Car Audio » [a6 c5] Problem z RNS-E Kodowanie + brak dzwięku z tyłu
Odpowiedz do tematu
 
Robek00 napisał/a:

Wiszę flaszkę Tobie, daj znać gdzie mieszkasz to kiedyś będąc w rejonie chętnie się odwdzięczę.

No i tu jest problem, bo nie piję takich trunków. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To w jaki sposób mogę się Tobie odwdzięczyć?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Robek00 napisał/a:
To w jaki sposób mogę się Tobie odwdzięczyć?

Już to zrobiłeś. Do tego służy klawisz "pomógł".
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeszcze się spotkamy ;)
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Robek00 napisał/a:
Jeszcze się spotkamy ;)


Grozisz mi? :mrgreen: :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja tylko uświadamiam :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Robek00 napisał/a:
Ja tylko uświadamiam :mrgreen:

Przyjąłem do wiadomości.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aby nie zakładać kolejnego tematu chciałbym rozszerzyć obecny o mój problem z jakim się borykam po przesiadce z kasetowego Chorusa na RNS-E. Konkretnie chodzi mi o samoczynne pogłaśnianie i ściszanie radia. Z informacji które wyszukałem to winowajcą jest GALA albo Audiopilot (którego de facto nie mam gdyż w lampce podsufitki mam tylko mikrofon BT 8L1862373A). Próbowałem w menu RNS-E wyłączyć GALA oraz w Adaptacjach RNSE (w kanale 8 zmieniając wartość 3 na 0) co nie poskutkowało żadnymi zmianami. Mój samochód to A4 B6 z 2003r. Obecne kodowanie RNS-E to 319711 (mam fabryczny system Bose, dokładane RNS-E oraz BT, bez kierownicy multifunkcyjnej).
Idąc tropem Audiopilota znalazłem dokument TSB 91-04-17 odnoszący się do wyłączania Audiopilota. Jest w nim zawarta informacja mówiąca o zmostkowaniu przy wtyczce wzmacniacza pinu 6 oraz pinu 24. Mój wzmacniacz ma numer 8E9035382A czyli jest z 25-pinową wtyczką a nie z 32-pinową wtyczką do której odnosi się powyższy dokument TSB i co za tym idzie nie mam fizycznie podłączonego mikrofonu Audiopilota we wzmacniaczu.
Jak się pozbyć drażniącego pogłaśniania oraz ściszania i gdzie szukać problemu jeśli nie w powyższych?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przyczyny szukałbym raczej w samej nawigacji lub w jej podłączeniu. Bose nie ma tutaj nic do rzeczy. W jaki sposób podłączyłeś nawigację?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
RNS-E podłączyłem za pomocą gotowego adaptera ISO-QUADLOCK (kupiony w firmie carsystems).
Męczy mnie jeszcze sposób podłączenia wzmacniacza Bose (czy mógłbyś zerknąć na zdjęcie wtyczki i powiedzieć czy jest wszystko OK, wcześniej w samochodzie był zainstalowany ) chodzi o nieścisłości względem opisu z ELSY czyli nieobsadzonego pinu 15 w mojej instalacji oraz dołożonego pinu 24.










Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z Wtykiem jest wszystko OK. Pin 24 jest wolny a 15 na swoim miejscu. Liczysz w złej kolejności piny. Jak pisałem wzmacniacza nie czepiałbym się ponieważ on nie ma możliwości samoregulacji wzmocnienia.
Skup się lepiej na podłączeniu nawigacji. To, że kupiłeś gotowy adapter nie znaczy że ktoś nie popełnił błędu przy jego składaniu.

Wystawiono 1 piw(a):
lucasek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok w takim razie w weekend wezmę się za sprawdzanie połączeń adaptera i zobaczymy czy uda się coś znaleźć.
Teraz już wiem co mnie w błąd wprowadziło odnośnie liczenia pinów :oops: - Dzięki za uświadomienie :mrgreen:
Mógłbym Cię jeszcze podpytać odnośnie regulacji głośności sygnału przychodzącego połączenia oraz głośności rozmowy (w momencie odebrania rozmowy jest zadana określona głośność - zbyt duża, a po przyciszeniu pokrętłem do minimum i tak jest za głośno).
Czy da się coś zrobić z dźwiękiem sygnalizującym sparowanie telefonu z BT - z tym „huknięciem” w momencie gdy przekręcę kluczyk i BT się połączy z telefonem?

Czy w adaptacjach oprócz kanału 123 oraz 128 coś jeszcze można poprawić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrób fotkę tego adaptera w miarę dokładną aby było widać połączenia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdziłem miernikiem przejścia każdego przewodu z kostek ORI instalacji do poszczególnych złącz adaptera Quadlocka i tak:

Kostka czarna 8 pin (radio connector III)
PIN1 brązowy (BOSE) – Quadlock B3 (zgodnie z opisem na RNS-E przepiąłem na pin B7)
Odnośnie przepiętego pinu B7 to sprawdzając miernikiem PIN1 w Kostce czarnej 8-pinowej przejście również występowało na pinie B2 złącza Quadlock.
W złączu Quadlock B2 fioletowy przewód z białym paskiem idzie na kostkę 20 pinową (z ORI instalacji – u mnie niewykorzystany) i łączy się w pinie 18 (kostki adaptera Quadlock z przewodem pomarańczowym), skąd następnie idzie na złącze Quadlock D12, gdzie łączy się z przewodem brązowym, a ten z kolei wraca na kostkę 8 pinową (adaptera złącza Quadlock) – pin 8.
PIN2 szaro-czarny - przewód dokładany z MK stąd inna kolorystyka (DWA) - Quadlock D14
PIN3 zielono-niebieski (K-line) – Quadlock B5
PIN7 czerwono-niebieski (zasilanie (+) - KL. 30) - Quadlock D15
PIN8 brązowy (masa zasilania – KL. 31) - Quadlock D12

Kostka 10 pin czerwona ( radio connector IV)
PIN1 szary (sygnał wyciszenie z modułu telefonicznego) – Quadlock D14 (w złączu adaptera Quadlock Pin D14 się rozgałęzia i wraca się na czarną kostkę 8 pinową PIN2 sygnał DWA
Mikrofon BT podłączony jest bezpośrednio z wiązki BT, a przewody z ORI kostki idące do lampki podsufitki są niewykorzystane.

Kostka 20 pin czarna (radio connector I)
PIN 1 zielony (sygnał tył lewy) – Quadlock C5
PIN 2 biały (sygnał tył prawy) – Quadlock C11
PIN 3 brązowy (masa wyjść linowych) – Quadlock C8
PIN 4 szary (sygnał przód lewy) - Quadlock C3
PIN 5 żółty (sygnał przód prawy) – Quadlock C9
PIN 6 biały (wzbudzenie wzmacniacza (+12V) - Quadlock D13
PIN 7 pomarańczowo-purpurowy (CAN High) – Quadlock D9
PIN 12 pomarańczowy/brązowy (CAN Low) – Quadlock D10

Starałem się opisać wszystko szczegółowo i jak najmniej chaotycznie więc mam nadzieję że niczego nie pominąłem i że powyższe info okażą się tym czego oczekujesz aby pomóc w rozwiązaniu problemu ;)












Postaw piwo autorowi tego posta
 
Spróbuj odpiąć CAN od nawigacji i sprawdź efekt.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa