 |
|
Audi A3 2005 - problem z odpalaniem na zimnym silniku |
| Autor |
Wiadomość |
pablo7no

Model: A3
Silnik: 1.9 TDI
Zasilanie: ON
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 34 Dołączył: 10 Sty 2014 Wszystkie posty: 6
     
Skąd: Gorlice
|
Wysłany: Czw 16 Sty, 2014 00:21 Audi A3 2005 - problem z odpalaniem na zimnym silniku
|
|
|
Od jakiegoś czasu mam problem z odpalaniem mojego A3 kiedy silnik jest zimny. Żeby było ciekawiej problem nie przydarza się zawsze... Jeśli jeżdżę samochodem codziennie problem nie istnieje - pali od strzała. Ale wystarczy zostawić go dzień, czasem dwa na dworze przy temperaturach obecnie panujących i ma problem. Trzeba się solidnie nakręcić żeby odpalić. Myślałem, że może chodzi o dopływ paliwa - spływanie, ale mechanik raczej wykluczył tą usterkę. Samochód został sprawdzony VAGiem i nie wykazał usterek. Macie jakieś pomysły co to może być? Dodam że to silnik diesla 1.9 TDI 105 kM |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 16 Sty, 2014 08:14 Re: Audi A3 2005 - problem z odpalaniem na zimnym silniku
|
|
|
| pablo7no napisał/a: | | Od jakiegoś czasu mam problem z odpalaniem mojego A3 kiedy silnik jest zimny. Żeby było ciekawiej problem nie przydarza się zawsze... Jeśli jeżdżę samochodem codziennie problem nie istnieje - pali od strzała. Ale wystarczy zostawić go dzień, czasem dwa na dworze przy temperaturach obecnie panujących i ma problem. Trzeba się solidnie nakręcić żeby odpalić. Myślałem, że może chodzi o dopływ paliwa - spływanie, ale mechanik raczej wykluczył tą usterkę. Samochód został sprawdzony VAGiem i nie wykazał usterek. Macie jakieś pomysły co to może być? Dodam że to silnik diesla 1.9 TDI 105 kM | trzeba by sprawdzic podstawy,czyli stan akumulatora,rozrusznika i świec, a mechanik sprawdzał ciśnienie silnika? |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
pablo7no

Model: A3
Silnik: 1.9 TDI
Zasilanie: ON
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 34 Dołączył: 10 Sty 2014 Wszystkie posty: 6
     
Skąd: Gorlice
|
Wysłany: Czw 16 Sty, 2014 10:33
|
|
|
Akumulator jest ok. Z tego co mi wiadomo to nie sprawdzał. Ale jeśli ciśnienie silnika nie było by ok to czy samochód miałby problem z odpalaniem tylko po postoju ok 2 dni czy częściej? U mnie jest to jednak sporadyczny problem. Nie wiem czy to ma związek ale wczoraj podczas odpalania zapaliła mi się dosłownie na sekundę kontrolka oleju. Przy ponownej próbie odpalenia problem zniknął. |
|
|
|
|
|
 |
Łukasz83 zlw
RS6 MTM


Model: A6 C6
Silnik: 3.0 TFSI
Zasilanie: PB
Nadwozie: AVANT
Pomógł: 25 razy Wiek: 42 Dołączył: 02 Gru 2013 Wszystkie posty: 1439
     
Piwa: 66/19 Skąd: Łódzkie Bełchatów Zelów
|
Wysłany: Czw 16 Sty, 2014 10:36
|
|
|
Ja miałem podobny problem ale w 2.5 v6 TDI jak stala na mrozie duzej niz dwa dni to tez ja trzeba bylo duzej krecic jak jezdziłem co dzien było ok umnie sprawe załatwiło wymiana swiec zarowych ten twoj silink 105 koni jest juz na pompo wtryskach mogły szczelic uszczelnacze i sie tym zapowietrza sprawdz tez filtr paliwa i swiece |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 16 Sty, 2014 18:17
|
|
|
Ja sądzę, że akumulator ci już pada. To, że został sprawdzony nie eliminuje go jako problemu. Po kilkudniowej przerwie w jeździe wspomóż się dodatkowym zasilaniem z kabli. Jeżeli odpali od razu, to wymień akkumulator. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |