Pozostałe tematy » 100 C4 2.0E nie działa licznik kilometrów
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 100 C4 2.0E nie działa licznik kilometrów
Jak w temacie nie działają obydwa liczniki kilometrów. Prędkościomierz działa ale poniżej 20 km/h buja się wskazówka. Macie jakiś pomysł być może poprzedni właściciel coś gmyrał (może cofał).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kilometrów nie nabija Ci wcale czy np. po dłuższej jeździe lub nagrzaniu wnętrza zaczyna działać :?: Pytam, bo dosyć częstą bolączką w naszych audicach są zimne luty- w tym przypadku po nagrzaniu powinno działać jak należy lub chociaż częściowo. Jeżeli problem tkwi w samych kilometrach to winowajcą może być zębatka z tworzywa sztucznego, która u niektórych się zużywa (u mnie nabiła ponad 550 000km i ma się dobrze :mrgreen: )
Zacznij od wyjęcia zegarów i oględzin płyty licznika pod kątem zimnych lutów (ich powierzchnia może być matowa, mogą nie przylegać do płyty), sprawdź czy druty łączące licznik z płytą są proste, a ich gniazda całe i dobrze przylutowane.
Pozdrawiam ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W ogóle nie działają.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zatem wyciągnij zegary, zdemontuj z płyty licznik, zrób to o czym pisałem wyżej (fotki zawsze mogą rzucić trochę światłą na sprawę ;) )... jeżeli prędkościomierz działa to sądzę, że będziesz musiał przelutować płytkę przy liczniku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok a robił ktoś może instrukcję foto jak wyciągnąć zegary? ewentualnie gdzie są śrubki?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
cukier napisał/a:
Ok a robił ktoś może instrukcję foto jak wyciągnąć zegary? ewentualnie gdzie są śrubki?
może to ułatwi Ci sprawe ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lub wersja słowna :)
Nie wiem jak bardzo różni się C4 od C3, ale na pewno różnice nie są wielkie, zatem:
-demontujesz dolną listwę maskującą licznik(jak przyjrzysz się jej od dołu to zobaczysz śrubki-w cygarze są 3)
-powinieneś zdemontować górną osłonę pająka (dwie śrubki w dolnej obudowie)
-po wykonaniu tych czynności powinny Ci się ukazać śruby za pomocą których przymocowany jest licznik- naturalnie odkręcasz je :D
-następnie, aby uwolnić licznik od przewodów musisz na środku wtyczek podważyć blokadę wtyczki - ja to płaskim wkrętakiem podważam po czym wtyczki wychodzą bez oporów
- ostatnim krokiem jest wyjęcie licznika no i w Twoim przypadku dalszy demontaż :)
W razie czego pisz... mogę podrzucić pare fotek ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gwidi napisał/a:
lub wersja słowna :)
Nie wiem jak bardzo różni się C4 od C3, ale na pewno różnice nie są wielkie, zatem:
-demontujesz dolną listwę maskującą licznik(jak przyjrzysz się jej od dołu to zobaczysz śrubki-w cygarze są 3)
-powinieneś zdemontować górną osłonę pająka (dwie śrubki w dolnej obudowie)
-po wykonaniu tych czynności powinny Ci się ukazać śruby za pomocą których przymocowany jest licznik- naturalnie odkręcasz je :D
-następnie, aby uwolnić licznik od przewodów musisz na środku wtyczek podważyć blokadę wtyczki - ja to płaskim wkrętakiem podważam po czym wtyczki wychodzą bez oporów
- ostatnim krokiem jest wyjęcie licznika no i w Twoim przypadku dalszy demontaż :)
W razie czego pisz... mogę podrzucić pare fotek ;)

Wszystko się zgadza, tylko zamieniłeś kolejność czynności. Najpierw odkręca się osłonę kolumny kierownicy (jest trochę inna niż w C3), a potem parapet. Przykręcony jest od spodu dwoma śrubami. Otwory są po bokach osłony kolumny kierownicy. Po odkręceniu trzeba wyciągnąć lewą część parapetu z konsoli i pociągnąć całość w lewo. Reszta jest identyczna jak w C3.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok popróbuje ;-) Jak coś to będę pisał. ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zatem działaj... no i czekamy na wieści :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A tak z innej beczki ile oleju wchodzi do 2.0 dohc 16v 140km ? bo jutro jadę po dobroci dla mojego audi :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Domyślam się, że Twoje pierścienie mają silnik ACE czyli 4-ro cylindrowy... a co za tym idzie max 3 litry oleju ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Okejos dzięki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gwidi napisał/a:
Domyślam się, że Twoje pierścienie mają silnik ACE czyli 4-ro cylindrowy... a co za tym idzie max 3 litry oleju ;)

A nie więcej? Sądzę, że lepiej kupić 4L

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:

A nie więcej? Sądzę, że lepiej kupić 4L

Gdzieś kiedyś wyczytałem, że do 4-ro cylindrowych silników audi wchodziły 3litry... oczywiście mogę się mylić, a dwa - tak jak napisałeś raczej nigdy się nie powinno kupować oleju na styk, bo niekiedy coś trza dolać ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa