[80 b4] Drżenie kierownicy.
Siemano, od kilku dni borykam się z małym aczkolwiek uciążliwym problemem, a mianowicie.
Od kilku dni zauważyłem delikatne drgania kierownicy (lewo prawo) podczas jazdy po przekroczeniu 90 km/h, drgania nasilają się troszkę więcej podczas zdjęcia nogi z gazu przy np.prędkości 90 km/h.
Myślałem że to kwestia opon, no i dziś przekładka na letnie, próbna jazda i dalej to samo
auto na kanał, przegląd zawieszenia,oprócz małego ledwo wyczuwalnego luzu na jednej tulei metalowo-gumowej wahacza wszystko ok.
znowu koła na wyważarkę, wyważanie ponowne i nadal to samo
Podsuńcie jakiś pomysł bo jestem w kropce, może ktoś miał taki problem.
pzdr.
Ja proponowałbym pokombinować z kapciami. Najlepiej pożyczyć od kogoś komplet pewnych, sprawnych kółek.
Re: [80 b4] Drżenie kierownicy.
| karlos2 napisał/a: |
Siemano, od kilku dni borykam się z małym aczkolwiek uciążliwym problemem, a mianowicie.
Od kilku dni zauważyłem delikatne drgania kierownicy (lewo prawo) podczas jazdy po przekroczeniu 90 km/h, drgania nasilają się troszkę więcej podczas zdjęcia nogi z gazu przy np.prędkości 90 km/h.
Myślałem że to kwestia opon, no i dziś przekładka na letnie, próbna jazda i dalej to samo
auto na kanał, przegląd zawieszenia,oprócz małego ledwo wyczuwalnego luzu na jednej tulei metalowo-gumowej wahacza wszystko ok.
znowu koła na wyważarkę, wyważanie ponowne i nadal to samo
Podsuńcie jakiś pomysł bo jestem w kropce, może ktoś miał taki problem.
pzdr. |
Mam to samo. Też zaczyna drgać przy 90. Ale juz przy 110 nie
Wymieniłem wahacze, tulejki, wyważyłem koła, ustawiłem geometrie komputerowo i nadal to samo.
| Adi202 napisał/a: |
| Ja proponowałbym pokombinować z kapciami. Najlepiej pożyczyć od kogoś komplet pewnych, sprawnych kółek. |
Adi, koła mam ok, jestem tego pewien, a nawet gdybym chciał zamienić to nie nie mam od kogo, jeszcze geometrie zrobię po niedzieli,ale wątpię.
[ Dodano: Pią 23 Mar, 2012 18:10 ]
| Sergio napisał/a: |
| karlos2 napisał/a: | Siemano, od kilku dni borykam się z małym aczkolwiek uciążliwym problemem, a mianowicie.
Od kilku dni zauważyłem delikatne drgania kierownicy (lewo prawo) podczas jazdy po przekroczeniu 90 km/h, drgania nasilają się troszkę więcej podczas zdjęcia nogi z gazu przy np.prędkości 90 km/h.
Myślałem że to kwestia opon, no i dziś przekładka na letnie, próbna jazda i dalej to samo
auto na kanał, przegląd zawieszenia,oprócz małego ledwo wyczuwalnego luzu na jednej tulei metalowo-gumowej wahacza wszystko ok.
znowu koła na wyważarkę, wyważanie ponowne i nadal to samo
Podsuńcie jakiś pomysł bo jestem w kropce, może ktoś miał taki problem.
pzdr. |
Mam to samo. Też zaczyna drgać przy 90. Ale juz przy 110 nie
Wymieniłem wahacze, tulejki, wyważyłem koła, ustawiłem geometrie komputerowo i nadal to samo. |
Sergio, a końcówki drążków sprawdzałeś? bo u mnie są ok.
Sprawdzałeś tarcze hamulcowe? Może mają bicie boczne, miałem tak kiedyś w swojej...
A na czym sprawdzałeś te koła? Na standardowej wyważarce, czy pod obciążeniem?
Miałem w Esie identyczny problem na zimówkach, ale tylko przy prędkości 40-60km/h. Powodem były 3 uszkodzone opony które załatwiłem na naszych drogach. Opony były jak nowe 7mm mięska, oraz przy teście na wyważenie góra 5gr. Żadnych bąbli, pęknięć mimo to nie szło jechać. Założyłem letnie i tak się ślizgałem do momentu załatwienia kolejnego kompletu.
| Cytat: |
| Sergio, a końcówki drążków sprawdzałeś? bo u mnie są ok. |
Nie sprawdzałem, ale skoro u Ciebie są ok i nadal drży kierownica czyli nie to
| suchy1704 napisał/a: |
| Sprawdzałeś tarcze hamulcowe? Może mają bicie boczne, miałem tak kiedyś w swojej... |
ale tarcze to przy hamowaniu?
| Cytat: |
| ale tarcze to przy hamowaniu? |
też tak myślałem, ale okazało się jednak że to tarcze...
| Adi202 napisał/a: |
A na czym sprawdzałeś te koła? Na standardowej wyważarce, czy pod obciążeniem?
Miałem w Esie identyczny problem na zimówkach, ale tylko przy prędkości 40-60km/h. Powodem były 3 uszkodzone opony które załatwiłem na naszych drogach. Opony były jak nowe 7mm mięska, oraz przy teście na wyważenie góra 5gr. Żadnych bąbli, pęknięć mimo to nie szło jechać. Założyłem letnie i tak się ślizgałem do momentu załatwienia kolejnego kompletu. |
Na standardowej wyważarce, bo tylko taką mam.
[ Dodano: Sob 24 Mar, 2012 08:21 ]
| suchy1704 napisał/a: |
| Cytat: | | ale tarcze to przy hamowaniu? |
też tak myślałem, ale okazało się jednak że to tarcze... |
Tarcze z klockami wymieniałem w ubiegłym roku w listopadzie, ale jak będzie koniecznośc to też wymienie.
Przerzucałeś koła z tyłu na przód? Może warto spróbować... I zobaczyć efekt.
| suchy1704 napisał/a: |
| Przerzucałeś koła z tyłu na przód? Może warto spróbować... I zobaczyć efekt. |
Ja też to robiłem i nie przyniosło żadnego efektu.
Zrobiłem dzis próbę ze zmianą kół przód na tył, nadal to samo, ale ja znajdę przyczynę tych drgań, prędzej czy pózniej, ale znajdę.
Po niedzieli pojadę na lepszą wyważarkę, a jak to nie pomoże, to zdejmę opony i zawiozę felgi do sprawdzenia na prostownicę, będzie z tego pożytek bo je całkowicie odnowię przy okazji.
Szukaj takiej wyważarki która ma możliwość zrobienia testu drogowego.
ja tez miałam taki problem, w końcu u mnie wyszło, e drażek był pyknięty, bo po wymianie na nowy juz nie mam drgań, ale w sumie warto sprawdzić taką opcje
| Adi202 napisał/a: |
| Szukaj takiej wyważarki która ma możliwość zrobienia testu drogowego. |
Nie wiem czy znajdę w katowicach takie cudo,żaden z moich znajomych serwisów takiej nie ma, a nawet nigdzie w pobliżu takiej nie widziałem.