Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
A6 C5 - świszczący wentylator klimy
Dobija mnie głos jaki wydobywa się podczas pracy owego wentylatora. Wyciągnąłem go, przedmuchałem i zalałem smarowidłem ale niestety nie pomogło. Czy jest to usterka która zdarza się częściej i może wiecie co może w tym wentylku siedzieć? Nie wiem czy muszę zakupić nowy/używany czy może uda się to naprawić.
Panewki zatarte?
Czy to się naprawia czy już wentylator do wymiany? Druga sprawa czy stało by się coś gdybym go wypiął? Do momentu zakupu/wymiany - tak głośno myślę. Logika podpowiada że działa on jak działa AC. A tu się zdziwiłem bo włącza się on nawet jak klima nie działa... Dlatego pytam.
Przy obecnie panujących temperaturach nic się nie stanie jak go odłaczysz. Ja bym go jednak zostawił.
Zatem idzie to jakoś naprawić czy już zakup? Doradzisz mi Kolego jakąś firmę? Może masz na stanie coś takiego?
Kup nowy niekoniecznie oryginalny.
Od Ciebie nie zakupię?
Ja nie prowadzę handlu tylko usługi - naprawy. Jeżeli potrzebuję nową część, to wykonuję telefon do przyjaciela i w ten sam ewentualnie na drugi dzień to mam.
Wszystko jasne. No to dziękuję za poradę - skorzystam i dam znać co z tego wyszło
[ Dodano: Pią 30 Lis, 2012 09:18 ]
A więc tak. Z ciekawości rozebrałem mój wentylator (nie można od razu dawać za wygraną:) ) ale jak zobaczyłem co się w środku dzieje to...
...to na tym skończyło się to moje nie dawanie za wygraną
Szczotki miały po dwa milimetry. Komutator wyglądał jak zgryz wielbłąda. A łożyska przestały się tak nazywać. Zatem decyzja o zakupie nowego zapadła zgodnie z resztą z radą Adiego. Zadzwoniłem do sklepu i był chiński chinol za 140 zł i niemiecki chinol za 250 zł (FEBI). Wybrałem FEBI. Założyłem wczoraj w nocy i lata aż miło. Jedyne co to przy gaszeniu auta słychać jego trochę głośniejszą pracę. Ale skoro był 4 razy tańszy niż w ASO to nie przeszkadza mi lekko głośniejsza praca. Nie jest to uciążliwe. Wiele osób narzeka na drgania auta od chińskich zamienników - mi się upiekło. Polecam FEBI z całego serca.
Pozdrowienia dla wszystkich z ATT!
[ Dodano: Pią 30 Lis, 2012 09:18 ]
A więc tak. Z ciekawości rozebrałem mój wentylator (nie można od razu dawać za wygraną:) ) ale jak zobaczyłem co się w środku dzieje to...
...to na tym skończyło się to moje nie dawanie za wygraną
Szczotki miały po dwa milimetry. Komutator wyglądał jak zgryz wielbłąda. A łożyska przestały się tak nazywać. Zatem decyzja o zakupie nowego zapadła zgodnie z resztą z radą Adiego. Zadzwoniłem do sklepu i był chiński chinol za 140 zł i niemiecki chinol za 250 zł (FEBI). Wybrałem FEBI. Założyłem wczoraj w nocy i lata aż miło. Jedyne co to przy gaszeniu auta słychać jego trochę głośniejszą pracę. Ale skoro był 4 razy tańszy niż w ASO to nie przeszkadza mi lekko głośniejsza praca. Nie jest to uciążliwe. Wiele osób narzeka na drgania auta od chińskich zamienników - mi się upiekło. Polecam FEBI z całego serca.
Pozdrowienia dla wszystkich z ATT!
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych