Układ kierowniczy » [80 b4] Drżenie kierownicy.
Odpowiedz do tematu
 [80 b4] Drżenie kierownicy.
Siemano, od kilku dni borykam się z małym aczkolwiek uciążliwym problemem, a mianowicie.
Od kilku dni zauważyłem delikatne drgania kierownicy (lewo prawo) podczas jazdy po przekroczeniu 90 km/h, drgania nasilają się troszkę więcej podczas zdjęcia nogi z gazu przy np.prędkości 90 km/h.
Myślałem że to kwestia opon, no i dziś przekładka na letnie, próbna jazda i dalej to samo :-(
auto na kanał, przegląd zawieszenia,oprócz małego ledwo wyczuwalnego luzu na jednej tulei metalowo-gumowej wahacza wszystko ok.
znowu koła na wyważarkę, wyważanie ponowne i nadal to samo :-(
Podsuńcie jakiś pomysł bo jestem w kropce, może ktoś miał taki problem.
pzdr.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja proponowałbym pokombinować z kapciami. Najlepiej pożyczyć od kogoś komplet pewnych, sprawnych kółek.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [80 b4] Drżenie kierownicy.
karlos2 napisał/a:
Siemano, od kilku dni borykam się z małym aczkolwiek uciążliwym problemem, a mianowicie.
Od kilku dni zauważyłem delikatne drgania kierownicy (lewo prawo) podczas jazdy po przekroczeniu 90 km/h, drgania nasilają się troszkę więcej podczas zdjęcia nogi z gazu przy np.prędkości 90 km/h.
Myślałem że to kwestia opon, no i dziś przekładka na letnie, próbna jazda i dalej to samo :-(
auto na kanał, przegląd zawieszenia,oprócz małego ledwo wyczuwalnego luzu na jednej tulei metalowo-gumowej wahacza wszystko ok.
znowu koła na wyważarkę, wyważanie ponowne i nadal to samo :-(
Podsuńcie jakiś pomysł bo jestem w kropce, może ktoś miał taki problem.
pzdr.

Mam to samo. Też zaczyna drgać przy 90. Ale juz przy 110 nie :mrgreen:
Wymieniłem wahacze, tulejki, wyważyłem koła, ustawiłem geometrie komputerowo i nadal to samo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Ja proponowałbym pokombinować z kapciami. Najlepiej pożyczyć od kogoś komplet pewnych, sprawnych kółek.


Adi, koła mam ok, jestem tego pewien, a nawet gdybym chciał zamienić to nie nie mam od kogo, jeszcze geometrie zrobię po niedzieli,ale wątpię.

[ Dodano: Pią 23 Mar, 2012 18:10 ]
Sergio napisał/a:
karlos2 napisał/a:
Siemano, od kilku dni borykam się z małym aczkolwiek uciążliwym problemem, a mianowicie.
Od kilku dni zauważyłem delikatne drgania kierownicy (lewo prawo) podczas jazdy po przekroczeniu 90 km/h, drgania nasilają się troszkę więcej podczas zdjęcia nogi z gazu przy np.prędkości 90 km/h.
Myślałem że to kwestia opon, no i dziś przekładka na letnie, próbna jazda i dalej to samo :-(
auto na kanał, przegląd zawieszenia,oprócz małego ledwo wyczuwalnego luzu na jednej tulei metalowo-gumowej wahacza wszystko ok.
znowu koła na wyważarkę, wyważanie ponowne i nadal to samo :-(
Podsuńcie jakiś pomysł bo jestem w kropce, może ktoś miał taki problem.
pzdr.

Mam to samo. Też zaczyna drgać przy 90. Ale juz przy 110 nie :mrgreen:
Wymieniłem wahacze, tulejki, wyważyłem koła, ustawiłem geometrie komputerowo i nadal to samo.


Sergio, a końcówki drążków sprawdzałeś? bo u mnie są ok.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdzałeś tarcze hamulcowe? Może mają bicie boczne, miałem tak kiedyś w swojej...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A na czym sprawdzałeś te koła? Na standardowej wyważarce, czy pod obciążeniem?
Miałem w Esie identyczny problem na zimówkach, ale tylko przy prędkości 40-60km/h. Powodem były 3 uszkodzone opony które załatwiłem na naszych drogach. Opony były jak nowe 7mm mięska, oraz przy teście na wyważenie góra 5gr. Żadnych bąbli, pęknięć mimo to nie szło jechać. Założyłem letnie i tak się ślizgałem do momentu załatwienia kolejnego kompletu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
Sergio, a końcówki drążków sprawdzałeś? bo u mnie są ok.

Nie sprawdzałem, ale skoro u Ciebie są ok i nadal drży kierownica czyli nie to :-P
suchy1704 napisał/a:
Sprawdzałeś tarcze hamulcowe? Może mają bicie boczne, miałem tak kiedyś w swojej...
ale tarcze to przy hamowaniu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
ale tarcze to przy hamowaniu?

też tak myślałem, ale okazało się jednak że to tarcze... :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
A na czym sprawdzałeś te koła? Na standardowej wyważarce, czy pod obciążeniem?
Miałem w Esie identyczny problem na zimówkach, ale tylko przy prędkości 40-60km/h. Powodem były 3 uszkodzone opony które załatwiłem na naszych drogach. Opony były jak nowe 7mm mięska, oraz przy teście na wyważenie góra 5gr. Żadnych bąbli, pęknięć mimo to nie szło jechać. Założyłem letnie i tak się ślizgałem do momentu załatwienia kolejnego kompletu.


Na standardowej wyważarce, bo tylko taką mam.

[ Dodano: Sob 24 Mar, 2012 08:21 ]
suchy1704 napisał/a:
Cytat:
ale tarcze to przy hamowaniu?

też tak myślałem, ale okazało się jednak że to tarcze... :(


Tarcze z klockami wymieniałem w ubiegłym roku w listopadzie, ale jak będzie koniecznośc to też wymienie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przerzucałeś koła z tyłu na przód? Może warto spróbować... I zobaczyć efekt.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
suchy1704 napisał/a:
Przerzucałeś koła z tyłu na przód? Może warto spróbować... I zobaczyć efekt.

Ja też to robiłem i nie przyniosło żadnego efektu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrobiłem dzis próbę ze zmianą kół przód na tył, nadal to samo, ale ja znajdę przyczynę tych drgań, prędzej czy pózniej, ale znajdę.
Po niedzieli pojadę na lepszą wyważarkę, a jak to nie pomoże, to zdejmę opony i zawiozę felgi do sprawdzenia na prostownicę, będzie z tego pożytek bo je całkowicie odnowię przy okazji. ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Szukaj takiej wyważarki która ma możliwość zrobienia testu drogowego.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ja tez miałam taki problem, w końcu u mnie wyszło, e drażek był pyknięty, bo po wymianie na nowy juz nie mam drgań, ale w sumie warto sprawdzić taką opcje

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Szukaj takiej wyważarki która ma możliwość zrobienia testu drogowego.


Nie wiem czy znajdę w katowicach takie cudo,żaden z moich znajomych serwisów takiej nie ma, a nawet nigdzie w pobliżu takiej nie widziałem.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ kierowniczy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa