Elektryka i elektronika » A3 1.9TDI Zegary nie działaja
Odpowiedz do tematu
 
Ok. Znalazłem informację o pompce centralnego i tam zacznę szukać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli pompka nie działa, to raczej nie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: A3 1.9TDI Zegary nie działaja
Adi202 napisał/a:
edisława22 napisał/a:
Wiatm mam problem w Audi A3 z 2000R. wysiadły całkiem zegary wszystkie kontrolki jak i wskaznik paliwa no całkiem wszystko jaka moze być przyczyna ?,czy moze ktoś miał coś podobnego prosze o pomoc :-( (((

Auto możesz odpalić czy gaśnie po sekundzie?


Witam,

Pierwszy post i od razu pytanie :) Znalazłem te forum, bo szukałem informacji dotyczących mojego problemu. Ale, zeby zachowac wymaganą kulturę to przedstawię się i moje maleństwo:
Ja nazywam sie Robert, mieszkam w Siedlcach, moje auto to A3 1,9TDI ALH 2001 FL.

Wracając do problemu:
miałem (mam) te oba przypadki, tzn.:
resetujący się licznik (kilometry i godzina z datą) - pierwszego dnia
drugiego dnia - auto nie dało się uruchomić - tzn, udpalało, ale gasło po 1 sekundzie - w tym czasie nie działały zegary, ani poziom paliwa, ani temperatura, brak daty, godziny, kilometrów tylko kontrolki.
Pomocne okazało się zdjęcie klemy na około 10s.
Ale jakos nie wyobrażam, sobie żeby tak co jakis czas uruchamiac auto.
Licznik z półfisem, kluczyki bez pilota
Pomóżcie panowie, bo strach wyjeżdżać dalej wiedząc że taki cyrk może znowu się przytrafić. Na szczęście dziś wszystko ustapiło, ale wiem że to cisza przed burzą.
Z góry dziekuję za podpowiedzi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szukaj kogoś w okolicy kto mógł by wymienić mikroprocesor w zegarach. Na razie resetujesz przez odłączenie klemy, ale to do czasu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czułem że tak będzie :)
Pytanko do forumowiczów, czy ktoś jest z okolic Siedlec i podejmie sie takiej czynności?
Bo o ile z wymianą układu nie ma wiekszego problemu, to słyszałem ze go trzeba zaprogramować danymi odczytanymi ze starego układu, a tego raczej nie zrobie bo nie mam czym.

Dziękuję za informacje.

A jeszcze zapytam:
Nie wystarczy usuniecie zimnych lutów? Ewentualnie wygrzanie płyty jakimś hotairem? Konieczna wymiana układu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli z wymianą niema problemu, to proponowałbym w takim razie skontaktować się ze sprzedawcą i poprosić o wysłanie zaprogramowanego już układu za dopłatą. Sprawdź tylko jaką wersję softu masz w zegarach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A ta informację o wersji softu to znajdę na zegarach czy trzeba sie podpiać z komputerem?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na mikroprocesorze powinna być naklejka z opisem.

Wystawiono 1 piw(a):
Granth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za podpowiedź,
Wyciągnąlem, przejrzałem i poprawiłem luty na układzie. Zobaczę jak będzie. Łatwo się wyciąga ten licznik więc nie ma problemu z demontażem. Póki co, pierwsza noc i nie zresetował się, a ostatnio robił to co noc.

[ Dodano: Wto 20 Lis, 2012 00:14 ]
Tak więc pozwolę sobie na odgrzanie kotleta,
Poprawianie lutów to strata czasu, chyba kluczem do sukcesu okazała się wymiana tego "c(h)ipa" motoroli. Człowiek którego namierzyłem nie chciał się pozbywać przyjemności lutowania, ale oddał przyjemność gwarantowania jeśli coś będzie nie halo. Ok, całość 300 PLN'ów + ewentualne koszty wysyłki, czas naprawy: 5 dni (w czwartek wyjechał, w poniedziałek wrócił). Od jakiś 3 tygodni spokój nastał na tablicy z zegarami :) klucz nasadowy 10 przeniosłem do bagażnika :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: A3 1.9TDI Zegary nie działaja
Dzień dobry

mój pierwszy post, więc wypada się przedstawić. Jeżdżę Audi A3 8P z 2009 roku, diesel 1.9 TDI

I niestety dziś pojawił się problem. Podobny do tego, od którego rozpoczęła ten wątek edisława22

edisława22 napisał/a:
Wiatm mam problem w Audi A3 z 2000R. wysiadły całkiem zegary wszystkie kontrolki jak i wskaznik paliwa no całkiem wszystko jaka moze być przyczyna ?,czy moze ktoś miał coś podobnego prosze o pomoc :-( (((


Przy czym u edisławy22 liczniki to jedyny problem, tzn. silnik nie gasł. U mnie jest ta różnica, że silnik gaśnie. Zawsze po jakichś 2 sekundach po odpaleniu. Zawsze identycznie - po włożeniu kluczyka do stacyjki mogę odpalić silnik bez problemu, chodzi równo 2 sekundy i gaśnie. Oprócz tego mam taki objaw, że po włączeniu świateł awaryjnych nie słychać charakterystycznego pstrykania. Jeszcze inny objaw to napis "safe" wyświetlany przez radio. (Odłączałem klemę akumulatora by sprawdzić czy rozwiąże to problem z gasnącym silnikiem, więc być może radio wyświetla ten komunikat z powodu przerwy w zasilaniu?)

Wybudowałem moduł licznika. Po wybudowaniu i odłączeniu licznika samochód zachowuje się identycznie - tzn. mogę go odpalić i po 2 s. gaśnie.

Adi202, Twoje posty wskazują że doskonale znasz problem. Czy mogę Cię prosić o jakieś wskazówki?
1. Czy u mnie winowajcą również może być mikroprocesor zegarów? Czy mój model licznika też jest znany z takich problemów? Czy na podstawie tych objawów powinienem szukać innych przyczyn, poza modułem licznika?
2. W przypadku edisławy wspomniałeś coś o problemach z zasilaniem. Czy chodzi o zasilanie samego licznika? Czy może być tak, że moduł licznika z jakichś przyczyn np. w ogóle nie jest zasilany? Jakie mogłyby to być przyczyny? Czy moje objawy do nich pasują?
3. W wątku sugerowana była też wada kostki stacyjki. Na czym by ta wada miała polegać i jak to sprawdzić?

Z góry dzięki za wszelką pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Problem edisławy22 dotyczy starszego modelu A3 którego budowa jest zupełnie inna. Nie zmienia to faktu, że i w twoim przypadku wszystko wskazuje na uszkodzenie zegarów - gaśniecie silnika po 1s (a nie 2s) napis SAFE na radiu itd itd.
Na początku przede wszystkim skan sterowników za pomocą programu diagnostycznego. To pomoże w lokalizacji usterki - zegary lub sterownik bramy diagnostycznej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Na początku przede wszystkim skan sterowników za pomocą programu diagnostycznego. To pomoże w lokalizacji usterki - zegary lub sterownik bramy diagnostycznej.


Dziękuję. Nie widząc usterki wiesz, że silnik gaśnie po 1s, a nie 2s jak napisałem... i faktyczne tak jest! To pocieszające i fascynujące jak dobrze znasz ten problem.

Muszę poszukać kogoś z porządnym VAG-iem. Mam taki zabawkowy interfejs na bluetooth kupiony w Juli, który kiedyś pozwolił mi zdiagnozować inną usterkę, ale tym razem nie jest pomocny. Pokazuje że nie widzi żadnych kodów błędów, widocznie potrzebuje chodzącego silnika by mógł coś odczytać...

Zgłoszę się z wynikami skanu gdy je zdobędę, dobrego weekendu!

[ Dodano: Nie 02 Paź, 2016 11:30 ]
Mój problem rozwiązany, choć nie mam pewności jaka była dokładna przyczyna. Co pomogło:

- Wybudowałem i rozmontowałem moduł zegarów by zobaczyć co jest w środku, a następnie zmontowałem i zabudowałem.
- Wyciągnąłem i przemierzyłem wszystkie bezpieczniki.

Po złożeniu wszystkiego, samochód zaczął działać. Czyli gdzieś musiał być jakiś zaśniedziały styk, który z powrotem złapał gdy go ruszyłem. Nie wiem czy się cieszyć, bo problem może powrócić, ale na razie samochód jest sprawny.

Dzięki Adi za podpowiedzi!

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: A3 1.9TDI Zegary nie działaja
Adi202 napisał/a:
edisława22 napisał/a:
Wiatm mam problem w Audi A3 z 2000R. wysiadły całkiem zegary wszystkie kontrolki jak i wskaznik paliwa no całkiem wszystko jaka moze być przyczyna ?,czy moze ktoś miał coś podobnego prosze o pomoc :-( (((

Auto możesz odpalić czy gaśnie po sekundzie?


U mnie ten sam problem z tym że auto zapala i gaśnie, blokuje go Imo.
Jakieś porady proszę ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: A3 1.9TDI Zegary nie działaja
czekand napisał/a:
Adi202 napisał/a:
edisława22 napisał/a:
Wiatm mam problem w Audi A3 z 2000R. wysiadły całkiem zegary wszystkie kontrolki jak i wskaznik paliwa no całkiem wszystko jaka moze być przyczyna ?,czy moze ktoś miał coś podobnego prosze o pomoc :-( (((

Auto możesz odpalić czy gaśnie po sekundzie?


U mnie ten sam problem z tym że auto zapala i gaśnie, blokuje go Imo.
Jakieś porady proszę ?
zacznij od diagnozy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
VCDS pokazał tylko blokade silnika przez imo. Do większości modułów nie da sie nawiązać połączenia.
Kabel masowy do skrzyni sprawdzony i wyczyszczony.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa