 |
|
[A4 B6] Multitronic nie reaguje na pedał gazu |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Pią 17 Lut, 2012 20:17 [A4 B6] Multitronic nie reaguje na pedał gazu
|
|
|
Audi A4 B6 2.5TDI bfc, 2003r, 160000km.
Komputer wyrzucał dwa błedy 17134 i 18149 związane z Multitronikiem. Komputer został zregenerowany i błedy nie powracają lecz na biegu P i N auto nie reaguje na pedał gazu (przed i po naprawie). Jak pochodzi z 5 sek i jeszcze raz mu dam gaz do dechy to maksymalnie wzrosną do 1200rpm. Na biegach R i D autem strasznie szarpie. Podbija go do 1500rpm i rusza i puszcza. Dość mocno nim szarpie (silnik cały chodzi pod maską i widać jak koło się przesuwa w przód i tył). Olej został wymienony na właściwy do Multi (100% dobry) i weszło go 4.6L dokładnie. Wcześniej był czerwony a teraz wlałem taki bezbarwny. Jak przednie koła były w powietrzu i wrzuciłem mu D to po 2sek zaczeły się dopiero kręcic i po kolejnych 2sek stały już w miejscu. A mówiąc dokładnie to jak stał w powietrzu to było słychać jak by coś tak się załączało (nie przyjemny dzwięk). Takie chrobotanie. Podłączyłem go do VAG-com i mam wszystkie bloki pomiarowe. Na co zwrócić uwagę ? Czym może być spowodowane moje problemy ze skrzynią ?
Dzięki |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 18 Lut, 2012 02:40 Re: [A4 B6] Multitronic nie reaguje na pedał gazu
|
|
|
| damianz11 napisał/a: | Audi A4 B6 2.5TDI bfc, 2003r, 160000km.
Komputer wyrzucał dwa błedy 17134 i 18149 związane z Multitronikiem. Komputer został zregenerowany i błedy nie powracają lecz na biegu P i N auto nie reaguje na pedał gazu (przed i po naprawie). Jak pochodzi z 5 sek i jeszcze raz mu dam gaz do dechy to maksymalnie wzrosną do 1200rpm. Na biegach R i D autem strasznie szarpie. Podbija go do 1500rpm i rusza i puszcza. Dość mocno nim szarpie (silnik cały chodzi pod maską i widać jak koło się przesuwa w przód i tył). Olej został wymienony na właściwy do Multi (100% dobry) i weszło go 4.6L dokładnie. Wcześniej był czerwony a teraz wlałem taki bezbarwny. Jak przednie koła były w powietrzu i wrzuciłem mu D to po 2sek zaczeły się dopiero kręcic i po kolejnych 2sek stały już w miejscu. A mówiąc dokładnie to jak stał w powietrzu to było słychać jak by coś tak się załączało (nie przyjemny dzwięk). Takie chrobotanie. Podłączyłem go do VAG-com i mam wszystkie bloki pomiarowe. Na co zwrócić uwagę ? Czym może być spowodowane moje problemy ze skrzynią ?
Dzięki |
Jeden chaos. Opisz dokładnie co regenerowałeś, jakie koło się przesuwa. Z tego co zrozumiałem auto reaguje na pedał gazu bo obroty wzrastają. Napisz wszystko tak aby było łatwiej zrozumieć o co kaman. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 18 Lut, 2012 13:53
|
|
|
A więc,
Na biegach N i P jak dodam gazu auto generalnie nie reaguje (max jaki można osiągnąć to 1200rpm, ale to już po bólach) zaś na biegach D i R pedał już jakoś tam działa lecz też bardzo ospale i auto skacze jak kangur. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 19 Lut, 2012 01:10
|
|
|
W sterowniku silnika sa jakies błedy? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 19 Lut, 2012 17:43
|
|
|
Też nic. Skrzynia i silnik są czyste od błędów. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012 00:49
|
|
|
Sądzę, że będzie to problem mechaniczny skrzyni. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 21 Lut, 2012 19:41
|
|
|
Tez tak mysle, dlatego kupie druga z gwarancja i nie bede się bawić w regerancje starej.
Tak wql to już auto odzyskało gaz, ale wyskoczył bład 18149 (za wysokie cisnienie oleju).
Dzieki |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 06 Mar, 2012 23:35
|
|
|
Mo brat ma identyczne autko jak ty (A4 2,5 tdi 163km 2002r) i też ma w multi problem tego typu, że auto wolne od błędów, ale gdy jedzie i da obroty od ok 1200rpm do 1500rpm to tak jakby szarpie tzn ma 1200rpm i nie rusza pedalem i jedzie tam załóżmy 80km/h i nagle obroty podskoczą do 1250rpm i spadną do 1200rpm, a czuć to tak jakby jechał stałą prędkością i nagle wcisnął ktoś sprzęgło i puścił i trwa to ok 1s i tak z częstotliwością co ok 3 sekundy takie szkubnięcie. Gdy da się gaz w deskę to idzie płynnie. Takie szarpnięcia tylko są przy obrotach od 1200-1500rpm. Przebieg licznikowy 150tys, wałki wymienione (rzeczywisty pewnie grubo ponad 250tys) |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Skrzynie automatyczne |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |