Pozostałe tematy » [a3 1,6 2000r] przepustnica do wymiany?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 
Przepustnica już kupiona, dziś powinna przyjść, nie dopuszczam myśli, że to nie jej wina :-) Odnośnie adaptacji, mam kabelek i program VCDS 10.6.5 znalazłem też instrukcję adaptacji, tylko nie wiem którą wersję wybrać: http://www.vcds.pl/index.php?mod=site&id=9 niby linka jest, ale czy jest zawór regulacji biegu jałowego? Proszę o poradę bądź sugestię innego programu wraz z instrukcją adaptacji przepustnicy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
VCDS ma podpowiedzi więc nie będziesz mieć z tym problemu. Każdy kanał jest opisany czarno na niebieskim. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przepustnica wymieniona i o dziwo pierwszego dnia było idealnie, żadnego szarpania, audi stało tydzień bo na urlop wyjechałem innym autem i dziś od samego odpalenia problem powrócił, tzn przy puszczeniu pedału gazu na 1,2,3 biegu samochód gwałtownie hamuje, jakby odcinał paliwo czy coś- bardzo nieprzyjemne uczucie. Próbowałem odpiąć wtyczkę od przepływomierza, ale wyskoczył tylko błąd na desce (wykrzyknik w zaokrąglonej strzałce) i nadal szarpie. Czytałem gdzieś w necie o styczniku biegu jałowego, żeby sprawdzić czy się załącza przy puszczeniu gazu, czy u mnie jest coś takiego? Zostawić już tą przepustnicę czy oddać i założyć starą, ile ta stara jeszcze pociągnie skoro ma już 12 lat i 150tyś? Gdzie szukać przyczyny tego szarpania bo juz mnie załamuje ten samochód :-( sporo pytań jak na jeden post :-)

[ Dodano: Czw 12 Lip, 2012 23:20 ]
Chyba nareszcie mam winowajcę, na innym forum ktoś miał podobny problem i usterka była po stronie czujnika sprzęgła, zaraz poszedłem to sprawdzić i strzał w 10kę kiedy nie dotykam sprzęgła, a nawet lekko je uniosę nogą, ani razu nie szarpnie, chodzi idealnie, a wystarczy w momencie puszczania gazu nawet musnąć nogą o sprzęgło i już świruje. Adi czy to kwestia kalibracji tego czujnika, czy wymiana na nowy? Pozostaje jeszcze pytanie czy oddać tą przepustnicę i założyć starą? Kupiłem dość okazyjnie 500zł za nową oryginalną i mam możliwość zwrotu. Czy za jakiś czas i tam będzie mnie czekała wymiana.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przepustnicę lepiej zostaw sobie jeżeli nie masz zamiaru szybko sprzedawać Audi. Czujnika sprzęgła nie kalibruje się. On kalibruje się sam przy montażu. Jeżeli masz stary typ czujnika, to musisz go tylko przykręcić w odpowiedniej odległości od pedału sprzęgła.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa