 |
|
Brak mocy silnika, układ zasilania? |
| Autor |
Wiadomość |
Jack85

Model: B6
Silnik: AWX
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 14 Sie 2012 Wszystkie posty: 4
     
Skąd: W-wa, Płońsk, Płock
|
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012 22:32 Brak mocy silnika, układ zasilania?
|
|
|
Witam.
Mam problem ze swoją audi a4 B6 2001r 1.9 TDI 130KM. Otóż po odpaleniu silnika auto pracuje normalnie( odpala bez problemu),po włączeniu 1ki i w normalny sposób dodaniu gazu silnik zaczyna się dusić i gaśnie. Gdy mocniej nacisnę gaz (2500-3000 obr/min) rusza z wielkim trudem, następnie wrzucam 2kę i podobna sytuacja. Jakiś miesiąc temu miałem podobny problem. Mechanik wymienił przewód gumowy od turbosprężarki do intercolera bo był pęknięty, zregenerował pompę średniego ciśnienia (tą podwójnego działania, która zasila pompowtryskiwacze a z drugiej strony wspomaga układ serwa). Po wymianie przewodu i naprawie pompy silnik pracował idealnie kilka dni po czym od czasu do czasu miał tzw "dziury w mocy". Obiawiało się to tym, że silnik miał ciężką pracę w zakresie obrotów takim zanim się właczy turbo. Wcześniej nie było tego. Sytuacja powtarzała się coraz częściej, pomyślałem wtedy, że może któryś z filtrów jest przytkany i wymieniłem filtr powietrza i paliwa. Prawie nic to nie dało. Aż w końcu któregoś razu silnik zaczął gasnąć podczas ruszania. Ledwo co zjechałem ze skrzyżowania itd 1,2 a on ledwo ledwo. Dokładnie jak opisałem na początku. Poza tym słychać głośną pracę silnika, a przy wyłączeniu zapłonu "zatrzęsie dość widocznie silnikiem", ża aż czuć siedząc na fotelu .Samochód był podpinany pod komputer kilka razy i nic nie wykazało. Podejrzewałem sprzęgło zanim samochód był u mechanika, EGR, przepływomierz, filtry(które wymieniłem), złe paliwo. I jeszcze jedno mnie zastanawia, jadąc przy otwartym oknie bądź dwóch czuć spaliny w samochodzie. Przed tym, jak samochód był u mechanika wspomniana pęknięta rura była tego przyczyną bowiem cząstki oleju wydobywały się przez dziurę i spadały na katalizator i tam olej odparowywał i wszystko się "pakowało" do środka. Po wymianie rury intensywność się znacznie zmniejszyła ale delikatny swąd pozostał. nawet go czuć w bagażniku. Jestem tu po raz pierwszy także proszę o wyrozumiałość, jeśli gdzieś popełniłem błąd. Jeśli ktoś się zainteresuje bardzo proszę o pomoc. Dodam, że autko serwisowo ma przejechane 155tyś ( czy licznik był cofnięty, długo by o tym pisać). Kupiłem go w marcu kiedy miał 147 tyś. Do czerwca nie było problemu a jeździłem prawie codziennie. Przed jazdą 1-3 min chodzi na biegu jałowym, o studzeniu turbo też pamiętam. Turbo było wymieniane jakiś czas temu(dokładnie nie potrafię określić ale powiedzmy ok1-3 lata temu. |
_________________ Jack |
| Ostatnio zmieniony przez Jack85 Sro 15 Sie, 2012 09:24, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 15 Sie, 2012 08:43
|
|
|
a czy kiedy auto bylo "podpinane pod komputer" to tylko sprawdzano bledy czy logi takze byly robione? |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
Jack85

Model: B6
Silnik: AWX
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 14 Sie 2012 Wszystkie posty: 4
     
Skąd: W-wa, Płońsk, Płock
|
Wysłany: Sro 15 Sie, 2012 08:58
|
|
|
Było podpinane już kilka razy i wszystko okazuje się ok. Poza tym żadna kontrolka, komputer pokładowy, nic nie wskazuje na to, że coś jest źle
[ Dodano: Sro 15 Sie, 2012 08:59 ]
Tylko błędy. |
_________________ Jack |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 15 Sie, 2012 11:35
|
|
|
W jakim stanie są pompo-wtryskiwacze? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Jack85

Model: B6
Silnik: AWX
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 14 Sie 2012 Wszystkie posty: 4
     
Skąd: W-wa, Płońsk, Płock
|
Wysłany: Sro 15 Sie, 2012 12:42
|
|
|
Ciężko mi więcej powiedzieć na temat pompo-wtryskiwaczy. Nie były wykręcane i sprawdzane.
Mechanik też nic mi nie powiedział na ich temat, że mogą być wadliwe. |
_________________ Jack |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 15 Sie, 2012 13:33
|
|
|
Pompo-wtryskiwaczy nie trzeba demontować aby sprawdzić ich stan. Pracę pompo-wtryskiwaczy można podglądnąć w kanale 023 w wartościach mierzonych. Wartości powinny być bliskie 0. Jeżeli będą większe od 30 nadają się już do wymiany lub mozna próbować je "wyprać". |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Jack85

Model: B6
Silnik: AWX
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 14 Sie 2012 Wszystkie posty: 4
     
Skąd: W-wa, Płońsk, Płock
|
Wysłany: Sro 15 Sie, 2012 14:34
|
|
|
Ok, będę miał to na uwadze. Podczas podłączenia pod komputer sprawdzę to.
[ Dodano: Sro 15 Sie, 2012 16:49 ]
Byłem teraz przejechać się na chwile( po 24godzinach odkąd zaczął się dusić i przestał jechać) , jakieś 7 km. Odpalił bez problemu i pracował w miarę. Co prawda ciężko miał ruszać ale jak ruszył to póniej już w miarę ok. Jeżdziłem na wszystkich biegach i rozpędziłem się do 100km/h. W miarę jak silnik się rozgrzał do 70 oC czułem że objawy powtórzą się. Sprawdzałem olej i jest wszystko wporzadku, ponad połowę stanu. Natomiast przy zaworze EGR czuję spaliny i to dość znacznie. Spaliny tez przedostają się do wnętrza nawet przy zamkniętych oknach( przez filtr kabinowy). I tak jakby głośno pracował ale nie znam się tak bardzo aby po pracy silnika coś wiecej wywnioskować. |
_________________ Jack |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elementy silnika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |