Układ hamulcowy » [v8 D11] abs przód się włącza przy skręcie
Odpowiedz do tematu
 [v8 D11] abs przód się włącza przy skręcie
hejka wszystkim :)

od dłuższego czasu mam że ABS mi sie włącza przy ostrym skręcie w którą kolwiek strone przy niskich prędkościach. naprzykład jak parkuje to się dohamywuje w skręcie i wtedy mi sie mocno włącza ABS i jest to tak jak bym jechał po lodzie :(
cio to może być ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [v8 D11] abs przód się włącza przy skręcie
jimv8 napisał/a:
hejka wszystkim :)

od dłuższego czasu mam że ABS mi sie włącza przy ostrym skręcie w którą kolwiek strone przy niskich prędkościach. naprzykład jak parkuje to się dohamywuje w skręcie i wtedy mi sie mocno włącza ABS i jest to tak jak bym jechał po lodzie :(
cio to może być ??

Sterownik ABS wyłapuje różnicę w prędkości obrotowej kół i sądzi że wpadłeś w poślizg - stąd ta reakcja.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
okej adi...no ale cos tu nie gra tak?? wielokrotnie bym walnął w ściane lub co kolwiek innego przedemną.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
okej adi...no ale cos tu nie gra tak?? wielokrotnie bym walnął w ściane lub co kolwiek innego przedemną.

Chcesz w takim razie powiedzieć, że przy małych prędkościach nie hamuje?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
przy małych prędkościach i skręconych kołach przednich działa hamulec tak jak bym jechał po piastku, włącza się niepotrzebnie ABS i wydłuża tym droge hamowania na asfalcie. pedał w tym momencie jest twardy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
przy małych prędkościach i skręconych kołach przednich działa hamulec tak jak bym jechał po piastku, włącza się niepotrzebnie ABS i wydłuża tym droge hamowania na asfalcie. pedał w tym momencie jest twardy.

To zmienia postać rzeczy. Sprawdź okablowanie czujników, ich odległość od wieńca i czy nie ma zbrudzeń.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa