 |
Zamknięty przez: jimv8 Wto 15 Maj, 2012 07:40 |
Szarpanie przy zmianie biegów w Audi A8 |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 22:48 Re: Szarpanie przy zmianie biegów w Audi A8
|
|
|
| Arek11 napisał/a: | Witam kolegów pacjent to A8 4,2 97r. Przy spokojnej jeździe czasami szarpie przy zmianie biegów. Czy to może być brak oleju w skrzyni ??
Błędy jakie udało mi sie zczytać z komputera to 17007.P0703 przęłącznik światła hamulca >błąd elektryczny w przepływie prądu.
A drugi to 17114.P0730 monitorowanie sprzęgła -złe proporcje.
Co mi koledzy doradzicie w takie sytuacji, czy to jest coś poważnego i gdzie ewentualnie moge to naprawić ? Dodam ,że jestem z Wrocławia. |
Na początek oczywiście sprawdzić stan płynu w skrzyni i w wypadku ubytku dolać. Nie wiem ile kilometrów przejechała już Twoja skrzynia i jak często była serwisowana. Jeżeli jednak zaczyna szarpać, to powodem mogą być - zaznaczam mogą lecz wcale nie muszą zapchane kanaliki w kasecie przełączającej. W takiej sytuacji półśrodkiem jest demontaż kasety przeczyszczenie jej i wymiana płynu na nowy. Jeżeli po takim zabiegu zacznie płynnie przełączać biegi, to masz jak w banku regenerację wandlera czyli elementu sprzęgającego silnik z elementami skrzyni który zaczyna już "sypać" czyli emitować mikroskopijne cząsteczki metalu które w efekcie zapychają dość precyzyjny układ kasety przełączającej. Koszt regeneracji, to jakieś 800-1000zł.
Ja mam identyczną sytuację z moją eSką. Kaseta została rozebrana i dokładnie przemyta, oraz wymyty filtr i wypicowana miska olejowa. Po takim zabiegu miałem wrażenie, że jadę multitronic'iem, ale długo się nie nacieszyłem. Obecnie wprawiłem się tak w przełączaniu biegów, że szarpnie tylko jak się zapomnę. Moja skrzynia ma już prawie 300000km i regeneracja wandlera będzie w tym przypadku odpowiednim rozwiązaniem na mój stres za kółkiem.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 23:14
|
|
|
witam w klubie kolego - mam podobny problem ze skrzynią. Generalnie prawidłowo działająca skrzynia nie powinna szarpać, biegi powinny płynnie się przełączać, przy kick-down-ie silnik nie powinien zejśc poniżej 3500obr/min.
U mnie gdy delikatnie przyspieszam, lub staram się utrzymać przy jeżdzie pod górę prędkość np 70-80km/h zaczynają falować obroty.
jestem już po rozmowie z kilkoma serwisami i werdykt jest jeden - skrzynia do naprawy. rozmawiałem z gościem z serwisu z Wrocka - -powiedzał mi, że koszt 2000zł, ale skrzynię trzeba wymontować samemu i przywieźć do nich a czas oczekiwania 2-3 dni. Natomiast wynalazłem serwis w gorzowie, gdzie robią generalnie audi i vw. gość konkretny, rzeczowy i za kompletną usługę - remont + wymont/zamont + zaprogramowanie skrzyni wycenia ok 3500.
planuję zawieźć im niuńkę w przyszłym tygodniu, więc jak będziesz chciał wiedzieć jak zrobili to mogę się podzielić uwagami
pozdr |
_________________ A6 C6 LIFT 2.0 170KM
A4 AVANT 1.9TDI
były:
B4 CABRIO 2.6V6
A6 2,4 165KM
80 B3 1.8 90KM
A6 AVANT 2,4 165KM
A8 4,2V8 310KM
80 B4 AVANT 2.0 115KM
A6 2.6 150KM
80 B4 2.0 115KM
80 B3 1.8S 90KM
80 1.6 75KM |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 04 Gru, 2009 22:03
|
|
|
| Arek11 napisał/a: | DZiękie wielkie za pomoc wbruti jak zrobisz swoją skrzynie napisz do mnie co i jak właśnie czasami miałem przypadek , że przy kick-downie nie zeszla o 2 biegi w dół tylko o jeden i zaczynała od 3, tys obrotów co mnie zdziwiło. najbardziej czuć to przy nie rozgrzanym oleju szarpie dość odczuwalnie potem ustaje na minimalne odczuwanie, czasem w ogóle zanika. Kolega jakiś rok temu mówił mi ,że mam brak pół litra oleju , teraz może brakuje go troche więcej, i możę to przez to całe zamieszanie....
W każdym razie napewno zastosuje sie do waszzych porad i dowiem sie co i jak Jak uda mi sie dojść do przyczyny zaraz wam napisze
[ Dodano: Pią 04 Gru, 2009 19:56 ]
Adi202 tą kasete wymontowuje się w środku auta nie pod nim ?? Kurcze jakby to była ręczna już dawno bym sobie to naprawił , w automatach jestem blady |
Kaseta jest wewnątrz skrzyni i aby się do niej dostać trzeba odkręcić miskę. Jeżeli nie masz w tym wprawy, to proponuję abyś nie zabierał się za tego typu naprawy.
Z tego co piszesz coraz bardziej przekonuje mnie brak ATFu w skrzyni. Na początek zrób dolewkę do optymalnego poziomu. Nie ma na co czekać bo skończy się to wymianą lub kapitalką skrzyni.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 04 Gru, 2009 22:15
|
|
|
to ze oleju malo to praktycznie na 100% mozna stwierdzic. polecalbym wymienic a nie dolewac bo mogly juz sie troszke wnetrznosci zetrzec i teraz lataja Ci tam destrukcyjne opilki. co do tej regeneracji to moze nie bedzie tak zle - mysle ze jesli problem jest tylko na zimnym oleju to moze byc walniety taki czujnik co dogrzewa wlasnie olej i masz szybciej skrzynie w pelni 'sprawna'. nie wiem jak to dokladnie sie nazywa ale mozna zaproponowac zeby to sprawdzic w pierwszej kolejnosci zanim sie zacznie zwalac wydechy i reszte zlomu..
pozdrawiam..
|
_________________ A Rh(+) |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 04 Gru, 2009 22:23
|
|
|
| sleepwalker napisał/a: | | polecalbym wymienic a nie dolewac |
Zanim znajdzie kogoś kto to zrobi wymianę ATF, to przez ten czas lepiej byłoby zrobić dolewkę. To nie zaszkodzi. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 05 Gru, 2009 22:07
|
|
|
| Arek11 napisał/a: | | szkoda skrzyni bo to już jest 5 a nie 4 , |
Czy 5 czy też 4 nie stanowi. Skrzynia to skrzynia - koszta przy naprawie te same. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 06 Gru, 2009 13:55
|
|
|
A jaki jest najlepszy olej do takiej skrzyni ? co byści mi polecili i w jakich cenach to występuje ? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 06 Gru, 2009 14:04
|
|
|
| Arek11 napisał/a: | A jaki jest najlepszy olej do takiej skrzyni ? co byści mi polecili i w jakich cenach to występuje ? |
Ja jeżdżę na płynie Elf ATF LT. Koszt za litr około 50zł. Ale znalazłem na Allergenie taniej http://www.motoallegro.pl...udi_bmw_vw.html
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 06 Sty, 2010 00:37
|
|
|
No, to moja audi jest już po operacji na otwartej skrzyni. Od naprawy minął blisko miesiąc, więc mogę się podzielić uwagami.
Jak pisałem wcześniej, przed naprawą falowały mi obroty, praktycznie nie miałem wstecznego i w ostatnich chwilach pojawiły lekkie wibracje podczas przyspieszania.
Teraz moge powiedzieć jedno - nie mam uwag. Pojawił się wsteczny, skrzynia pracuje praktycznie idealnie, biegi zmienia prawie nieodczuwalnie. Jestem naprawdę zadowolony z wykonanej roboty. Naprawili szybko i rzetelnie Gdyby nie pewien niespodziewany incydent całkowicie niezwiązany ze skrzynią i warsztatem (ale to już inna historia) - naprawa wykonana byłaby zrobiona w jeden dzień, a tak odebrałem auto na drugi dzień.
Niestety, jak to w życiu bywa - nie ma nic za darmo. Naprawa mojej skrzyni wyniosła 4500zł. Tak więc radzę wszystkim jeżdżącym automatami - dbajcie o nie, pilnujcie oleju bo w przeciwnym wypadku słono za to zapłacicie. |
_________________ A6 C6 LIFT 2.0 170KM
A4 AVANT 1.9TDI
były:
B4 CABRIO 2.6V6
A6 2,4 165KM
80 B3 1.8 90KM
A6 AVANT 2,4 165KM
A8 4,2V8 310KM
80 B4 AVANT 2.0 115KM
A6 2.6 150KM
80 B4 2.0 115KM
80 B3 1.8S 90KM
80 1.6 75KM |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Skrzynie automatyczne |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |