Układ hamulcowy » A4 B5 AJM, sterownik ABS
Odpowiedz do tematu
 
ynos napisał/a:
Ja nie wymieniałem i poprzednik też się nie chwalił, więc raczej nie ruszał ich. W miarę komfortowe, nie są twarde ale auto siedzi na nich nizej niż inne A4. Jak mogę sprawdzić jakie mam? Nazwy szukać i kolorowych kropek?

Według kodów wyposażenia powinieneś mieć w miarę sportowe (twarde gazówki). Jeżeli są jeszcze oryginały, to dobrze, ale nie wiadomo jak z ich sprawnością. Przy ESP jest to bardzo istotne. Jeżeli zacznie bujać autem przy hamowaniu lub na zakręcie czujniki mogą to odebrać jako poślizg i system będzie działać niepoprawnie. Sprawdź te amory i sprężyny. Opisz swoje spostrzeżenia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jeśli dobrze pamiętam, to z przodu są czerwone. Jutro spróbuję zobaczyć.
Na przeglądach od kilku lat, wychodzą prawie równo (w %)i oceniają, że wszystko ok z ich sprawnością.
Tylko, jeśli mi to się dzieje, to nie odczuwam, żeby auto jakoś bujało na boki ale teraz się temu bardziej przyjrzę.

Czy wydaje Ci się, że namierzenie przyczyny, pozostaje tu tylko kwestią oceny na podstawie odczuć z jazdy, również na potrzebie doświadczenia?
Czy może być coś do pomierzenia VAGiem, czy sprawdzenia jakieś elektroniki, elektryki - coś co można by jednoznacznie ocenić?

Czy czujnik ciśnienia płynu hamulcowego - to to samo co korektor siły hamowania, czujnik siły hamowania? Bo takie rzeczy znajduję i wynika, że wmontowane w pompę ABS, zakończone wtyczką 3 przewodową? No chyba, że to nie to?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ynos napisał/a:

Czy czujnik ciśnienia płynu hamulcowego - to to samo co korektor siły hamowania, czujnik siły hamowania? Bo takie rzeczy znajduję i wynika, że wmontowane w pompę ABS, zakończone wtyczką 3 przewodową? No chyba, że to nie to?

Ze względu na typ skrzyni biegów powinieneś mieć elektryczną pompę podciśnienia i ten czujnik powinien być wkręcony w tej pompie. Pompa powinna być zamocowania pod agregatem ABS.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dotarłem do ETKI online - mówisz o zaznaczonym elemencie?

Sprawdzałem ciśnienie przez VAG- ABS/wielkości mierzone/grupa 005 - i pokazuje tam od 0-70bar gdy mocno wciskam hamulec. Niestety nie mogę sprawdzić jakie ciśnienie pokazuje, gdy ABS działa (vag rozłącza się powyżej 20km/h).

Jeśli to coś może wskazywać, to gdy hamuję jednostajnie, to zawsze da się odczuć na pedale hamulca, że delikatnie on się zapada i chwilę po tym następuje zadziałanie ABS(wyraźnie słyszalna pompa). Najczęściej też od razu po tym następuje redukcja przez tiptronic.

Gdy odpiąłem czujniki ABS-oczywiście wyskoczyły kontrolki na deskę ale problemu nie było.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ynos napisał/a:
Dotarłem do ETKI online - mówisz o zaznaczonym elemencie?

Dokładnie o tym. Po odłączeniu jednego czujnika ABS i ESP się deaktywuje więc jest to właściwa reakcja.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
poczytałem, poszukałem i wygląda na to, że w moim aucie nie mam tej pompy. Obudowa jest ale nie ma pompy. Wszędzie gdzie znajduję to powinno być przy zbiorniczku od płynu wspomagania - a tam mam pustkę :shock:
Czy jakiś magik wymontował? Tak to wygląda w innych autach

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli masz automatyczną skrzynię, to pompa również powinna być. Sprawdź czy na wtyczce sterownika (pod kanapą) na pinach 22 i 24 masz przewody.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Jeżeli masz automatyczną skrzynię, to pompa również powinna być. .....

też tak mi się wydaje-tak wynika z ETKI i na innych forach też takie informacje znajduję.
A przy okazji - orientujesz się dlaczego przy Tiptronicu i Multitronicu są dodatkowo montowane te pompy elektryczne - wspomagające siłę hamowania?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W modelach z automatem wszystko żyje swoim życiem. Podciśnienie ma być niezależne od pracy silnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Jeżeli masz automatyczną skrzynię, to pompa również powinna być. Sprawdź czy na wtyczce sterownika (pod kanapą) na pinach 22 i 24 masz przewody.

1. Sprawdziłem i w gnieździe są piny na 22, 23(pusty) i 24 jest.
2. Nawiązując do obrazka z Etki, z którego wynika, że powinienem mieć elektryczny pompę wspomagania hamowania, przy zbiorniczku na wspomaganie kierownicy, to na zdjęciu widać, że jej nie ma.

3. jest natomiast pod pompą ABS-hydrauliczna z silnikiem elektrycznym. Dochodzą do niej 2 kable zasilające i wchodzą w nią od dołu.

...wiec może w moim aucie jest właśnie taka pompa, a nie ta obok zbiorniczka wspomagania? Tylko póki co nie widzę żadnych dodatkowych kabli prócz zasilających.
I ewentualnie jak mogę sprawdzić jej działanie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jaki kolor przewodu idzie na ten pin 24?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
24- czarno - czerwony
22- biało - czerwony
Oba dochodzą do hydrauliczno-elektrycznej pompy wspomagania hamowania i po przekręceniu stacyjki mam tam 11V.
Ładowanie akumulatora jest na13,7;akumulator nowy miesiąc temu.
Gdy wyłączyłem zasilanie tej pompy (znaczek ESP na desce się pojawił), a moja usterka nadal występuje. Więc chyba ta pompa nie robi tego? Chyba, że ona może być zapowietrzona, albo mimo wyłączenia zasilania daje sygnał zwroty do sterownika - bo jest tam jeszcze jedna wtyczka z 3 żyłami, ale na razie nie mam szans jej odłączyć.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ynos napisał/a:
bo jest tam jeszcze jedna wtyczka z 3 żyłami, ale na razie nie mam szans jej odłączyć.

Jeżeli przy tej wtyczce są przewody o kolorach czerwony, żółty z zielonym indexem oraz żółty z czarnym indexem, to jest to wiązka od czujnika ciśnienia układu hamulcowego. Układ hamulcowy masz wzmacniany hydraulicznie, a nie jak sądziłem wcześniej pneumatycznie. Wszystko by się zgadzało ponieważ przy rozwiązaniu pneumatycznym musiałbyś mieć to wpisane w tabeli wyposażenia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam ten czujnik i wypiąłem z niego wtyczkę. Kontrolki ABS i ESP wyskoczyły, system został wyłączony i znowu problemu nie ma(bo nie ma abs i esp).Na vagu oczywiscie błąd w obwodzie czujnika ciśnienia hamulców

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mógłbyś spróbować w miejsce taj pompy hydraulicznej wpiąć żarówkę 21W i zobaczyć jak się zachowa ABS przy hamowaniu. Sterownik nie powinien widzieć błędów przy załączeniu zapłonu, bo będzie widzieć oporność żarówki.
Musiałbym dokopać się do tabeli kodowań i porównać czy Twój sterownik jest właściwie zakodowany. Na razie nic innego nie przychodzi mi do głowy, ale to tylko kwestia czasu.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa