[A6 c4 2.8 97rok] problem zacinajacych się prawych drzwi
Witam serdecznie
No i znowu pojawiły sie mrozy i zaczyna sie mój odwieczny problemik z przednimi drzwiami od pasazera. Otóż w czym rzecz:
Jak tylko zrobi sie troszke zimnej ( np tak jak dzis było u mnie w radomiu - kolo -6C) prawe przednie drzwi nie daja sie otworzyc od zewnatrz. Trzeba otwierac je od wewnatrz. Problem mija jak temperatura podskoczy:)
W lecie rozebrane były całe drzwi , przesmarowane i powiem szczerze, ze myslałem o problemie w czasie przeszłym a tu takie cos......
jesli ktos ma jakies pomysły proszę pisac
pozdrawiam
aaaaaa i jeszcze jedna rzecz:
kodował ktoś pilota ( nie kluczyk-scyzoryk) samego pilota do A6 C4 ? po wymianie aku?
Ostatnio zmieniony przez wojtas255 Sob 12 Gru, 2009 18:18, w całości zmieniany 1 raz
Re: [A6 c4 2.8 97rok] problem zacinajacych się prawych drzwi
| wojtas255 napisał/a: |
Witam serdecznie
No i znowu pojawiły sie mrozy i zaczyna sie mój odwieczny problemik z przednimi drzwiami od pasazera. Otóż w czym rzecz:
Jak tylko zrobi sie troszke zimnej ( np tak jak dzis było u mnie w radomiu - kolo -6C) prawe przednie drzwi nie daja sie otworzyc od zewnatrz. Trzeba otwierac je od wewnatrz. Problem mija jak temperatura podskoczy:)
W lecie rozebrane były całe drzwi , przesmarowane i powiem szczerze, ze myslałem o problemie w czasie przeszłym a tu takie cos......
jesli ktos ma jakies pomysły proszę pisac
pozdrawiam
aaaaaa i jeszcze jedna rzecz:
kodował ktoś pilota ( nie kluczyk-scyzoryk) samego pilota do A6 C4 ? po wymianie aku? |
Ciekawa sprawa z tymi drzwiami. Szczególnie jeżeli kołek podnosi się do góry. Będziesz musiał zdemontować tapicerkę i sprawdzić czy cięgno klamki nie jest przestawione (rozregulowane)
Jeżeli kołek nie podnosi sie do końca, to sprawdź siłownik c.z.
Pilota programuje się w bardzo prosty sposób. Jednym kluczem załączasz zapłon, drugim z funkcją pilota zamykasz drzwi po stronie np kierowcy i naciskasz na klawisz otwórz w pilocie.
P.S.
PW przychodzi z lekkim opóźnieniem.
pzdr
Re: [A6 c4 2.8 97rok] problem zacinajacych się prawych drzwi
| Adi202 napisał/a: |
| wojtas255 napisał/a: | Witam serdecznie
No i znowu pojawiły sie mrozy i zaczyna sie mój odwieczny problemik z przednimi drzwiami od pasazera. Otóż w czym rzecz:
Jak tylko zrobi sie troszke zimnej ( np tak jak dzis było u mnie w radomiu - kolo -6C) prawe przednie drzwi nie daja sie otworzyc od zewnatrz. Trzeba otwierac je od wewnatrz. Problem mija jak temperatura podskoczy:)
W lecie rozebrane były całe drzwi , przesmarowane i powiem szczerze, ze myslałem o problemie w czasie przeszłym a tu takie cos......
jesli ktos ma jakies pomysły proszę pisac
pozdrawiam
aaaaaa i jeszcze jedna rzecz:
kodował ktoś pilota ( nie kluczyk-scyzoryk) samego pilota do A6 C4 ? po wymianie aku? |
Ciekawa sprawa z tymi drzwiami. Szczególnie jeżeli kołek podnosi się do góry. Będziesz musiał zdemontować tapicerkę i sprawdzić czy cięgno klamki nie jest przestawione (rozregulowane)
Jeżeli kołek nie podnosi sie do końca, to sprawdź siłownik c.z.
Pilota programuje się w bardzo prosty sposób. Jednym kluczem załączasz zapłon, drugim z funkcją pilota zamykasz drzwi po stronie np kierowcy i naciskasz na klawisz otwórz w pilocie.
P.S.
PW przychodzi z lekkim opóźnieniem.
pzdr |
Taak bede musiałó zrobic
kołek idzie do góry bez zadnych oporów
Dam znac jak cos bede juz wiedział
thx za odpowiedzi
A z tym kluczykiem to myślałem że to oryginał bo na tylnej sciance pilota była ta "wrona" z symbolu Bundestagu i takie skojarzenie .....
CZyli do jakiegoś zakładziku co zakłada alarmy muszę się udac
Re: [A6 c4 2.8 97rok] problem zacinajacych się prawych drzwi
| wojtas255 napisał/a: |
A z tym kluczykiem to myślałem że to oryginał bo na tylnej sciance pilota była ta "wrona" z symbolu Bundestagu i takie skojarzenie ..... |
To jakaś nowość. Homologacja na zwykłym kluczyku?
no własie - tez mnie to zdziwiło....
Ale pewnie cosik tm było zakombinowane bo te roczniki miałły chyba juz te pilociki-scyzoryki a w najgorszym wypadku sterowane podczerwienia ..... Ano takie zycie...
A zastanawiam sie nad jednym : czy mozna by było dorobic do mego autka taki scyzoryk?
Ostatnio zmieniony przez wojtas255 Nie 13 Gru, 2009 10:31, w całości zmieniany 1 raz
| wojtas255 napisał/a: |
| A zastanawiam sie nad jednym : czy mozna by było dorobic do mego autka taki scyzoryk? |
z tego co wiem to można musiałbyś tylko zakodować scyzoryka
| Pasiak napisał/a: |
| wojtas255 napisał/a: | | A zastanawiam sie nad jednym : czy mozna by było dorobic do mego autka taki scyzoryk? | z tego co wiem to można musiałbyś tylko zakodować scyzoryka |
A duzo z tym roboty? Bo jesli nie jest to jakies ogromne przedsiewziecie , to z chęcia bym cosik takiego zrobił sobie .... Tylko sęk w tym, ze nie wiem co i jak..... Nie mam programowanego kluczyka jak to jest w przypadku nowszych modeli.....
| wojtas255 napisał/a: |
| Pasiak napisał/a: | | wojtas255 napisał/a: | | A zastanawiam sie nad jednym : czy mozna by było dorobic do mego autka taki scyzoryk? | z tego co wiem to można musiałbyś tylko zakodować scyzoryka |
A duzo z tym roboty? Bo jesli nie jest to jakies ogromne przedsiewziecie , to z chęcia bym cosik takiego zrobił sobie .... Tylko sęk w tym, ze nie wiem co i jak..... Nie mam programowanego kluczyka jak to jest w przypadku nowszych modeli..... |
musimy poczekać na opinie naszego EKSPERTA Adi202
Kluczyki tzw scyzoryk były na wyposażeniu w modelach C5. W modelach C4 1997r i na początku produkcji C5 montowane były kluczyki z pilotem na fale radiowe, lecz miały one kształt normalnego klucza dokładnie taki jak na obrazku
Aby dorobić sobie taki kluczyk scyzoryk - chodzi oczywiście o kombinację na oryginalnych podzespołach potrzeba kluczyk z funkcją pilota oraz pompkę centralnego zamka z odbiornikiem fal radiowych. Reszta jak fiolka immo czy grot, to szczegół.
pzdr