Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Żółta kontrolka konewki z napisem MIN.
Odpowiedz do tematu
 Żółta kontrolka konewki z napisem MIN.
WITAM. od niedawna zapala mi się żółta kontrolka od oleju z napisem MIN. a mianowicie włącza się po przejechaniu około 100 km i jak otworzę maskę bądz odkręce korek wlewu oleju i zamknę maske to przestaje się świecić i po kolejnych przejechanych 100 km włącza się ponownie. Dodam iż olej na miarce bagnetu jest w normie między MIN a Max. z góry dziękuje za odpowiedzi. pozdrawiam ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
http://www.audi-tech-team...h-team-vt15.htm

Pkt 1.7

Co do problemu sprawdź czujnik poziomu oleju.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dziękuje za odpowiedz, sprawdzę napewno

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A czy w sterowniku zapisał się jakiś błąd?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tzw wczesniej mialem uszkodzony czujnik temperatury wody i mialem kontrolkę silnika check tą żółtą i po wymianie tego czujnika kontrolka zgasła ale jest zapisana w sterowniku bo po przekręceniu kluczyka na zapłon pojawia sie tak jak pozostałe kontrolki ale po uruchomieniu silnika nie świeci się czyli jest zapisana. ale czy to było by związane z tą kontrolką poziomu oleju ze się świeci co 100 km.? czy na początek sprawdzić ten czujnik poziomu oleju pod miską.?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rafiko259 napisał/a:
tzw wczesniej mialem uszkodzony czujnik temperatury wody i mialem kontrolkę silnika check tą żółtą i po wymianie tego czujnika kontrolka zgasła ale jest zapisana w sterowniku bo po przekręceniu kluczyka na zapłon pojawia sie tak jak pozostałe kontrolki ale po uruchomieniu silnika nie świeci się czyli jest zapisana. ale czy to było by związane z tą kontrolką poziomu oleju ze się świeci co 100 km.? czy na początek sprawdzić ten czujnik poziomu oleju pod miską.?
jedno z drugim nie ma nic wspólnego a już napewno nie jest zapisana żadna kontrolka. To,że zapala się po włączeniu zapłonu to prawidłowe działanie bo to tylko test jej sprawności, podobnie jak i pozostałych kontrolek. Podłącz VAGa i sprawdź czy w sterowniku silnika zapisały się błędy. pozdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
Podłącz VAGa i sprawdź czy w sterowniku silnika zapisały się błędy. pozdr

Dokładnie.
A to co napisałem Ci w pierwszym poście to mam nadzieję że zrobisz w parę minut bo nie lubię jak ktoś mnie olewa... Rozumiem gdybyś nie był na forum a siedzisz tu i jak byk dałem Ci link do regulaminu to proszę go przeczytaj.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ok podłącze pod VAG-a i dam dalsze informacje z tych moich czynności. pozdrawiam również

[ Dodano: Czw 22 Sty, 2015 16:50 ]
dobrze wskocze zaraz do zakładki powitań .: ) jestem tutaj świeżym użytkownikiem i nie wiedziałem ze coś takiego jak powitania są więc proszę też o wyrozumiałość mnie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wymień olej w silniku. Ewentualne błędy związane z czujnikiem oleju mogą być zapisane w zegarach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Adi202
dziękuje za odpowiedz. postaram sie wymienic olej wraz z filtrem oleju. to przez zużyty olej może się pojawiać ta kontrolka co 100 km przejechanych.? dodam iż auto zakupiłem na początku grudnia i zrobiłem już 3 tyś km i jeżdze na oleju 5w40. i o to chodzi ze nie mam zapisanej ostatniej wymiany oleju ale jak na olej to nie wygląda zeby jeszcze był do wymiany po moich myśleniach ze względu na kolor oleju jasno złoty taki . pozdroo co o tym mysliicie jeszcze.? dziękuje za odpowiedzi wasze. : )

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja zawsze wymieniam olej i filtry po kupnie samochodu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Powiem Ci że ryzykujesz w ten sposób. Nigdy nie wiadomo czy sprzedający mówi prawdę co do różnych wymian więc najlepiej zrobić to szybko po zakupie i mieć spokojniejszą głowę. Tak samo z rozrządem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dokładnie zgodzę sie z wami z tym. no tak jak pisze na najlejce to przy 109 tys był robiony rozrząd a mam nabite teraz 175 tyś to już pora chyba na wymianę rozrządu.? a co do oleju to też na dniach wymienie i bede mial głowę spokojną. to możę kontrolka też przestanie się zapalać od poziomu oleju.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie patrzy się na naklejki tylko wymienia. Jak chcesz to przyjedź do mnie nakleję ci naklejkę z info że masz zrobiony rozrząd wczoraj ;P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
heheh no masz rację.: ) oki bede wymienial jak najszybciej to wszystko, a jaka cena mniej wiecej była by za same części zeby zrobic rozrząd w moim aucie. jakies zamienniki lepszej jakosci. pasek rolki i napinacz sie wymienia i coś jeszcze.? a i czy pompe wody też trzeba odrazu wymieniac czy nie koniecznie.? Dodam że jest sprawna oczywiscie,.:):)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa