Elementy silnika » [A4 b5 2,4] Wibracje silnika na biegu jałowym/przerywanie
Odpowiedz do tematu
 [A4 b5 2,4] Wibracje silnika na biegu jałowym/przerywanie
Panowie mam takie objawy: trzęsie mi autem na biegu jałowym oraz podczas przyspieszania, w wyższym zakresie obrotów tego objawu nie ma. Problem występuję TYLKO na benzynie. Miałem następujące błędy. Kiedy pojeżdże na benzynie po wykasowaniu błędów VAgiem problem znika na jakies 3-4 dni a potem powraca.

dwóch gazowników powiedziało że to nie wina map gazowo/benzynowych a żaden nie jeździł autem...

błędy mi wyskakują takie:

17537 Długoterminowa adaptacja składu mieszanki 2- mieszanka bogata (rich mixture)

16514 Sonda Lambda podgrzewana 1 bank 1- obwód uszkodzony


zrobiłem logi sond i wydają się pracować w porządku
tutaj podaje link do logów:
http://vaglog.rtnet.pl/raffalino1_70252.html


już nie wiem za co się złapać, świece, przewody, cewkę, przepustnice wykluczyłem bo chyba wtedy objawy byłyby także na gazie? Dobrze rozumiem? Macie jakieś pomysły?
Jeden kolega mi uparcie pisze żęby pojechać do dobrego gazownika. Dodam że instalacja jest jeszcze na gwarancji: wtryski OMVL niebieskie, parownik ZAVOLI S, komputer Lecho SEC, wielozawór Tomasetto

Pomóżcie :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Wibracje silnika na biegu jałowym oraz przerywanie 2.4 A
paput napisał/a:

zrobiłem logi sond i wydają się pracować w porządku

Też mi sie tak wydaje. Sprawdziłeś obwód grzałki sondy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Wibracje silnika na biegu jałowym oraz przerywanie 2.4 A
Adi202 napisał/a:
paput napisał/a:

zrobiłem logi sond i wydają się pracować w porządku

Też mi sie tak wydaje. Sprawdziłeś obwód grzałki sondy?

nie sprawdzałem, to chyba tylko multimetrem nie? vag tego nie sprawdzi?
tyle ze jak grzałka byłaby uszkodzona to cały czas miałbym to na beznyznie a tu problem znika na 3-4 dni

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Wibracje silnika na biegu jałowym oraz przerywanie 2.4 A
paput napisał/a:
Adi202 napisał/a:
paput napisał/a:

zrobiłem logi sond i wydają się pracować w porządku

Też mi sie tak wydaje. Sprawdziłeś obwód grzałki sondy?

nie sprawdzałem, to chyba tylko multimetrem nie? vag tego nie sprawdzi?
tyle ze jak grzałka byłaby uszkodzona to cały czas miałbym to na beznyznie a tu problem znika na 3-4 dni

Nie musi być to błąd statyczny. Lambda w pewnym sensie działa dlatego też sądzę abyś zmierzył oporność grzałki oraz napięcie zasilające - od czegoś trzeba zacząć?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Wibracje silnika na biegu jałowym oraz przerywanie 2.4 A
Adi202 napisał/a:
paput napisał/a:
Adi202 napisał/a:
paput napisał/a:

zrobiłem logi sond i wydają się pracować w porządku

Też mi sie tak wydaje. Sprawdziłeś obwód grzałki sondy?

nie sprawdzałem, to chyba tylko multimetrem nie? vag tego nie sprawdzi?
tyle ze jak grzałka byłaby uszkodzona to cały czas miałbym to na beznyznie a tu problem znika na 3-4 dni

Nie musi być to błąd statyczny. Lambda w pewnym sensie działa dlatego też sądzę abyś zmierzył oporność grzałki oraz napięcie zasilające - od czegoś trzeba zacząć?

mógłbyś mi napisać tak na chłopski rozum jak to zrobić :-) ?

i jeszcze takie pytanko, czy może mieć wpływ na to przepustnica?

Podobno pracę grzałki można sprawdzić to na vagu chyba w blokach 040, 041, 042, vag podaje czy grzałka jest "on" czy "off".

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Wibracje silnika na biegu jałowym oraz przerywanie 2.4 A
paput napisał/a:
Adi202 napisał/a:
paput napisał/a:
Adi202 napisał/a:
paput napisał/a:

zrobiłem logi sond i wydają się pracować w porządku

Też mi sie tak wydaje. Sprawdziłeś obwód grzałki sondy?

nie sprawdzałem, to chyba tylko multimetrem nie? vag tego nie sprawdzi?
tyle ze jak grzałka byłaby uszkodzona to cały czas miałbym to na beznyznie a tu problem znika na 3-4 dni

Nie musi być to błąd statyczny. Lambda w pewnym sensie działa dlatego też sądzę abyś zmierzył oporność grzałki oraz napięcie zasilające - od czegoś trzeba zacząć?

mógłbyś mi napisać tak na chłopski rozum jak to zrobić :-) ?

i jeszcze takie pytanko, czy może mieć wpływ na to przepustnica?

Podobno pracę grzałki można sprawdzić to na vagu chyba w blokach 040, 041, 042, vag podaje czy grzałka jest "on" czy "off".

Grupa 30 nastaw podstawowych bloki 1 i 3 powinieneś mieć w polu 11. Lub pomiar miernikiem piny 1 i 2 oporność od 2 do 15Ohm. Tak samo pomiar napięcia około 12V.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A może to jest wina grzałki sondy? Możliwe to jest żeby auto jedynie na beznynie chodziło źle poprzez wadliwe działanie grzałki sondy? Cały czas wyskakuje mi błąd


16514 Sonda Lambda podgrzewana 1 bank 1- obwód uszkodzony

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pisałem Ci abyś sprawdził podgrzewanie sondy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Pisałem Ci abyś sprawdził podgrzewanie sondy.
Jutro dopiero zaopatrzę się w multimetr i zmierzę oporność

[ Dodano: Pią 02 Mar, 2012 17:38 ]
Zmierzyłem oporność grzałki sondy tylko żę na ciepym silniku po przejechaniu 150 km, wyszło jakieś 5.7Ohma, napięcie na grzałkę i sondę dochodzi.
Co dziwne nawet po zrobieniu dłużej trasy na gazie (dzisiaj to zaobserwowałem) czy też benzynie problem znika, ale gdy auto postoi i ostygnie znowu jest to samo

[ Dodano: Sob 03 Mar, 2012 06:48 ]
zauważyłem że mam rozcięte kable od wtyczki cewki zapłonowej, tak się gaziarze w nią wpięli, czy tak powinno być? czy to może być przyczyną problemów?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 216.73.216.241 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa