A6 c4 2.8 v6 tarcie przy skrecaniu
Witam
no i znowu cosik mi wyskoczylło w moim autku
otóż :
podczas wykonywania obrotu kierownica w pewnym miomencie słysze delikatne tarcie z okolic kolumny kierownicy ( tam gdzie sa przełaczniki wycieraczek itd ..... dzwiek ten przypomina obcieranie metalu o metal, taki chrobot, i trwa przez jakies 2-3 stopnie ) podczas obrotu)
dodam że dzwiek ten jest bardziej wyrazisty jest przy kierownicy maxymalnie przyciagnietej ku sobie .....
jak zdjałem sobie te plastikowa osłonke z kierownicy to dzwiek ewidentnie pochodzi z okolic mechanizmu regulacji - niestety nie wiem jak to jest ulozyskowane wszystko, .... co tam moglo sie popsiuc ....
na moje chłoppskie oko wyglada to tak jakby jakis wałek w pewnym miejscu byl lekko krzywy i podczas obrotu tarł o cos .....
Spotkał sie ktoś z czyms takim ?
Re: A6 c4 2.8 v6 tarcie przy skrecaniu
| wojtas255 napisał/a: |
Spotkał sie ktoś z czyms takim ? |
Ja się spotkałem 2x. W mojej eSce i w Audi 100. Zdemontować regulację kolumny i położyć na nowo dawkę świeżego smaru.
Dodam że smar który stosują ASO to smar molibdenowy. Sam smarowałem w poprzedniej A3. Nie wiem dlaczego akurat ten ale dowiedziałem się że takiego używa fabryka to taki zakupiłem. Mam tego dużą puszkę. Nie w każdym sklepie taki smar jest. W ASO jak dzwoniłem żeby zakupić ten smar to ilość wystarczająca na to miejsce o którym piszemy kosztowała 140 zł i oczywiście jest informacja że jest to smar ale nie pisze jaki
Ale się dowiedziałem że jest to właśnie ten o dziwnej nazwie molibdenowy. Puszkę 500g kupiłem za 25 zł. Zrobiłem robotę i jeszcze mi zostało

Ostatnio zmieniony przez eleszet Wto 01 Lip, 2014 10:51, w całości zmieniany 1 raz
Na tej regulacji nie ma aż tak dużych obciążeń aby stosować smar molibdenowy. Oryginalnie jest tam smar litowy i taki tez można zastosować.
Mój kuzyn ma kolegę który pracuje w Niemczech w ASO i dowiedziałem się przez niego właśnie że jest to smar molibdenowy. Może w Niemcach stosują inny.
| Audi202 napisał/a: |
Mój kuzyn ma kolegę który pracuje w Niemczech w ASO i dowiedziałem się przez niego właśnie że jest to smar molibdenowy. Może w Niemcach stosują inny. |
Smar molibdenowy stosuje się np w przegubach. Na układzie kierowniczym chyba nie
ok , jutro popytam w sklepach i bede działał
thx for all:)
Smar molibdenowy stosuje sie w przeglubach tak jak pisze adi apropo niemiec i ich zdolnosci to o

ni nawet potrafia gwozdzia wbic oddwrotnie tak ze nie zawsze ich warto sluchac
| Cytat: |
| potrafia gwozdzia wbic oddwrotnie |
He he no to widzicie
W każdym razie ja zastosowałem molibdenowy i było OK. Czy mam Was rozumieć że zastosowanie molibdenowego może skutkować w dalszej eksploatacji czymś złym? Bo wierzyć mi się nie chce. Po prostu molibdenowy to nie potrzebnie za wytrzymały? (sorry że tak drążę ale skoro dyskusja się tak potoczyła to już dopytuję
)