avant  2011  



Moze antena z tyłu licznika jest zle wpieta lub uszkodzona sprawdzales to :-)
_________________
Niech bedzie pochwalony naped QUATTRO :*
Szóstego dnia Bóg stworzył silnik diesla tak się uradował tą doskonałością że siódmego dnia stworzył do niego Audi .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 589 razy
Wiek: 53
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13582



Piwa: 682/71
Skąd: MWD
Wysłany: Sro 20 Maj, 2015 13:50   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



Synchronizacja czasu zegara zależna jest od ustawień w adaptacji licznika. Sprawdź co masz w kanale 19 adaptacji zegarów. Jeżeli 0, to opcję automatyczną masz zdeaktywowaną.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Elektryka i elektronika

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów PIERWSZA POMOC
czyli co i jak w razie wypadku
Pasiak Pomóż potrzebującym 7 Pią 29 Sty, 2021 12:06
wodek
Brak nowych postów Audi A3 prośba o pomoc
martaniak Audi A3/S3 0 Pią 05 Kwi, 2013 19:47
martaniak
Brak nowych postów Prośba o pomoc w diagnozie
wisiel Elementy silnika 4 Czw 14 Wrz, 2017 22:22
wisiel
Brak nowych postów Zakup Audi A3, prośba o pomoc :-)
Kasia32 Audi A3/S3 9 Pią 26 Maj, 2017 21:28
Kasia32
Brak nowych postów [80 B2 85'r] Prośba o pomoc co to za ...
MichalAudi80 Elektryka i elektronika 4 Nie 31 Maj, 2009 14:51
MichalAudi80

[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności